Çaglasın Spa & Masaj

Spa & Masaj Fırsatları'nı %30'a Varan İndirimle Yakala! Yoğun iş temposu, sosyal yaşamın koşuşturmacası derken kendinize motivasyon sağlamak, .

Barnsdall Sanat Parkı olan LA mücevherinde yapılacak 7 eğlenceli şey

Bu burada mı?” Geçenlerde bir arkadaşı, Doğu Hollywood’daki Barnsdall Sanat Parkı’nın merdivenlerini çıkarken onu karşılayan sahneden bahsetti. Yerli bir Angeleno, birçok kez parkın yanından geçmişti ama asfalt yürüyüş yolları ve çok sayıda tarihi bina ile harika bir çam korusu görünce şaşırdı – Hollywood tabelasının ve Griffith Gözlemevi’nin net manzaralarından bahsetmiyorum bile.

Tepkisi anlaşılabilir. Hollywood Bulvarı’nda seyahat edenler muhtemelen parkın blok uzunluğundaki çitle çevrili otoparkını, büyük Art Deco tabelasını ve ağaçlarla örtülü bir yamacını fark edeceklerdir – değerli mimarinin ve tepesindeki büyülü manzaranın çok az göstergesidir, bu yüzden genellikle gizli olarak adlandırılır. mücevher Ancak COVID-19 salgını öncesinden beri kapalı olan Hollyhock House’un yeniden açılmasıyla, daha fazlası onun büyüsünü keşfediyor.

Adını 1927’de mülkü ve yapılarını şehre bağışlayan petrol varisi, sosyetik ve tutkulu sanat destekçisi Aline Barnsdall’dan alan 11,5 dönümlük park, yaklaşık bir mil kuzeydeki 4.210 dönümlük Griffith Park’a kıyasla küçük olabilir, ancak tekliflerinde güçlü. Herkesin eğlenebileceği aktivitelerle, işte benim favorilerimden bazıları.

1. Los Angeles’ın tek UNESCO Dünya Mirası Alanı olan Hollyhock House’u gezin

(Christina Evi / Haberler)

Frank Lloyd Wright tarafından tasarlanan ve parkın merkezinde yer alan kil blok, Maya tapınağından ilham alan Hollyhock House, Pueblo ve İspanyol Sömürge mimarisinin unsurlarını da içeriyor. Adını, Wright’ın evin frizi ve sütunları gibi özelliklere çok stilize, soyut bir şekilde uyguladığı Barnsdall’ın en sevdiği çiçeğinden almıştır. 1921’de tamamlanan iki katlı, aslen 17 yatak odalı ev, Wright’ın Hollyhock için özel olarak tasarladığı ve başlı başına birer sanat eseri olan mobilyalarla, içi kadar büyüleyici. Aynı zamanda, mimarın Los Angeles’taki ilk komisyonu ve burada tasarladığı halka açık tek konut olma özelliğini de taşıyor.

Hollyhock kısa süre önce kendi kendine rehberli turlar için yeniden açıldı ve soruları yanıtlamak için hazır bulunan dokümanlar var. Modernist Hollyhock House’un ihtişamının her ayrıntısını, özellikle süslü sanat pencereleri ve muhteşem şöminesini görmek için kendinize bir saat ayırın ve yarım daire biçimli havuzun, iç avlunun ve çatı teraslarının etrafında dolaşın. Biletler yetişkinler için 7 $, yaşlılar için 3 $ ve 12 yaşın altındaki çocuklar için (ödeme yapan bir yetişkinle birlikte) ücretsizdir, önceden rezervasyon yapılması gerekir. Tur rezervasyonları hızla tükeniyor, bu nedenle ziyaret etmeden en az bir ay önce web sitesini kontrol edin.

Rezervasyon gerektirmeyen bir etkinlik arıyorsanız, 8 Ekim sabahı 10’da sevilen Bob Baker Marionette Theatre, Hollyhock House bahçesinde ücretsiz bir gösteri yapacak.

2. Sanata bakın

Los Angeles Belediye Sanat Galerisi içinde.

“Jüri Seçimli Sergi 2018” yerleştirme görünümü.

(Jeff McLane / Los Angeles Kültür İşleri Departmanı — Los Angeles Belediye Sanat Galerisi)

Barnsdall’da görsel sanatı deneyimlemenin pek çok yolu var. Sergilenen sanatın neredeyse tamamı, genellikle sanat dünyasında yeterince temsil edilmeyen topluluklardan Angelenos’a ait olduğundan, yerel yetenekleri gerçekten tatmak için Los Angeles Belediye Sanat Galerisi’ni ziyaret edebilirsiniz. 1954 yılında kurulan, aslında şehrin en uzun süredir faaliyet gösteren sanat galerilerinden biridir. Ziyaret etmek ücretsizdir ve video enstalasyonları ve ses manzaralarından karma medya resimlerine, büyük heykellere ve etkileşimli sergilere kadar çok çeşitli çağdaş sanatlara ev sahipliği yapmıştır.

