Çaglasın Spa & Masaj

Spa & Masaj Fırsatları'nı %30'a Varan İndirimle Yakala! Yoğun iş temposu, sosyal yaşamın koşuşturmacası derken kendinize motivasyon sağlamak, .

Geceyi San Francisco Körfezi’ndeki bir deniz fenerinde nasıl geçirilir?

Gece boyunca yanıp sönen ışıklar ve sis düdüğü konusunda uyarıda bulunan, bir gecelik misafirlerin banyo yapmasını yasaklayan veya çalkantılı denizlerin üzerinde bir merdivene tırmanmaya hazır olmanızı gerektiren, gecelik 475 dolarlık bir handa kalmak konusunda isteksiz olabilirsiniz.

Ama sonra şu dört kelimeyi duyarsınız:

Bir adada deniz feneri.

East Brother Işık İstasyonu, San Francisco Körfezi’nin doğu kıyısına yakın, üç çeyrek dönümlük bir adada bulunan üç binadan oluşan bir bileşiktir. Ana bina, 1873’ten kalma dört yatak odalı bir Viktorya dönemi evidir ve tepesinde 21 mil kadar uzaktan görebileceğiniz bir işaret vardır. Ve bu yatak odalarının tümü, şık bir akşam yemeği ve kahvaltı dahil, gecelik olarak kiralanabilir.

Aralık ayında bir gece rezervasyonu yaptırdım ve San Francisco’nun 32 kilometre kuzeyindeki Richmond’daki Point San Pablo Limanı’na doğru yola çıktım.

Doğu San Francisco Körfezi’ndeki Richmond’un batı ucunda yer alan Point San Pablo Limanı, bir restoran, bir deniz feneri pansiyonu, marinada birkaç düzine canlı tekne ve birkaç kalan Burning Man heykelleri ile bohem bir topluluktur. kıyı şeridi.

(Christopher Reynolds / Haberler)

Doğu San Francisco Körfezi’ndeki Richmond’un batı ucunda yer alan Point San Pablo Limanı, bir restoran, bir deniz feneri pansiyonu, marinada birkaç düzine canlı tekne ve birkaç kalan Burning Man heykelleri ile bohem bir topluluktur. kıyı şeridi.

(Christopher Reynolds / Haberler)

İlk sürpriz timsahtı. İki şeritli yaklaşım yolunu takip ettiğinizde, çoğunlukla boş olan post-endüstriyel sahilden birkaç mil geçersiniz, bir tepeye tırmanırsınız, ardından limana inersiniz ve burada 12 metre uzunluğunda çelik ve seramikten yapılmış bir timsah tarafından karşılanırsınız. , çeneler genişçe açık.

Yakınlarda Godzilla’ya serenat yapacak kadar uzun, Victrola tarzı bir trompet duruyor. Ayrıca su aygırı büyüklüğünde bir kedi, olası bir sunak ve birkaç başka büyük, gizemli heykelsi nesne, yanında birkaç yurt, keçilerle dolu bir ağıl ve marinada birkaç düzine yüzen tekne – rustik, gösterişli yüzen tekneler, cesurca boyanmış, üzerinde bir korsan resmi olan titreşim.

Rıhtımın dibinde, Yelkenli Keçi adlı rustik bir veranda restoranı öğle yemeği servisi yapıyordu. Aslında, hancılarımın 22 metrelik teknesi iskeleye yanaştığında, Yelkenli Keçi’nin mükemmel deniz tarağı çorbasından biraz yudumluyordum.

Hancı Dre Elmore, Point San Pablo Limanı’ndan East Brother Light Station’daki oda ve kahvaltı tesisine yapılacak kısa tekne gezisine kaptanlık yapmaya hazırlanıyor.

(Loren Elliott / Times İçin)

Eski deniz fenerine 10 dakikalık yolculuk

Her ikisi de Kaliforniya’ya yeni gelen Dre ve Charity Elmore, 2023’ün başlarında, neredeyse deniz fenerinin kendisi kadar ilgi çekici bir iş olan East Brother Light Station Bed & Breakfast’ın bekçileri olarak çalışmaya başladılar.

