Çaglasın Spa & Masaj

Spa & Masaj Fırsatları'nı %30'a Varan İndirimle Yakala! Yoğun iş temposu, sosyal yaşamın koşuşturmacası derken kendinize motivasyon sağlamak, .

50 dolarlık biletler ve bu sonbaharda Disneyland’da yeni olan her şey

Sonbahar bir geçiş dönemiyse, belki de sıcaklığın nispeten sabit kaldığı Güney Kaliforniya’da, değişim mevsimini tema parklarımız aracılığıyla en net şekilde işaretleyebiliriz.

İster korku labirentlerinden ister dev Mickey kulaklı balkabaklarından olsun, kültürel kurumlarımız, Ocak ayına kadar hız kesmeyen, çok aylarca süren, çok tatilli fantezilere dönüşüyor.

Özellikle Disneyland, bir dizi ekleme, değişiklik ve duyuruyla oldukça yoğun bir kaç hafta geçirdi; bunlardan en az biri, parkı ziyaret etmeyi seçtiğinizde sizi yönlendirebilir.

Ve “İsviçreli Robinson Ailesi”nden ilham alan Adventureland Ağaç Evi’nin bu sezon yeniden açılmasıyla birlikte daha fazlası da gelecek. Tabii ki Disneyland hem veriyor hem de alıyor; 15 Ekim’de sona erecek ve geri dönüş tarihi açıklanmadan, popüler Magic Happens geçit töreni Disney’in yakın zamandaki animasyon tarihinin çağdaş, dans odaklı bir versiyonu olacak.

Değişiklikleri yönlendirmenize yardımcı olmak ve planlamanızı kolaylaştırmak için bazı yenilikleri ve bu sonbaharda Disneyland’e gelecekleri derledik.

Disneyland, 3 ila 9 yaş arası çocuklar için 50 dolarlık yeni bir bilet teklifini duyurdu.

(Dania Maxwell / Haberler)

Alarmlarınızı ayarlayın: Yakında büyük bir bilet fırsatı geliyor

Disneyland, 24 Ekim’den itibaren 3 ila 9 yaş arasındaki çocuklara 50 dolarlık bilet sunmaya başlayacağını duyurdu.

“Çocuklara Özel Bilet Teklifi”, konukların tesisi ziyaret etmek için 2024’ün başlarında önceden giriş satın almalarına olanak tanıyacak ve tarihler 8 Ocak ile 10 Mart arasında geçerli olacaktır. İndirim dışı gün yoktur ancak biletler rezervasyonun müsaitlik durumuna bağlıdır. (Parklar 13 aylık pandemik kapatmanın ardından 2021’de yeniden açıldıktan sonra Disneyland ve California Macera Parkı, ziyaretçilerin parklara girmeden önce rezervasyon yaptırmasını gerektiren bir kalabalık kontrol sistemini benimsedi. Bu, esasen hem biletin hem de rezervasyonun Bir parka girmek zorunludur.)

Konuklar, genellikle 65 dolarlık bir yükseltme olan bir park hunisi seçeneğini ekleyebilecekler. Küçük bir grupla çekişmek isteyenler için günlük 10 bilet sınırı vardır.

Disney, 50 dolardan sunulan bilet sayısının sınırlı olduğunu belirtti, bu nedenle ilgilenenlerin önceden planlama yapmaları ve 24 Ekim’de bilet satın almak için şüphesiz çevrimiçi kuyrukta beklemeye hazırlıklı olmaları tavsiye ediliyor. Teklif kapsamında üç günlük park bileti.

Taraftarlar Disneyland biletleri için agresif bir fiyatlandırma stratejisi olarak görülen bu uygulamayı uzun süredir kınadıkları için bu anlaşma memnuniyetle karşılandı. Disneyland ve Disney California Adventure’a erişim sağlayan park hopper geçişleri 2020’de 200 dolar eşiğini aştı ve geçen yılki fiyat artışında tek günlük, tek park biletleri bazı günlerde 179 dolara kadar yükseldi.

Disneyland son zamanlarda durumu düzeltmek için çabalıyor. Tesis bu yıl, Şükran Günü tatili öncesindeki bazı hafta ortası biletleri de dahil olmak üzere, en düşük giriş seviyesi olan 104 $’ı sunduğu gün sayısını artırdı. Ancak Disneyland ziyaretinden tasarruf etmek isteyen aileler, özellikle de tesisi ziyaret etmek için 2024’ün başına kadar beklemeye istekliyseler, Disneyland’ın son zamanlardaki en dost canlısı promosyonlarından birine katılmak isteyebilirler.

