Çaglasın Spa & Masaj

Spa & Masaj Fırsatları'nı %30'a Varan İndirimle Yakala! Yoğun iş temposu, sosyal yaşamın koşuşturmacası derken kendinize motivasyon sağlamak, .

Bir LA doğa kulübü olan USAL Project ile açık havayı kucaklayın

Doğaya çık dediler. Los Angeles, kardan, kumsaldan, dağlardan veya çölden (trafiğe bağlı olarak) en fazla iki saat uzaklıktadır. Ücretsiz, dediler. Los Angeles’ta rehberli doğa gezileri sunan bir şirket olan USAL Project’in kurucusu Michael Washington’a göre, bunların hepsi teoride harika görünüyor. Ancak tecrübesizler için bu o kadar kolay veya hoş değil. Bu boşluğu kapatabileceğini umuyor.

Washington önce LA bölgesindeki mevcut doğa programlarından yararlanmaya çalıştı. Geçen yıl bir yiyecek arama kongresine katıldığında kendini dışlanmış hissetti. “İçeri girdim ve hepsi 50 yaşın üzerindeki beyazlardı. Soru sormaya çalıştığımda çok soğuk davrandım. Çok çekici değildi. ‘Sorun bu’ gibiydim” diyor.

Böylece, açık hava meraklıları için çeşitlilik içeren bir yer yaratma fikriyle oynamaya başladı. Kendisi bir uzman değil, yargılanmaktan endişe duyuyordu. Aylarca düşündükten sonra, bu yüzden mükemmel aday olduğuna karar verdi. Bir acemi olarak, hedef müşteriydi ve yardım için uzmanlara dokunabileceğini biliyordu. Bulamadığı grubu yaratabilirdi.

Bir açık hava deneyimleri topluluğu olan USAL Projesi’ni başlatan Michael Washington (solda) ve bitki uzmanı ve doğa bilimci Andrea Jimenez. Jimenez, USAL Project tarafından Pasadena’daki Hahamongna Watershed Park’ta düzenlenen bir doğa yürüyüşüne öncülük etti.

(Irfan Khan/Haberler)

Doğayı kucaklayan ve yaratıcılığını canlandıran büyük bir yaşam değişikliğine de hazırdı. Bir noktada, müzik endüstrisinde bir yetenek yöneticisi olarak işi, sanatçılara hikayelerini anlatmalarına yardımcı olmak anlamına geliyordu. Sonra taklit edemediği köpekbalığı benzeri içgüdüler gerektiren viral bir ırk haline geldi. Ama rüya bu değildi. Hikaye anlatıcısı olmanın yolunu bulmak istedi. Açık hava onu oraya götürdü.

“İnsanlar her zaman ‘Vay canına, şu an yaptığın şey çok farklı’ diyor ama bana göre gerçekten öyle değil. 32 yaşındaki Washington, “Birçoğu aynı becerilere sahip” diyor. “Etkinlikler üretiyor, pazarlama yapıyor, hikaye anlatıyor. Noktaları aktivite ve ortak ilgi alanları aracılığıyla daha geniş bir topluluğa, bir manzaraya, bir konuma bağlıyor. Araç o zamanlar müzikti, araç şimdi dışarıda.”

Bir yetenek yöneticisi olarak çalışan Washington, dışarıdaki sevgisinden uzaklaştı. San Antonio’da büyümüş, Colorado Boulder Üniversitesi’nde okurken doğaya ilgi duymuş. Mezun olduktan sonra, Los Angeles’a taşındı ve burada uluslararası turne yapan DJ’ler ve gelişmekte olan indie-rock müzisyenleri gibi müşterileriyle çalışmaktan ender bir hafta sonu izin aldığında, ekipmanını bir karavana tıkıyor ve eyaletin yeni bir cebini buluyordu. fişini çekin.