Yağmur kıyafetlerine sarınmış ve fırlatma sırasında sağanak yağıştan önce adalarına geri dönmeye hevesli olan ikili, adaya yolculuk için beni ve gece çantamı hemen bindirdiler.

Dre Elmore, motorun vızıltısı arasında, yüzen evdeki insanların çoğunun gemide yaşayan sanatçılar ve müzisyenler gibi göründüğünü açıkladı. Heykellere gelince?

“Yanan Adam’dan” dedi.

Adaya çeyrek millik yolculuk sırasında Elmore’lar bana akşamın tek konuğu olacağımı söyledi – diğerleri hastalık nedeniyle iptal etmişti. Sonra bana hanın geçmişini anlattılar.

East Brother Light Station B&B, San Francisco Körfezi’ndeki küçük bir adada yer almaktadır. Misafirler tekneyle geliyor. (Christopher Reynolds / Haberler)

İnşa edilmemiş West Brother Adası ile komşu olan Doğu Kardeş Adası, San Francisco Körfezi ile San Pablo Körfezi’nin buluştuğu San Pablo Düzlüğündedir. (Christopher Reynolds / Haberler)

1873’ten 1960’lara kadar East Brother Adası, San Francisco Körfezi’ni San Pablo Körfezi’ne bağlayan, genellikle sisli olan boğazda gemilere rehberlik etmek için işaret ışığını ve kornasını kullanan insanlı bir deniz fenerine ev sahipliği yapıyordu.

Otomasyon geldiğinde Sahil Güvenlik eski bekçilerin evini yıkmaya hazırdı. İşte o zaman Richmond’un korumacıları ayaklandı.

Önce ışık istasyonunu Ulusal Tarihi Yerler Kaydı’na eklediler. Daha sonra yerleşkeyi restore etmek ve bekçinin evini oda kahvaltı olarak işletmek için bir kampanya başlattılar. Bu, kar amacı gütmeyen bir operasyon olacak ve gelirler bakım için ödenecek. Han, 1980 yılında iki oda kiralayarak açıldı.

O zamandan bu yana, pandemi, hasarlı bir elektrik kablosu ve çok fazla tuzlu hava ve suyun getirdiği tüm maddi sıkıntılar da dahil olmak üzere pek çok ters rüzgar yaşandı. Ancak han, tarihi yerleşkede haftada dört gece açık olan beş odaya ulaştı.

Hancı Dre Elmore, Point San Pablo Limanı’ndan East Brother Light Station’daki oda ve kahvaltı tesisine giden kısa tekne yolculuğunun kaptanlığını yapıyor.

(Loren Elliott / Times İçin)

Konukların çoğu, bu tuhaf küçük adayı her zaman merak eden yerli halktır. Diğerleri ise bu ülkenin kıyılarında dolaşıp ABD Deniz Feneri Topluluğu pasaportlarını damgalattıran deniz feneri meraklılarıdır. (ABD’deki son aktif deniz feneri bekçisi, Boston Light Beacon’daki Sally Snowman, Aralık ayında emekli oldu, ancak bu meraklıların hâlâ ziyaret edip hayran kalacakları yaklaşık 850 aktif ve emekli deniz feneri var.)

Teknemiz ışık istasyonunun iskelesine yaklaştığında buranın neden herkes için bir varış noktası olmadığı anlaşıldı. Hanın web sitesinde uyarıldığı gibi, konukların sallanan tekneden iskeleye kadar (gelgit durumuna bağlı olarak) bir merdivenden 4 ila 12 feet yukarıya tırmanabilmeleri gerekir. Bu arada hancılarınızın bagajlarınızı tekneden kaldırması gerekiyor.

Hafif bir şeyler taşımak en iyisidir. Ve adaya vardığınızda Burning Man’den daha az, LL Bean’den daha çok bir atmosfer bekleyebilirsiniz.

Dört yatak odalı, 1873’ten kalma bir bina olan East Brother Light Station B&B, San Francisco Körfezi’ndeki küçük bir adada yer almaktadır. Misafirler tekneyle geliyor.

(Christopher Reynolds / Haberler)

Ziyaretçiler dolaşabilir. Veya adayı satın alın.

