Çaglasın Spa & Masaj

Spa & Masaj Fırsatları'nı %30'a Varan İndirimle Yakala! Yoğun iş temposu, sosyal yaşamın koşuşturmacası derken kendinize motivasyon sağlamak, .

Biden Tahoe Gölü’nü ziyaret ederken yerel halk aşırı turizmle mücadele ediyor

Sky Trail Gölü’nde gezinen ABD Orman Hizmetleri memuru Daniel Cressy, kendisini Tahoe Gölü’ne ilk çeken yaban hayatına hayran kaldı.

Kuzey Amerika’nın en büyük dağ gölünün parıldayan mavisine bakan Jeffrey Pine’ın tepesine yuvalanmış kel bir kartal, birçok kez kayak yaptığı 3.739 metrelik Tallac Dağı’nın uzakta yükseliyordu.

Daha sonra Cressy yol boyunca gövdesine “J&B” kazınmış bir ağaç gördü.

Cressy, “İnsanlar, ister bir ağacı kaşımak, ister bir tesiste resim yapmak, ister çöp bırakmak olsun, iz bırakmak zorunda olduklarını hissediyorlar” dedi.

Ukrayna’dan Marley Chambers (solda) ve Kyrylo ve Bogdan Netudykhata kardeşler (sağda), 9 Ağustos’ta Homewood, Kaliforniya yakınlarındaki Eagle Rock’tan manzarayı izliyorlar.

(Max Whittaker / Times İçin)

Bu küçük uygarlık lekesi, Yüksek Sierra cennetine ekonomik geçim sağlayan milyonlarca turist ile onları çeken doğal ihtişamı koruma çabası arasındaki artan gerilimi özetliyordu; bu çatışma, bu hafta dünyanın dört bir yanından gelen bir haftalık ziyaretle keskin bir şekilde odak noktasına geldi. en güçlü turist Başkan Joe Biden.

Biden ve ailesi, çevreci ve Demokratların eski başkanlık düşmanı Tom Steyer’in üç dönümlük 15 milyon dolarlık evinde tatil yaparken, Lake Tahoe topluluğu, Kaliforniya-Nevada sınırında yer alan dağ topluluğunun nasıl yapılacağına dair bir sohbetin içinde kayboluyor. yaşamak ve ziyaret etmek için davetkar ama aynı zamanda sürdürülebilir bir yer.

Çöp kutusunun ağzında bir çöp torbası asılıyken diğer atıklar aşağıdaki yere saçılıyor.

Çöpler, 9 Ağustos’ta Homewood, Kaliforniya yakınlarındaki Eagle Rock Trailhead’de ayıya dayanıklı bir çöp kutusundan çekildi.

(Max Whittaker / Times İçin)

“Daha proaktif olmamız gerekiyor. Ziyaretlerdeki bu artışa hazırlıklı olmamız gerekiyor. O halde orada durup ‘Aman Tanrım, bu kadar insan nereden geldi?’ demek yerine. Tahoe Fonu’nun genel müdürü Amy Berry, “Bir plan yapmaya çalışıyoruz” dedi.

Biden, ailesiyle birlikte gölün Nevada tarafında kalıyor ve Biden klanı, Zephyr Koyu’ndaki Our Lady of Tahoe Katolik Kilisesi’ne kısa bir gezi dışında Steyer’in kıyıdaki evinin çevresinde kalıyor. Güvenlikli site, suya sınırsız erişimin yanı sıra “profesyonel bir mağaza, kulüp binası ve sezonluk restoran içeren 9 delikli özel bir dağ golf sahası” içermektedir.

Öncü köklerin çoğu gibi, Biden’ın geçen cumartesiden bu yana kaldığı topluluk, bu hafta başında orman yangını mağdurlarıyla buluşmak için Maui’ye yaptığı kısa bir gezi dışında kaldığı topluluk, 19. yüzyılın ortalarında kereste fabrikası olan küçük bir yerleşim yeri olarak başladı. . Yüzyılın sonlarına doğru bölge, zengin San Fransiskanlar ve aralarında Mark Twain’in de bulunduğu diğer kişiler için bir tatil noktasına dönüşmeye başladı.