Bu maceralar, Washington’u sörf yapabileceği, kamp kurabileceği ve yürüyüş yapabileceği Humboldt İlçesindeki Usal Plajı’na götürdü. Daha sonra Patagonya’nın ayak izlerini takip edecek ve kuruluşuna ilham kaynağı olan bölgenin adını USAL Projesi olarak verecekti. Ancak o zamanlar, doğaya olan ilgisi, bir zamanlar müzik endüstrisine duyduğu sevgiyi gölgede bırakmaya başlıyordu; onunla, Instagram beslemesi, gece dışarıdaki fotoğraflardan pastoral kıyı şeridi fotoğraflarına ve sarp dağlarda gülümseyen özçekimlere dönüştü. Hem arkadaşlar hem de yabancılar değişimi fark etti. Birkaç yıl içinde açık havayı tam zamanlı işi haline getirmenin bir yolunu bulacaktı ama bu arada Usal’daki her anın tadını çıkardı.

Bir parkta yarım daire şeklinde duran bir grup insan.

Bir grup insan, onları USAL Projesi’nin doğa yürüyüşüne çıkarmadan önce merkezdeki Andrea Jimenez’i dinleyerek yan yana duruyor.

(İrfan Khan / Haberler)

“Yabancılar, doğa fotoğraflarımı ve yürüyüşlerimi paylaşmanın onlara nasıl yardımcı olduğunu anlatan uzun mesajlarla çevrimiçi olarak bana ulaşırdı. Beni şaşırttı, ama kendimi gerçekten iyi hissettirdi ve bunu amaçlı hissettirecek şekilde nasıl yapabileceğimi anlamaya başladım,” diyor Washington.

Açık havada daha fazla zaman geçirmek isteyen tek Los Angeles sakininin Washington olmadığı açıktı. COVID-19 salgınının ilk günlerinde kapanmalar, insanları sosyal mesafeli yürüyüşler için yakındaki parkurları keşfetmeye zorlayarak konfor alanlarından çıkmaya zorladı. Dış mekan performans ekipmanı, moda trendlerini bile etkiledi ve Gucci’nin North Face ile işbirliğine yol açtı.

Washington, USAL aracılığıyla, zengin, beyaz, erkek arketipinin, kendisi gibi beyaz olmayan insanları mahallelere ve açık havayı daha az erişilebilir hale getiren sosyoekonomik durumlara iten sistemik ırkçılık ve sınıfçılığın bir sonucu olduğunu kabul ederek, ortalama bir açık hava adamının neye benzediğini değiştirmeyi umuyor. .

“Dış mekan, güvenlik seviyesi nedeniyle diğer etkinliklerden farklıdır. Tek başına başlayamazsın” diyor. “Bir şeyi doğru şekilde yapmayı öğrenmek sadece iyi değil, aynı zamanda fark da yaratabilir. [in] hayatını kurtarmak Seninle aynı şehirden, seninle aynı kuşaktan gelen, belki de ten rengi seninle aynı olan öğretmenlerin etrafında olmak yardımcı oluyor.”

Bir el uzanır ve yapraklara dokunur

Sainabou Gaye, USAL Projesi’nin doğa yürüyüşü sırasında bir ağacın yapraklarına dokunmak için uzanıyor.

(İrfan Khan / Haberler)

2022 Dünya Günü’nde USAL Projesi ilk etkinliği olan yiyecek arama atölyesini başlattı. Sonraki ay, Washington müzikteki işinden ayrıldı.

Washington ve yeni atanan iş ortağı DJ ve şef Zoe Gitter’in küratörlüğünde USAL Project, Los Angeles bölgesinde ayda 20 ila 25 etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Bahçıvanlık teknikleri dersi 20 dolar, rehberli bitki yürüyüşü veya yiyecek arama yürüyüşü ise 30 dolar. Heyecan arayanlar için doğancılık (100 $) veya okyanus türleri dalışları (120 $) var. Daha az fiziksel aktivite arasında nefes çalışması atölyeleri (35 $), seramik (85 $), boncuk işi (100 $) ve kompost kutusu yapımı (55 $) yer alıyor. Joshua Tree, Morro Bay ve Big Sur’da (80-200 $) kamp yapma, sırt çantasıyla gezme ve zıpkınla balık avlamaya odaklanan hafta sonu gezileri düzenleniyor. Tüm etkinlikler malzeme ve ekipmanı içerir ve alan uzmanları tarafından yönlendirilir.