Disneyland’ın New Orleans Meydanı’ndaki Tiana Sarayı, otantik New Orleans mutfağı sunmayı amaçlıyor.

(Christian Thompson / Disneyland Tatil Köyü)

French Market Cafe, Tiana’nın Sarayı’na dönüşüyor

Disneyland’ın New Orleans Meydanı’nın rengarenk yumuşatılmış tonları, yakın zamanda animasyona hazır gösterişliliğe kavuştu; uzun süredir varlığını sürdüren French Market Cafe, “Prenses ve Kurbağa” temalı Tiana’nın Sarayı’na dönüştürüldü. Bu, vapur benzeri bacalarla süslenmiş neredeyse pembe renkteki tuğla çatıya çıkan canlı altın ve yeşil tonlarıyla göz alıcı bir makyaj. New Orleans Meydanı’nın geri kalanından daha parlak olmasına rağmen, bir animatörün damak zevkinden alınan renklerle elle çizilmiş gibi görünüyor.

Walt Disney Imagineering’de uzun süredir Disneyland sanat yönetmenliği yapan Kim Irvine, “Disneyland’de ne zaman bir mağaza ya da restoran olsun, herhangi bir şeyi değiştirdiğimizde, dış cepheyi yeniden boyamaya çalışırız, böylece tekrarlanan demografimiz burada bir şeylerin yeni olduğunu hemen anlayabilir” dedi. şirketin tema parklarına ayrılmış koludur. “Fransız Pazarı’nın her zaman olduğu yumuşak pembeden, kesinlikle Tiana’nın renkleri olan gül rengi tenteler yerine yeşil tenteli altın sarısı ve sarıya geçtik. Bacaları ve kaptan köşkünü tepeye eklemek bu binalar kadar eski kolay bir iş değildi, ancak bunun imza olacağını biliyorduk.”

Restoran, süslü nilüfer yaprağı aydınlatma armatürleri ve Louis cepheli caz grubunun enstrümanları da dahil olmak üzere 2009 animasyon filmine referanslarla dolu olsa da, nihai amaç parka daha otantik New Orleans’tan ilham alan yiyecekler getirmekti.

Menüde iki tür bamya (ipucu: daha geleneksel olana bamya ve tatlı patatesle aşılanmış yedi yeşillikli bamyayı tercih edin), karides ve irmik ve ekmekli muffuletta sandviçi sunulduğundan, Tiana’nın Sarayı büyük ölçüde mutfak aracılığıyla anlatılan hikaye anlatımıdır. New Orleans. Disney, ikincisinde hangi fırının ürünleri sağladığını belirtmemiş olsa da, bu, bir restoranın tema parkındaki hızlı servis restoranlarının kalitesini yükseltmeye çalıştığını gösteren bir ayrıntı.

Disneyland Resort’un yiyecek ve içecek direktörü Michele Gendreau, Kaliforniya fırınları hakkında “Harika ekşi maya yapıyoruz” dedi. “Gerçekten harika ekmek tarzları üreten yerler olduğunu aklımızda tutalım, ancak biz bu ekmeği özellikle New Orleans’tan getiriyoruz.”

Disneyland Hotel’deki Villalar gibi lüks bir stüdyonun içinde.

(Christian Thompson/Disneyland Tatil Köyü)

Disneyland Resort’ta mı kalıyorsunuz? Artık daha fazla seçeneğiniz var

Disneyland Resort, Disneyland Hotel’deki Villaların eklenmesiyle çok ihtiyaç duyulan bazı yeni odaları aldı. 12 katlı kulede, her biri çeşitli animasyon özelliklerine göre hafif bir temaya sahip 344 oda bulunuyor; “Moana”, “Karlar Ülkesi” veya “Orman Kitabı”na gönderme yapan duvar resimlerini düşünün. Kule resmi olarak Disney Vacation Club devremülk benzeri programın bir parçasıdır ancak şu anda üye olmayanlar tarafından da rezervasyon yapılabilir. Odalar, iki ve dört kişilik stüdyolardan, 12 kişiye kadar uyuyabilen çok katlı odalar da dahil olmak üzere daha büyük villalara kadar çeşitlilik göstermektedir. Stüdyolar genellikle yaklaşık 500 $’dan başlar ve fiyatlar buradan itibaren hızlanır.

