Çaglasın Spa & Masaj

Spa & Masaj Fırsatları'nı %30'a Varan İndirimle Yakala! Yoğun iş temposu, sosyal yaşamın koşuşturmacası derken kendinize motivasyon sağlamak, .

Açılış gününden bu yana Disneyland’ın unutulmaz fotoğrafları

Disneyland, Güney Kaliforniya’ya ve dünyaya kırılmaz bir büyü yaptı. Bağımlıları ve nefret edenleri var ama dikkatimizi çektiği inkâr edilemez.

Disneyland Resort, lise mezunlarının, yeni evlilerin ve piyango kazananlarının kutlama yaptığı yerdir. Burası, churro hayranlarının isteklerini tatmin ettiği, pin tüccarlarının yeni keşifler karşısında heyecanlandığı, Mickey buluşma ve selamlamalarında çocukların ciyakladığı, Star Wars hayranlarının Blue Bantha süt fantezilerini yaşadığı ve Noel aşıklarının tüm yıl boyunca süs eşyaları satın aldığı yerdir.

Aynı zamanda haberlerin yapıldığı yer.

Kapsamlı kılavuzumuzla Disneyland ve California Adventure’a destansı bir ziyaret yapın.
Uzman ipuçları ve yeni bakış açılarıyla dolu.

17 Temmuz 1955’te kapılar ilk kez açıldığında, Haberler 15.000 kişinin “bir mil uzunluğunda dört yan yana sıra oluşturduğunu” bildirdi. İçerideki ilk iki çocuk ömür boyu izin aldı. O günden beri gazete, parkın önemli olaylarını sürekli olarak haber yaptı.

Açılıştan bir ay sonra, o zamanlar başkan yardımcısı olan Richard Nixon ailesini yanına aldı ve Bay Toad’s Wild Ride tarafından ürkütüldüğünü iddia etti. Fas Kralı 1957’de ziyaret ettiğinde kanoya binmişti; Haberler, Uyuyan Güzel Kalesi’ni ziyaret eden gerçek hayattaki kraliyet ailesiyle ilgili yapılacak bir şey yaptı. Hızlı ileri ve Haberler, 1995’te reenkarne olan Tibetli bir lamanın ziyaretini, çeşitli gezintilerin geliş gidişlerini, çalışan protestolarını, parkın pandemik kapanışını ve fiyat artışlarını kaydedecekti.

Son 68 yılda Haberler fotoğrafçılarının objektifinden görülen, Disneyland Resort’taki unutulmaz anlardan bir seçki için kaydırmaya devam edin.

Disneyland'ın kapılarında dolambaçlı bir insan kalabalığı

18 Temmuz 1955: Tamamen halka açık olan ilk gününde, yaklaşık 15.000 kişilik bir kalabalık Disneyland’ın bilet gişelerinde sıraya girdi. Çoğu gece boyunca beklemişti.

(Los Angeles zamanları)

1955'te Disneyland'ın Ana Caddesinde değirmencilik yapan insanlar.

17 Temmuz 1955: Halka açık açılıştan önceki gün davetli bir etkinlik olacaktı, ancak sahte biletler nedeniyle sayılar arttı. Bu, daha sonra meydana gelen aksaklıkların sayısı nedeniyle “Kara Pazar” olarak adlandırıldı.

(Los Angeles zamanları)

İki resim: bir grup bir bayrak direğine bakıyor ve Walt Disney iki çocuğu parkta karşılıyor
Solda, 17 Temmuz 1955: Old Glory, adama törenleri sırasında Disneyland Kent Meydanı’nda yükseliyor. Beyond is Main Street, ABD

Sağda, 18 Temmuz 1955: Walt Disney, Michael Schwartner, 7, sol ve Christine Vess, 5, Disneyland’ın ilk müşterilerinden ikisi. Schwartner ve Vess aileleri, Disneyland’e ömür boyu giriş hakkı aldı.