Ünlü yazar bir makalesinde nasıl olduğunu şöyle anlattı: “Bütün gün yelken açtı, avlandı, balık tuttu ve dans etti ve ben de bütün gece öksürüğümü tedavi ettim.”

Biden’ın hareketleri daha az biliniyor; yetkililer onun ve ailesinin Steyer’in evinde kalırken ne yaptığı hakkında çok az şey söylüyor.

Çarşamba günü South Lake Tahoe’da bir pilates ve bisiklet stüdyosu olan PeloDog’da ailesiyle birlikte muzlu-yaban mersinli smoothie ve fitness dersleri almak için dışarı çıktı. Yol boyunca muhabirler meraklı izleyicilerin konvoya el salladığını gördü ve onlar Stateline’ın kumarhanelerinin yanından geçerken diğerlerinin telefonları dışarıda duruyordu.

Fitness stüdyosunun otoparkında duran Biden, gazetecilere Çarşamba günü GOP başkanlık ön tartışmasını izlemeyi planladığını ve Rus lider Vladimir’e karşı başarısız bir ayaklanmayı koordine eden savaş ağası Yvgeny Prigozhin’i taşıyor olabilecek düşen bir Rus uçağıyla ilgili raporları izlediğini söyledi. Putin’in.

Biden, “Hatırlarsınız, bana bu konu sorulduğunda neye bindiğime dikkat edeceğimi söylemiştim. Ne olduğunu kesin olarak bilmiyorum ama şaşırmadım” dedi.

Başkan Joe Biden, Our Lady of Tahoe Katolik Kilisesi'nden ayrıldı

Başkan Joe Biden, Cumartesi günü Zephyr Cove, Nev’de düzenlenen ayine katıldıktan sonra Our Lady of Tahoe Katolik Kilisesi’nden ayrıldı.

(Evan Vucci / Associated Press)

Başkan Cumartesi gününe kadar şehirde olacak ve onun deneyimi, Tahoe’ya arabayla ve yoğun hafta sonları akın eden, gölü çevreleyen tek yolda saatlerce trafikte oturan, kamp yeri için kavga eden veya midilliye binen milyonlarca kişiden keskin bir şekilde farklı. pahalı bir otel odası.

Gölün suları yıllardır olduğundan daha berrak olmasına rağmen sahildeki park yerleri tıkanıyor. Çöpler yürüyüş yollarına saçılmış durumda ve grafitiler ağaçlarda ve binalarda iz bırakıyor.

Geçen yıl sorunlar o kadar şiddetli hale geldi ki, prestijli Fodor’s Travel Guide bu bölgeyi kaçınılması gereken bir yer olarak listeledi. Tahoe Gölü’nde bir insan sorunu var.” Son yıllarda 4 Temmuz, çöplerle kaplı plajların viral görüntülerine yol açtı; bu, sadece yerel halk için acı verici bir manzara değil, aynı zamanda gölü de etkiliyor. Bu yıl altı plajdan rekor düzeyde 8.559 kilo çöp toplandı.

Benzer şekilde yakın zamanda yapılan bir araştırma, göl sularının, plastik atık biriktirmeyle ünlü okyanus akıntısı sistemleri olan okyanus girdaplarında gözlemlenenlerden daha yüksek mikroplastik konsantrasyonları içerdiğini buldu.

Yerel sakinlerden bazıları Haberler’a, insanların evde kalma emirlerini ertelemek için havzaya akın ettiği COVİD-19 salgınının başlangıcının kırılma noktası olduğunu söyledi. Bölgenin yaklaşık 50.000 sakini, özellikle de uzun süreler boyunca bölgede kalan binlerce kişi, bölgede zaten az olan konut arzını azaltan akından dolayı bunalıma girdi.