Galeri geçici olarak kapalı, ancak bu arada sanal sergilerini genişletti ve lobi, galerinin dönüm noktası olan 1976-86 “The Magical Mystery” sergisinden öne çıkanlar, efemera ve sanat eserlerinin fotoğraflarını içeren vitrinleri görüntülemek için halka açıldı. Tur.” randevular mevcuttur cuma günleri ve servissiz servislerde ilk gelenin kullanım önceliği vardır.

Galerinin güneyindeki Barnsdall Sanat Merkezi ve Junior Sanat Merkezi’nde, Aline Barnsdall’ı onurlandıran ve Junior Arts Center’ın yola bakan duvarını süsleyen Frank Romero’nun 1987 duvar resmi de dahil olmak üzere, yerel sanatçılar ve eski öğrencilerin birçok renkli duvar resmi duvarları süslüyor. “Zeytin Tepesi.” Sanat kompleksinin etrafından geçen üst yol boyunca yürürseniz, açık hava heykellerine de rastlarsınız. Topluluk üyeleri, öğrenciler ve öğretim sanatçısı Flaven Hyland tarafından 1971’de yapılan bir seramik kule ve animatör ve öğretmen Adam Beckett’in anısına 1986’da kurulan Gene Flores tarafından yapılan 22 metrelik kinetik çelik bir heykel olan “Temple II” dahildir. ilk “Yıldız Savaşları” filmindeki özel efekt çalışmalarıyla tanınıyor.

3. Sanat yapın

Barnsdall Sanat Merkezi

Barnsdall Sanat Merkezi

(Barnsdall Sanat Parkı Vakfı)

Her yaştan insan, Barnsdall Art Center ve Junior Arts Center’da sunulan uygun fiyatlı sanat derslerinden ve Pazar günleri ücretsiz açılan atölyelerden uzun süredir keyif alıyor. Baskıresim ve çizgi roman üretiminden, pysanka sanat biçimi veya el boyaması Ukrayna Paskalya yumurtaları ve Çin Yeni Yılı ejderha kuklaları gibi uluslararası bayramları kutlayan zanaat etkinliklerine kadar uzanıyor. Park, Temmuz ayında “Plein Air” resim dersleri serisine ev sahipliği yapmadan önce bile, sanatçılar parkın geniş manzaralarının yanı sıra arazisinin manzaralarını resmetmek için parka akın etti. Onlara katıl. Eğlenceli gerçek: Gülhatmi Evi’nde fotoğraf çekilmesine izin verilmese de, ziyaretçilerin kalemle oldukları sürece iç mekanlarının eskizlerini yapmasına izin verilir.

Her iki tesis de şu anda tadilattan geçiyor, ancak merkezler bu arada Ekim sonu ve Kasım başında açık hava atölyelerine ev sahipliği yapacak.

Barnsdall Galeri Tiyatrosu

Barnsdall Galeri Tiyatrosu

(Gerard Sandoval / Barnsdall Sanat Parkı Vakfı)

Bir deneysel tiyatro yapımcısı olan Aline Barnsdall, park kompleksine yönelik büyük vizyonunun bir parçası olarak her zaman bir topluluk tiyatrosuna sahipti ve bugün 299 kişilik mekan, mekanı kiralayan yerel kuruluşlar tarafından üretilen çeşitli kültürel etkinliklere ve performanslara ev sahipliği yapıyor. şehirdekiler gibi. Son Haiti Uluslararası Film Festivali’nden ve canlı orkestra eşliğinde kısa filmlerden Silverlake Konservatuarı resitallerine ve Budizm üzerine tartışmalara, orada neler deneyimleyebileceğinizi asla bilemezsiniz. Siz de tiyatroda kendi sanat ve kültür etkinliklerinize ev sahipliği yapabilirsiniz; Barnsdall’da halkın kiralayabileceği tek binadır.

5. Tarihi zeytin ağaçlarına hayranlıkla bakarken parkın dik merdivenlerinden çıkın.

Barnsdall Sanat Parkı'ndaki zeytinlikteki merdivenler.

Barnsdall Sanat Parkı’ndaki merdivenler.

(Barnsdall Sanat Parkı Vakfı)

Kampüsün hemen hemen her tarafında, egzersiz yapmak ve şehir manzarası için harika olan çok sayıda merdiven vardır. Hollywood Bulvarı girişinden, adını 1800’lerin sonlarına uzanan tarihi zeytin korusundan alan Olive Hill’i kesen alt otoparktan arka arkaya üç düz merdivene erişin ve ardından Barnsdall Sanat Merkezi’ne çıkan başka bir set yaklaşık bir toplam için. 130 adım.