USAL, Los Angeles’ta rehberli doğa gezileri sunan tek marka değil. Washington, “Her yerde rehberli bir balık tutma gezisi düzenleyebilirsiniz” diyor. Çoğu durumda, USAL’lerin fiyatlandırması rekabetçidir, ancak marka net bir misyonla kendisini farklılaştırmayı ummaktadır.

Kırmızı bandanalı bir kadın bir bitkinin yaprağına dokunuyor.

Andrea Jimenez, USAL Projesi’nin doğa yürüyüşüne öncülük ederken bir bitkinin yaprağına dokunuyor.

(İrfan Khan / Haberler)

Bir grup insan açık havada ağaçların altında durur veya yerde oturur.

USAL Projesi’nin doğa yürüyüşlerinden birine bir grup insan katılıyor.

(İrfan Khan / Haberler)

“Çoğu zaman, doğa aktiviteleri bir tarafta sağlık, diğer tarafta zindelik şeklinde döngüye giriyor. Washington, oturduğumuz yerin ortasında bir yer olduğunu söylüyor. “Rehberlerimiz farklı çünkü aktiviteyle insan arasındaki bağlantıyı ve bunun onların hayatlarına nasıl yardımcı olduğunu öğretiyorlar. Amaç, insanların bu etkinliklerin neden son derece önemli olduğunu ve sadece eğlenceli değil, aynı zamanda yaşam rutininiz için de önemli olduğunu görmelerine yardımcı olmaktır.

Hareketli bir Cumartesi sabahı, Pasadena’daki Hahamongna Watershed Park’ta yaklaşık 30 20 ve 30 kişi toplandı. Washington sessizce arkada durdu ve Herb Walk LA’dan Andrea Jimenez’in gruba ısırgan otundan California adaçayına kadar bitkileri belirlemede rehberlik etmesine izin verdi. Katılımcılar düzinelerce soru sordu, bazıları her bir bitkiyi çizdi ve diğerleri tıbbi kullanım için bir buket topladı. USAL’ın dayanak noktalarından biri olan etkinlik her seferinde tükeniyor.

İki kadın bir ormanda diz çökmüş, biri deftere yazıyor.

USAL Projesi’nin doğa yürüyüşüne katılan Sainabou Gaye (solda) ve Lindsey Esch, bir bitki hakkında ayrıntılar yazıyor.

(İrfan Khan / Haberler)

USC’de bir işletme bölümü olan Mario Apuzzo, iki sınıf arkadaşını bitki yürüyüşünde kendisine katılmaya davet etti. “USAL’ı Instagram üzerinden öğrendim” dedi. “Görsellerinden çok etkilendim. Geçen hafta orman terapisi dersini denedim ve tamamen dönüştürücüydü.”

O akşam USAL, Silver Lake’teki yeni tuğla ve harç alanında ilk yuvarlak masa akşam yemeği partisine ev sahipliği yaptı. USAL, yakındaki butikler gibi, markalı ürünlerinin yanı sıra mumlar ve seramikler gibi yerel olarak üretilen ürünleri de satacak – tuhaf, modaya uygun grafiklere sahip kapüşonlular ve eşofmanlar. Washington, mağazanın ürünlerini satarak yerel toplumu canlandırabileceğini ve marka genişlemesinin USAL ürünlerinden elde edilen gelirin etkinliklerin bilet fiyatını olabildiğince düşük tutmasını sağlayacağını umuyor.

Bir girişimde büyüme yöneticisi olan Olivia Matthews, akşam yemeğine katılan 40 kişiden biriydi. Diğer üç kadınla konuşmaya başlamadan önce bir bardak doğal şarap aldı. Dördü de, benzer düşünen insanlarla tanışmayı umarak yemeğe yalnız katıldı. Los Angeles’ta yeni olmasına rağmen, Matthews zaten bir USAL ustasıdır. Temmuz ayından bu yana ahşap işçiliği dersi alıyor, bitki yürüyüşüne çıkıyor, orman terapisini deneyimliyor ve aylık açık hava teçhizat değişimine katılıyor.