Tahoe Rim Trail Assn’in genel müdürü Morgan Steel, “COVID’in sistemi test ettiğini hissediyorum” dedi. “Uzaktan çalışan çok daha fazla insan olduğu için bir şeyi açığa çıkardı, ancak COVID olmasaydı bu sorunların veya değişikliklerin hiçbirinin ortaya çıkmayacağını düşünmüyorum.”

Salgının bazı baskı noktalarını daha hızlı ortaya çıkardığını söyledi.

Steel ilk olarak Heavenly Resort’ta kayak devriyesi yapmak için South Lake Tahoe’ya taşındı ve bölgeye aşık oldu. Günleri düzenli olarak yürüyüşle, dağ bisikletiyle veya kışın ormanda kayakla başlıyor veya bitiyor. Doğaya bu düzeyde erişimin ve çevreye önem veren bir topluluğun eşsiz olduğunu söyledi.

Yaşayacak bir yer bulma zorluğu nedeniyle akranlarının taşınmasıyla karşılaşıyor ve bu da personel alımını zorlaştırıyor.

“Evlerini yangınlara karşı sigortalamaktan endişe duydukları veya belki de trafikle ilgili olduğu için ayrılan birçok insan tanıyorum” dedi. “Uygun fiyat gerçekten çok büyük bir sorun.”

Geçen yıl Tahoe sakinleriyle yapılan 1.000 kişilik bir anket, “sakinlerin yalnızca %29’unun Tahoe bölgesindeki turizm ve rekreasyonun olumlu faydalarının olumsuz etkilerine ağır bastığı konusunda hemfikir olduğunu” ortaya çıkardı. Parka ziyaret, havzaya yaklaşık 2,3 milyon kişinin girmesiyle 2019’da en yüksek seviyesine ulaştı. Geçen yıl 2 milyon civarındaydı.

Steel ve diğerleri, Kovid-19 sırasındaki artışın, yerel liderlerin bir araya gelerek bölgenin kış ve yaz aylarında ziyaretçi yoğunluğundan kurtulmasına yardımcı olacak bir plan oluşturmasına yol açtığını söyledi.

Bu plan, bürokratik otoritenin kesişen çizgilerinin kimin sorumlu olduğunu bilmeyi zorlaştırdığı bir bölgede nelerin değişmesi gerektiğine dair bir yol haritası sunuyordu. Bu sadece yolları temiz tutmak veya trafiği azaltmakla ilgili değildi – gerçi bu da işin bir parçası – aynı zamanda bölgedeki toplu taşımayı ve işgücü konutlarını artırmak için nasıl daha fazla fon toplanacağıyla da ilgiliydi.

Turizm “buradaki en büyük sektör ve kolayca değiştirebileceğimiz bir sektör değil. Örneğin, hiçbir zaman üretime sahip olamayacağız,” dedi raporu hazırlayan komitede görev yapan Lake Tahoe Ziyaretçi Otoritesi’nin başkanı ve genel müdürü Carol Chaplin.

Kozalaklı ağaçlarla çevrili bir gölde iç tüpü olan iki kişi.

San Diego’dan Eli Dukes ve Lennon Sussman, 9 Ağustos’ta Tahoe City, Kaliforniya yakınlarındaki Truckee Nehri’nde dinlenirken.

(Max Whittaker / Times İçin)

“İşletmelerimizden şunu duyuyoruz: ‘İnsanlara gelmemelerini söylemeyin. Onlara burada ihtiyacımız var ve burada olmalarını istiyoruz.’ Yani bu sadece insanlara saygılı olmalarını söylemek değil. Buraya geldiklerinde neyin fark yaratacağı ve buraya geldiklerinde etkilerini neyin azaltacağı konusunda onlara rehberlik etmek.”

Ziyaretçilerin etkisi her yerde hissediliyor. Düşmüş Yaprak Gölü’nün yanındaki ormanın derinliklerinde, kağıt tabaklar, plastik poşetler ve geçmişteki bir partinin kalıntıları, portatif bir tuvaletin dışındaki alanı dolduruyor. Birkaç hafta önce Nevada ve Kaliforniya’dan seçilmiş yetkililerin Göl sularını korumak için yapılan çalışmaları kutlamak üzere bir araya geldiği Kings Beach’in kumları plastik ve sigara izmaritleriyle dolu.