Yerleşkenin etrafı beyaz bir çitle çevrili, sanki burası Amerika’nın başka bir yerleşim bölgesiymiş gibi. Charity Elmore, konuklarını, Agatha Christie gizeminin her an ortaya çıkmasına hazır olan hanın görkemli odalarından deniz feneri kulesine ve dul kadının yürüyüş yoluna kadar ilerleyen bir tura çıkarıyor.

“Burası Fener Odası. Bu, her beş saniyede bir yanıp sönen gerçek ışıktır,” dedi Charity, işaret ışığı yanıp sönerken, kararırken ve tekrar parlarken. “Körfez bölgesindeki tüm teknelerin burada olduğumuzu bilmesini sağlıyor.”

Üst kattaki San Francisco ve Marin odaları, muhteşem manzaralara, özel banyolara ve 525 dolara mal oluyor ve ilk kez gelenler arasında en popüler olanlardır. Biraz daha az hakim bir manzaraya sahip ve bir banyoyu paylaşan West Brother Room’da alt katta kalmak için 475 dolar ödedim.

Ancak hafif dizel kokusundan hoşlanan bir tekne tutkunuysanız, sis sinyali binasında küçük bir yatak odası ve oturma odası olan Walter’s Room’a rezervasyon yapmak isteyeceksiniz. Banyo 25 metre uzaktadır ancak ahır tarzı bir kapı verandaya ve muhteşem manzaraya açılmaktadır ve ortak duvar yoktur.

Sonra savurganlık seçeneği var: Tüm hanı 2.500 dolarlık bir “ev partisi” için kiralarsınız – 10-12 kişilik oda, aksi takdirde izin verilmeyen potansiyel olarak çocuklar da dahil. Bu ayda iki veya üç kez oluyor.

Pescadero’daki Pigeon Point’teki pansiyon ve Oregon’daki Yachats yakınlarındaki Heceta Head’deki lüks B&B dahil olmak üzere Batı Yakası’nda birkaç deniz feneri pansiyonu daha var. Peki Batı Yakası’nda başka nerede bir ada satın alabilirsin?

East Brother Light Station B&B, San Francisco Körfezi’ndeki küçük bir adada yer almaktadır.

(Christopher Reynolds / Haberler)

İster bir odayı ister tüm odayı kiralayın, şampanya ve ordövrler öğleden sonraları, hava ılımansa açık havada servis edilir. Daha sonra, yemek odasında akşam yemeği için zil çalmadan önce büyüde dolaşmak için zamanınız olur.

Odun sobasının ve bulmacalar, masa oyunları ve gitarla dolu bir odanın bulunduğu üst kata çıkabilirsiniz. Sis sinyali binasının bir tarafında at nalı şeklinde bir saha var. Cep telefonu kapsama alanı iyi ama Wi-Fi yok, sabit hat yok, jakuzi yok.

Yani onların LL Bean kataloğunda yaptıklarını yapıyorsunuz: Kabaran denize, geçip giden feribotlara ve mavnalara, bir sonraki adaya West Brother’a tüneyen kuşlara anlamlı bir şekilde bakın. Daha uzakta Richmond-San Rafael Köprüsü ve uzaktaki San Francisco silüeti var. Kışın, bulutlar ve sis izin verdiği sürece Tamalpais Dağı’nın arkasında güneşin batışını görürsünüz.

East Brother Light Station B&B, San Francisco Körfezi’ndeki küçük bir adada yer almaktadır. (Christopher Reynolds / Haberler)

East Brother Light Station B&B, San Francisco Körfezi’ndeki küçük bir adada yer almaktadır. (Christopher Reynolds / Haberler)

Alacakaranlıkta East Brother Işık İstasyonu.