(Los Angeles zamanları)

Ön planda sahte denizaltılar bulunan sahte karla kaplı bir dağ

1963: Disneyland’daki Matterhorn

(Los Angeles zamanları)

Uygun müzisyenler bir piyanoda sıraya giriyor

13 Haziran 1964: Disneyland’da Big Band Festivali’ne girenler Wayne King, solda; Solda oturan Kont Basie; Sağda duran Bill Elliott; ve Dük Ellington.

(Haberler Arşivi / UCLA)

İki resim: yükseltilmiş bir tramvay ve dönen roketlerle yolculuk.
Solda, 28 Haziran 1967: Yeni PeopleMover, bir basın önizlemesi sırasında Disneyland’de yeniden modellenmiş bir Tomorrowland’den geçiyor. Yolculuk 2 Temmuz 1967’de açıldı.

Sağda, 28 Aralık 1995: Rocket Jets, Disneyland’da Tomorrowland üzerinde kulelere biniyor. Yolculuk, Tomorrowland’in elden geçirilmesinin bir parçası olarak Mart 1996’da kapandı.

(Steve Fontanini / Haberler Arşivi / UCLA, sol ve David Fitzgerald / Haberler, sağ)

Takım elbiseli ve kravatlı bir adam bir otelin balo salonunun önünde hokkabazlık yapıyor.

1983: Disneyland Hotel’de gülmenin ve oyunun iyileştirici gücü konulu bir konferansta, Dr. Carl Simonton jonglörlüğün kanser hastalarının oyunbazlıklarını artırmasına yardım etmenin bir yolu olduğunu gösteriyor.

(Los Angeles zamanları)

Occidental College tişörtü giyen Başpiskopos Desmond Tutu, Minnie ve Mickey Mouse arasında duruyor.

19 Mayıs 1990: Başpiskopos Desmond Tutu, Disneyland’daki misafir kaydını imzaladı.

(Lucy Atkins / Haberler)

Bir beysbol üniformalı Mickey Mouse ile bir şamandırada genç oyuncular.

29 Ağustos 1994: Northridge Küçükler Ligi All Star takımı, Disneyland’ın Ana Caddesi boyunca şeritli bir geçit töreniyle onurlandırıldı.

(Kari Rene Salonu / Haberler)

Disneyland'da yolcularla dolu bir Jungle Cruise teknesi.

8 Temmuz 1994: Skippers on the Jungle Cruise, rutinlerindeki bazı şakaları güncelledi. Bir ziyaretçi, “Şakalar çok bayat,” dedi. “Sürüş yapan şey bu.”

(Kari Rene Salonu / Haberler)

Disneyland'da dönen bir çay fincanına binen iki adam gülüyor.

31 Ocak 1995: 49ers Super Bowl şampiyonu Jerry Rice, solda ve Steve Young, oyuncuların ziyaretine ev sahipliği yapan Disneyland’da çay fincanı yolculuğunda dönüyor.

(Alexander Garcia / Haberler)

Sarı cüppeli ve şapkalı bir çocuk bir adamın omuzlarında taşınır.

12 Temmuz 1995: Tibetli bir lama reenkarne olan 4 yaşındaki Kalu Rinpoche, refakatçisi Yeshi tarafından Fantasyland’e götürülür. Birçok kişi tarafından Altın Çocuk olarak bilinen Rinpoche ve yaklaşık 10 kişilik bir maiyet Disneyland’ı ziyaret etti.

(Robert Gauthier / Haberler)

İki resim: bir çocuk bir parça pastayı ısırıyor ve Matterhorn'daki bir tabelada şunlar yazıyor: Disneyland 40. Doğum Günün Kutlu Olsun
Solda, 17 Temmuz 1995: Disneyland’ın 40. doğum günü kutlaması sırasında, San Diego’dan 10 yaşındaki Andy Kay, ikili parti şapkalarıyla ücretsiz doğum günü pastasından yararlanıyor.