Yukarı Truckee Nehri’nin su hattı her zamankinden daha alçak kaldı, bu da sularında yüzen, balık tutan veya yüzen insanlarla o kadar hareketli olmadığı anlamına geliyordu. Yine de, onlu yaşlarının sonlarında ve 20’li yaşlarının sonlarında altı bronzlaşmış adam, bira içerek sudan tembellik ediyor ve yaklaşmakta olan okul yılının başlangıcını düşünüyor.

Jason Dukes, birkaç arkadaşıyla birlikte oturan iki oğlunu bir şamandıradan izledi. Point Loma sakini, çocukları küçüklüğünden beri geliyor; kışın kayak gezileri ve yazın haftalarca sahilde dinlenmek için geliyor.

Son yıllarda çok daha kalabalık hale geldi” dedi. “Çöp her yerde ve göl çevresindeki kasabalar tıklım tıklım dolu. “

İnsanlar ağaçlarla çevrili bir nehirde tüple yürüyor.

San Diego’dan gelen ziyaretçiler, 9 Ağustos’ta Tahoe City, Kaliforniya yakınlarındaki Truckee Nehri’nde tüple geziyor.

(Max Whittaker / Times İçin)

Daha kuzeyde, Kings Beach’in karşısında Alex Brambila, 1980’lerde ilk kez çalışmaya başladığı Meksika restoranı Las Panchitas’a giren veya çıkan her müşteriye el sallıyor. Geniş oturma alanı ve fayans kaplı bar, doldurulmuş burritolar ve sürekli akan margaritalar için akın eden yerli halk ve turistler için bir cennettir.

Brambila bulaşıkçı olarak işe başladı ama artık lokantanın sahibi ve barın arkasında kendisi ve arkadaşları için içkiler dökerken, birkaç sunucu masadan masaya koşarken büyüyen bardak yığınını durmadan temiz tutmaya çalışıyor.

Meksika yerlisi, restorandan bir blok ötede bir eve sahip ama topluluğundaki değişiklikleri her gün hissediyor. Müşterilerin ezilmesi, personel işe alma zorluğuyla hafifletilmiyor. Baş aşçısı, ailesi için şu anda ödedikleri 3.000 dolardan daha ucuz bir ev bulmakta zorlanıyor.

Arkadaşlarının Reno gibi daha ucuz yerlere taşınmasını izledi. Karısı bazen onlara da aynısını yapmalarını önerir.

Hala dışarı bakıp gölü gördüğünde. Sarhoş edici.

“Burayı seviyorum. Daha güzel bir yer yok.”

Biden Tahoe Gölü’nü ziyaret ederken yerel halk aşırı turizmle mücadele ediyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön
kadıköy escort ataşehir escort şişli escort sweet bonanza oyna kartal escort kadıköy escort halkalı escort avrupa yakası escort şişli escort avcılar escort esenyurt escort beylikdüzü escort mecidiyeköy escort istanbul escort şirinevler escort avcılar escort
mecidiyeköy escort ankara escort deneme bonusu veren siteler mamigeek.com

Reklam ve İletişim:  Whatsapp:  262 606 0 726  Skype:  live:2dedd6a4f1da91be
Yasal Uyarı: Blog Sitemiz; 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK tarafından onaylı Yer Sağlayıcı'dır. Sitemiz ve içerisinde bulunan tüm içerikler taslak halindedir, kesinliği kanıtlanmış bilgiler değildir. Sitemiz kar amacı gütmez, ücretsiz bilgi paylaşımı yapan bir websitesi olarak yayın hayatına başlayacaktır. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği  [email protected]  adresi ile iletişime geçerek bildirebilirsiniz. Yasal süre içerisinde ilgili içerikler sitemizden kaldırılacaktır.