Kapısının üzerinde Usal Açık Hava Araştırma Merkezi yazan beyaz bir vitrin

USAL Açık Hava Araştırma Merkezi, örgütün gerçek mekanda faaliyet gösteren ileri karakolu.

(Mike Pham)

modaya uygun görünen bir mağazanın içi

USAL Açık Hava Araştırma Merkezi’nin içi.

(Mike Pham)

Matthews, “Bu etkinlikler insanlarla tanışmamı, yakınlarda yapabileceğim şeyler hakkında daha fazla şey öğrenmemi, doğayla bağlantı kurmamı ve yeni hobiler edinmemi sağladı” dedi. “Benim için Los Angeles’a harika bir giriş yaptılar ve çok erişilebilir ve cana yakınlardı. USAL etkinliklerine devam ettikçe aynı insanlarla görüşmeye başladım ve zaman içinde bu topluluğu oluşturmaya başlamak gerçekten güzel oldu.”

USAL, meraklı LA sakinlerini açık havanın harikalarıyla tanıştırmak için kuruldu, ancak katılımcıların çeşitliliğine rağmen net bir ortak nokta var. Washington, “Instagram’ımızın neye benzediği, fotoğraflarımız ve videolarımız açısından astığımız bayrak, belirli bir tür yaratıcı insanı çekiyor” diyor. “Outdoor’a, diğer outdoor markalarından farklı, taze bir bakış açısıyla geliyoruz. Kibirli insanları değil, belli zevklerle özdeşleşen insanları bir araya getiriyor doğal olarak.” Grubun havalı bir çocuk kulübü gibi görünmesi tesadüf değil, ancak bitki yürüyüşünde veya yuvarlak masa yemeğinde giyilen şık spor ayakkabılar veya şapkalar ne olursa olsun, topluluk herkes için köklerine sadık kalıyor. Daha az herhangi bir şey, Washington’un bir yıl önce karşılaştığı aynı engellerle sonuçlanacaktır.

“Fark ettin mi, hiçbirimiz diğerlerinin ne iş yaptığını sormadık?” Matthews, USAL merkezinin dışındaki ateşin yanında yeni arkadaşlarına sordu. “Bunun farklı olduğunu böyle biliyorsun.”

İçinde el yazısı notlar bulunan bir günlüğü tutan bir elin yakın çekimi.

Andrea Jimenez, USAL Projesi’nin doğa yürüyüşünde bir gruba liderlik ederken el yazısıyla yazılmış notlardan oluşan bir günlük tutar.

(İrfan Khan / Haberler)

ormanda bir patikada dolaşırken el ele tutuşan iki kişi

USAL Projesi’nin doğa yürüyüşüne katılan iki katılımcı, Hahamongna Watershed Park’ta el ele yürüyor.

(İrfan Khan / Haberler)

Bir LA doğa kulübü olan USAL Project ile açık havayı kucaklayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön
kadıköy escort ataşehir escort şişli escort sweet bonanza oyna kartal escort kadıköy escort halkalı escort avrupa yakası escort şişli escort avcılar escort esenyurt escort beylikdüzü escort mecidiyeköy escort istanbul escort şirinevler escort avcılar escort
mecidiyeköy escort ankara escort deneme bonusu veren siteler mamigeek.com

Reklam ve İletişim:  Whatsapp:  262 606 0 726  Skype:  live:2dedd6a4f1da91be
Yasal Uyarı: Blog Sitemiz; 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK tarafından onaylı Yer Sağlayıcı'dır. Sitemiz ve içerisinde bulunan tüm içerikler taslak halindedir, kesinliği kanıtlanmış bilgiler değildir. Sitemiz kar amacı gütmez, ücretsiz bilgi paylaşımı yapan bir websitesi olarak yayın hayatına başlayacaktır. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği  [email protected]  adresi ile iletişime geçerek bildirebilirsiniz. Yasal süre içerisinde ilgili içerikler sitemizden kaldırılacaktır.