Sağda, 17 Temmuz 1995: Country şarkıcısı Randy Travis ve Matterhorn’un tepesindeki Mickey Mouse, kutlama sırasında “MICKEY MOUSE” ve “Doğum Günün Kutlu Olsun” şarkılarında kalabalığa liderlik ediyor.

(Kari Rene Salonu / Haberler)

Beyaz üniformalı donanma adamları

23 Mart 1997: Uyuyan Güzel Kalesi, bir iyi niyet turu için parkı ziyaret eden yaklaşık 100 Çinli denizciyi ziyaret etmek için zemin oluşturuyor. Çin donanmasının en yeni gemisi San Diego’da demirledi.

(Craig Y. Fujii / Haberler)

Disneyland'da roket temalı bir yolculuğa çıkan bir grup insan.

10 Mayıs 1998: Eski PeopleMover altyapısına yerleştirilmiş Rocket Rods sürüşü, yeniden tasarlanan Tomorrowland’in bir parçasıdır.

(Allen J. Schaben / Haberler)

Dev bitkilerin arasından görülen, inşaat ağına sarılı uzun bir yapının fotoğrafı.

17 Ocak 2003: Twilight Zone Tower of Terror olarak adlandırılacak 13 katlı perili otel, 2001’de açılan Disneyland’s California Adventure’ın yanındaki otoparkta yükseliyor. California Adventure’daki A Bug’s Land ön planda .

(Allen J. Schaben / Haberler)

Bilekleri bağlı turuncu ve sarı kostümlü bir kişi bir minibüse yönlendirilir.

14 Ağustos 2008: Disney benzeri bir karakter kostümü giyen bir grevci, bir otel işçisi iş anlaşmazlığı sırasında Disneyland’in önündeki Harbour Boulevard boyunca trafiği engellediği için bir polis minibüsüne götürülür. 650 yürüyüşçüden yaklaşık 32’si gözaltına alındı.

(Robert Lachman / Haberler)

Hediyelik eşyalar Mickey Mouse, Dumbo, Peter Pan, Tom Sawyer ve diğerlerinin resimlerini taşır.

2 Şubat 2011: Disneyland Hotel’de sergilenen bir hatıra koleksiyonu.

(Jay L. Clendenin / Haberler)

Solda Disneyland üzerinde uçan Endeavour'u ve California Adventure üzerinde süzülen Spiderman'ı gösteren yan yana iki fotoğraf.
Sol, 21 Eylül 2012: Ülkeler arası veda turunun son bölümünde, NASA’nın Boeing 747 Shuttle Carrier Uçağına binen uzay mekiği Endeavour, Cars Land Radiator Springs Racers cazibe merkezinin sahte Cadillac Valley Sıradağları üzerinde uçuyor California Adventure’da.

Sağ, 2 Haziran 2021: California Adventure’daki Avengers Kampüsü’nün medya önizlemesi sırasında Spider-Man, Web Slingers: A Spider-Man Adventure performansıyla süzülüyor.

(Allen J. Schaben / Haberler)

Işıklı tatil tabelaları bir yolculuğu süslüyor

21 Kasım 2013: It’s a Small World yolculuğu, dünya çapındaki kutlamaları tasvir eden bir tatil makyajına kavuşuyor.

(Allen J. Schaben / Haberler)

İki fotoğraf: mavi bir elmas ve akan mavi ışıklarla bir Disney D eki.
Solda, 22 Mayıs 2015: Disneyland’ın 60. yıl dönümü Elmas Kutlaması’nı kutlayan süslemeler.

Sağda, 12 Kasım 2015: Hiperuzay Dağı, ışık ve ses gösterisi Star Wars Season of the Force’un medya önizlemesi sırasında.

(Allen J. Schaben / Haberler)

3 boyutlu gözlük takan ve yukarı bakan bir adam.