Hafif bir retro hissi veren modern mobilyalar bekliyoruz ve odalar Disney sanatıyla ve Walt Disney Co.’ya abartısız referanslarla süslenmişken, tema ölçülü tarafta. Kule aynı zamanda otel arazisine çocuklar için Steamboat Willy temalı su sıçrama alanıyla tamamlanan bir havuz da ekliyor. Yakında havuz kenarındaki bar Palm Breeze açılacak. atıştırmalıklar ve yetişkin içecekleri içerecek. Bunu Grand Californian’daki Craftsman Bar’ın biraz daha küçük bir versiyonu olarak düşünün, ancak yeni misafirlerin akınıyla her zaman talep gören Disneyland Hotel tiki bar Trader Sam’s üzerindeki baskıyı biraz hafifletecektir.

Bir başka yenilik: Disneyland Hotel, eski Steakhouse 55 restoranının dışındaki barı yakın zamanda yeniden açtı. Artık Lounge olarak adlandırılan bar – Goofy’s Kitchen’ın hemen dışında ve otelin kongre merkezinin yakınında – tavuk kanadı, çizburger, hindi kulübü ve daha fazlasını içeren küçük bir menüye sahip ve kokteyller de dahil olmak üzere çoğu teklifin fiyatı 20 dolardır. -Yakınlarda. Alan nispeten alçakta açıldı, ancak çoğu gece saat 17.00’de faaliyete geçecek ve parklardan kaçmanın sade bir yolu olarak hizmet verecek ve tesise hoş bir yükseltilmiş bar alanı eklenecek.

“New Orleans’ın Kalp Atışı – Yaşayan Bir Duvar Resmi” çoğu gece Disneyland’ın Amerika Nehirleri’nde yapılan bir projeksiyon gösterisidir.

(Christian Thompson/Disneyland Tatil Köyü)

Bu sınırlı süreli su projeksiyon gösterisini kaçırmayın

Disneyland, kendine özgü gece şovu “Fantasmic!” ile yaratıcılığını ortaya koyuyor. Yakın zamanda çıkan bir yangında gösterinin olağanüstü Maleficent ejderha figürü yok olduktan sonra yenileme çalışmaları durduruldu. “Fantazmik!” için bir geri dönüş çok uzakta – Disney 2024 baharını hedefledi, ancak Amerika Nehirleri sessiz kalmadı. Çoğu gece Queenie’nin ve Jambalaya Caz Orkestrası’nın canlı caz müziğini nehir kıyısına taşıyor ve canlı, pirinç ağırlıklı gösteri canlandırıcı ve enerjik.

Yakın zamanda Queenie’ye “New Orleans’ın Kalp Atışı – Yaşayan Bir Duvar Resmi” adlı kısa ama büyüleyici bir su projeksiyon gösterisi katıldı. Hikaye, bir zamanlar utangaç olan, ateş böceği arkadaşlarının yardımıyla kendine güven kazanan ve sonunda müziğin gücünden, özellikle de zıplayan, trompet odaklı bir melodiden güç bulan bir kurbağanın etrafında dönüyor. “The Heartbreak of New Orleans”, muzaffer ama hareketli bir grubun kasabadaki neon bulanık gecesinin coşkusunu yakalamayı amaçlayan alacakaranlık renkleriyle hayat buluyor.

Disney bunu bir “sanat enstalasyonu” olarak nitelendiriyor ve büyük isimlerin fikri mülkiyet haklarının dışında şirkette mevcut olan sanatı sergileyebilecek bu tek seferlik eserlerin daha fazlasının olmasını umuyoruz. Beş dakikalık “Kalp Atışı”, tebeşir sanatı Downtown Disney’de yer alan Marcella “Marci” Swett’in vizyonudur. Çok renkli büyük, döngüsel çizgilerle, hepsi müzikle uyumlu olarak birbirinin etrafında dönen, tebeşir sanatı hissine sahip.

Konuklar, Disney California Macera Parkı’ndaki San Fransokyo Meydanı’nda Baymax ve Hiro ile tanışabilirler.