Parka çıkarken, misafirhane olması amaçlanan Residence A’nın yeni restore edilmiş dış cephesine dikkat edin. Wright hayranları, parktan diğer ünlü Maya Revival tarzı meskeni Ennis House’u da görebilirler. Los Feliz Tepeleri’ndeki gözlemevinin doğusunda, uzaktaki ikonik tekstil blok cephesine bakın.

Tırmanışınızı yaparken alt merdivenlerin her iki tarafındaki ağaçlara hayran kaldığınızdan emin olun. Haziran ayında dikilen 40 yeni zeytin ağacı sayesinde parkta 500’ün biraz üzerinde zeytin ağacı var. Vermont’taki East Barnsdall Bulvarı’ndan, Kaiser Permanente Tıp Merkezi’nin arkasından koşarak, genellikle sabah 6’dan akşam 7’ye kadar açık olan bir park kapısından girebilir ve parka çıkışınızda yaklaşık 100 adım atabilirsiniz. Ayrıca Barnsdall Sanat Merkezi binasının arkasında, bir karakterin ölümüyle karşılaştığı HBO dizisi “Big Little Lies”taki çok önemli bir sahneyle ünlenen dik, çok katlı bir merdiven var.

6. Çam korusunda bir açık hava dövüş sanatları dersini izleyin veya katılın

Barnsdall Sanat Parkı'ndaki çam korusu.

Barnsdall Sanat Parkı’ndaki çam korusu.

(Joshua White / Barnsdall Sanat Parkı Vakfı)

Çamlık, dövüş sanatları meraklıları için favori bir buluşma noktasıdır ve pek çok grup kısa gösteriler yapmaktan ve hatta onlara katılmanızı sağlamaktan mutluluk duyar. Sadece sor. Pratik yapan insanlar bulabilirsiniz. Kali veya eskrima (Filipinli sopa dövüşü) ya da başkalarını çamların altında tai chi yaparken görün. Ve United Capoeira Assn’nin Los Angeles bölümü. Salı 18:30-19:30 ve Cumartesi 14:30-15:00 saatleri arasında Belediye Sanat Galerisi girişinde bağışa dayalı dersler sunmaktadır. Su getirin ve içinde kolayca hareket ettirilebilen giysiler giyin.

7. Çimenlikte piknik yapın, oynayın ve gün batımını izleyin

Gün batımında insanlar Barnsdall Sanat Parkı'ndaki çimlerde dinlenirler.

Gün batımında insanlar Barnsdall Sanat Parkı’ndaki çimlerde dinlenirler.

(Genç Apeles)

Bir battaniyeyi sermek ve çimlerin manzarasının tadını çıkarmak hiç akıllıca değil – aksiyon her zaman oradadır. Tesis bünyesinde yiyecek satıcısı yoktur, bu nedenle kendi pikniğinizi hazırlayın veya komşu Jons süpermarkete veya aynı alışveriş şeridindeki bir avuç yiyecek seçeneğine uğrayın. (Lezzetli pirinç kaseleri için Oi Asian Fusion’ı deneyin.) Ya da Vermont Caddesi’ndeki veya Hollywood Bulvarı’nın batısındaki çok çeşitli Los Feliz restoranlarından önceden yemek yiyin.

Haftanın herhangi bir gününde, burada her yaştan insanın (ve genellikle onların tüylü arkadaşlarının) güneş batarken ve akşama doğru sosyalleştiği bir festival atmosferi bekleyebilirsiniz. Ayrıca, hoşunuza gitse de gitmese de, gece çöktüğünde sesi daha da artan bazı paha biçilmez Los Angeles konuşmalarına kulak misafiri olabilirsiniz.

Barnsdall Sanat Parkı olan LA mücevherinde yapılacak 7 eğlenceli şey

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön
kadıköy escort ataşehir escort şişli escort sweet bonanza oyna kartal escort kadıköy escort halkalı escort avrupa yakası escort şişli escort avcılar escort esenyurt escort beylikdüzü escort mecidiyeköy escort istanbul escort şirinevler escort avcılar escort
mecidiyeköy escort ankara escort deneme bonusu veren siteler mamigeek.com

Reklam ve İletişim:  Whatsapp:  262 606 0 726  Skype:  live:2dedd6a4f1da91be
Yasal Uyarı: Blog Sitemiz; 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK tarafından onaylı Yer Sağlayıcı'dır. Sitemiz ve içerisinde bulunan tüm içerikler taslak halindedir, kesinliği kanıtlanmış bilgiler değildir. Sitemiz kar amacı gütmez, ücretsiz bilgi paylaşımı yapan bir websitesi olarak yayın hayatına başlayacaktır. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği  [email protected]  adresi ile iletişime geçerek bildirebilirsiniz. Yasal süre içerisinde ilgili içerikler sitemizden kaldırılacaktır.