12 Kasım 2015: Star Wars Season of the Force’un medya önizlemesi sırasında konuklar 3 boyutlu gözlük takıyorlar.

(Allen J. Schaben / Haberler)

Kadınlar bir gösteri sırasında işaretler tutar.

22 Ocak 2018: Disneyland’ın doğu girişinde, Çocukluktan Gelenler için Ertelenmiş Eylem programına bir destek gösterisi düzenlendi. Emily Hebbard, solda, La Mirada’dan, kızı Maxine Hebbard, ortada ve Tahesha Knapp Christianson.

(Gary Coronado / Haberler)

Bir işçi, vitrin penceresine dekorasyonlar yerleştiriyor.

5 Kasım 2018: ABD, Main Street’te bir gecede tatil süsleri yükseliyor

(Allen J. Schaben / Haberler)

Mavi ve beyaz havai fişekler, bir Millennium Falcon'un üzerinde gece havasına giriyor.

29 Mayıs 2019: Star Wars: Galaxy’s Edge açılış etkinliğinde, havai fişekler soldan duyuruyor: “Star Wars” yaratıcısı George Lucas, aktörler Billy Dee Williams ve Mark Hamill, Disney Co. CEO’su Bob Iger ve aktör Harrison Ford.

(Allen J. Schaben / Haberler)

Disneyland kapılarının dışında duran bir kişi.

17 Mart 2021: Pandemik kapanış. Ziyaretçiler yalnızca kilitli kapılardan bakabilir. 412 günün ardından tesisin sınırlı kapasite ve bazı cazibe merkezlerinde kısıtlamalarla 30 Nisan’da açılması planlandı.

(Francine Orr / Haberler)

Disneyland'a girerken biri ağlayan iki kadın.

30 Nisan 2021: Pandeminin yeniden açılması, ilk ziyaretçilerden bazıları için duygusal oldu.

(Robert Gauthier / Haberler)

Uyuyan Güzel bir engelin ötesinden el sallıyor

3 Mayıs 2021: Parklar yeniden açılırken bir prensesle ziyaret sosyal mesafeyi içeriyor.

(Jay L. Clendenin / Haberler)

Disneyland'da atlıkarınca süren bir kadın.

30 Nisan 2021: Yeniden açılışın ilk gününde bir sürücü.

(Robert Gauthier / Haberler)

Disney'in Uyuyan Güzel'in Şatosu 100. yıl dönümü pankartlarıyla süslendi.

26 Ocak 2023: Walt Disney Co. 100 yaşına geldiğinde Uyuyan Güzel’in Şatosu biraz daha süslenir.

(Dania Maxwell / Haberler)

kopyanızı alın The Great Big Highly Spesifik Disneyland Rehberi’nin bugünkü sayısı.

Daha Fazla Disneyland Fikri

Açılış gününden bu yana Disneyland’ın unutulmaz fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön
kadıköy escort ataşehir escort şişli escort sweet bonanza oyna kartal escort kadıköy escort halkalı escort avrupa yakası escort şişli escort avcılar escort esenyurt escort beylikdüzü escort mecidiyeköy escort istanbul escort şirinevler escort avcılar escort
mecidiyeköy escort ankara escort deneme bonusu veren siteler mamigeek.com

Reklam ve İletişim:  Whatsapp:  262 606 0 726  Skype:  live:2dedd6a4f1da91be
Yasal Uyarı: Blog Sitemiz; 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK tarafından onaylı Yer Sağlayıcı'dır. Sitemiz ve içerisinde bulunan tüm içerikler taslak halindedir, kesinliği kanıtlanmış bilgiler değildir. Sitemiz kar amacı gütmez, ücretsiz bilgi paylaşımı yapan bir websitesi olarak yayın hayatına başlayacaktır. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği  [email protected]  adresi ile iletişime geçerek bildirebilirsiniz. Yasal süre içerisinde ilgili içerikler sitemizden kaldırılacaktır.