(Richard Harbaugh / Disneyland Tatil Köyü)

San Fransokyo hayat buluyor ve Japon kültürünü kucaklıyor

Disney California Adventure ilk açıldığında girişinde Golden Gate Köprüsü’nün bir kopyası bulunuyordu. Şimdi, Golden Gate Köprüsü’nden ilham alan bir tasarım parka geri döndü; bu, San Francisco ikonunun bir Japon Torii kapısını anımsatan geleneksel süslemelerle harmanlanmasıdır. Geceleri fotoğraflanmaya hazır bir manzara olan yeni park anıtı, parkın yemek odaklı bir alanının ana girişini işaret ediyor ve artık bölgeye neşeli bir makyaj getiren “Big Hero 6” adlı animasyon filminden San Fransokyo Meydanı temalı. bir zamanlar Pasifik Rıhtımı olarak biliniyordu. İkincisi ilhamını Monterey’deki Cannery Row’dan aldı, ancak bir Disney mülküyle bağlantısı yoktu, bu da onu fikri mülkiyetin üstün olduğu modern, pazarlama odaklı tema parkı çağında nesli tükenmekte olan bir tür olarak işaret ediyordu.

San Fansoyko Meydanı, herhangi bir gezinin olmaması nedeniyle benzersizdir ancak “Big Hero 6” yıldızları, yapay zekalı sağlık bakım arkadaşı Baymax ve insan oğlu Hiro ile buluşma ve selamlaşma vardır. Sarılmaya değer Disney karakterleri söz konusu olduğunda Baymax kazanır, çünkü aşırı büyük, yumuşacık ama sert kostüm karaktere robotik bir his verir. Ancak Tiana’nın Sarayı gibi burada da işin ağır yükünü yemek çekiyor.

San Fransokyo’nun özellikle dikkate değer yanı, J-Pop müziklerinde, çift dilli tabelalarda ve en önemlisi yemeklerde mevcut olan Japon kültürünü sevgiyle kucaklama şeklidir. Otantik bir kültürel deneyimden uzak olsa da hızlı servis restoranlarına yeniden odaklanıldı. Burayı karidesli katsu sandviçi veya sığır eti birria ramen gibi hafif kültürel karışımların bulunduğu bir yemek merkezi olarak düşünün. Aunt Cass Café’de “Japon tarzı” kabarık cheesecake’i bölün.

Sonunda Adventureland Treehouse’a dair birkaç ayrıntı daha ortaya çıkıyor

Yayınlandığı sırada Disney, en son “Tarzan” temalı olan ancak 1962’den bu yana Disneyland’ın vazgeçilmezi olan Adventureland Ağaç Evinin resmi olarak yeniden açılma tarihini duyurmadı. Disney, yenilemenin orijinal “İsviçreli Robinson Ailesi”nden ilham alacağını söyledi. Merak uyandırmak için tasarlanmış çok sayıda oda ve ortamın bulunduğu, örneğin bir müzik odası veya bir gökbilimcinin çatı katı gibi, gezilebilecek tarzda bir cazibe merkezi.

Çalışan bir su çarkının yanında girilen tuhaflıklar evinin, dünya çapındaki Adventureland ilgi çekici yerlerini birbirine bağlayan bir tür tema parkı evreni olan Disney’in Kaşifler ve Maceracılar Topluluğu’na selam vermesi bekleniyor. Lansmana yaklaştıkça Adventureland Ağaç Evi hakkında daha fazla bilgiye sahip olacağız.

50 dolarlık biletler ve bu sonbaharda Disneyland’da yeni olan her şey

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön
kadıköy escort ataşehir escort şişli escort sweet bonanza oyna kartal escort kadıköy escort halkalı escort avrupa yakası escort şişli escort avcılar escort esenyurt escort beylikdüzü escort mecidiyeköy escort istanbul escort şirinevler escort avcılar escort
mecidiyeköy escort ankara escort deneme bonusu veren siteler mamigeek.com

Reklam ve İletişim:  Whatsapp:  262 606 0 726  Skype:  live:2dedd6a4f1da91be
Yasal Uyarı: Blog Sitemiz; 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK tarafından onaylı Yer Sağlayıcı'dır. Sitemiz ve içerisinde bulunan tüm içerikler taslak halindedir, kesinliği kanıtlanmış bilgiler değildir. Sitemiz kar amacı gütmez, ücretsiz bilgi paylaşımı yapan bir websitesi olarak yayın hayatına başlayacaktır. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği  [email protected]  adresi ile iletişime geçerek bildirebilirsiniz. Yasal süre içerisinde ilgili içerikler sitemizden kaldırılacaktır.