(Christopher Reynolds / Haberler)

Hava karardıktan sonra, dul kadının yürüyüş yoluna giden sarmal merdiveni tırmandım ve yanıp sönen işaret ışığının yanında durdum; bu bana yasakmış gibi geldi ama öyle değil. Daha sonra Frank Perry’nin “Doğu Kardeş: Bir Ada Deniz Feneri Tarihi” kitabının hediyelik eşya dükkanındaki kopyasına daldım ve şunları öğrendim:

  • Kubbeli taş adaya bir deniz feneri koymak için 19. yüzyıl işçileri kayaları dinamitleyerek tepesini düzleştirdiler. Daha sonra su toplamak için adanın ortasındaki küresel sarnıca doğru eğimli beton döktüler. Bu hala su depolama sistemi ve hancıların tatlı sularını istiflemelerinin nedeni de bu.
  • Ana evin çubuk ve çerçeveli ahşap dış cephesinin altında, tuğladan yapılmış bir bina var ve bu da onu daha sağlam, daha sıcak ve rüzgara karşı daha sessiz kılıyor.
  • Ev 1873’te tamamlandı, ancak deniz feneri Mart 1874’e kadar aydınlatılmadı.
  • Eski günlerde, bekçiler San Quentin’den erzak satın almak için körfez boyunca üç mil kürek çekerler, sonra da ara sıra sarhoşken geri dönerlerdi. Kaleci Charles F. Winsor, Ocak 1883 tarihli günlüğünde, asistanı Bay Page’in “postayı San Quentin’e götürüp sarhoş olarak geri döndüğünden” şikayet ediyordu. Ve bir ay sonra: “Bay. Page posta ve mağazalara gitti, sarhoştu, postası yoktu.” Kısa süre sonra Bay Page adadan ayrıldı.

East Brother Light Station’daki oda ve kahvaltı tesisinin oyun odasında bir bulmaca duruyor.

(Loren Elliott / Times İçin)

Artık bekçiler ana binanın yanındaki daha küçük yapıda yaşıyor. Genellikle iki yıllık bir sözleşme yaparlar, sonra devam ederler.

Akşam yemeğinden sonra – gecemde domatesli bisküvi, çilekli badem salatası, somonlu somon, Dauphinois patates, kavrulmuş kuşkonmaz ve New York peynirli kekinin yer aldığı dört çeşitli bir etkinlik – Elmore’lar bana nasıl geldiklerini anlattılar.

2023’ün başlarına kadar Rochester’ın dışındaki Erie Kanalı boyunca Fairport, NY’de yaşıyorlardı. 56 yaşındaki Charity Elmore, yüksek teknoloji alanında proje yöneticisiydi. 57 yaşındaki Dre Elmore, onlarca yılını yayıncılıkta geçirmiş, ardından denizcilik işlerinde ikinci bir kariyer yapmış ve 100 tona kadar gemiler için Sahil Güvenlik kaptan kaptanı lisansı kazanmıştı. Ayrıca yemek yapmayı da seviyordu.

Her ikisi de büyük bir hamleye hazırdı ve East Brother konseri için 1000’den fazla başvuran arasından seçildiler. Mart ayında başladılar.

Charity: “Yemek pişirmede bu kadar iyi olan çok fazla kaptan bulamazsınız.”

Dre: “Perşembe günü üç çorba yapan dünyadaki tek 100 tonluk kaptan benim.”

Charity: “Muhtemelen. Bunu destekleyecek hiçbir veri yok.”

Hayalinizdeki bir iş mi?

Dre, “Çok iş var” dedi, “ama burada yaşamaya kesinlikle değer.”

Charity, “Yaşayan bir müze gibi” dedi.

Hancı Dre Elmore, East Brother Light Station B&B’de vintage sis düdüğünü göstermeye hazırlanıyor.

(Christopher Reynolds / Haberler)

Gece boyunca gördükleriniz ve duyduklarınız

O gece yağmur yağdı ve ışık istasyonunun modern sis düdüğü Ekim’den Nisan’a kadar rutin olarak her 30 saniyede bir çalıyordu. Ama bu, caddenin karşısından gelen bir baykuşun ötüşüne benzeyen yumuşak bir ses. Handa kulak tıkaçları olmasına rağmen, onlara ulaşma isteğim hiç olmadı.

Başıboş deniz feneri ışınlarına gelince, hiçbirini görmedim. Sonuçta, yukarıdaki dönen işaret ışığı doğrudan aşağıya değil, uzağa ve geniş bir alana dağıtmak için tasarlandı. Derin bir uykuya daldım.

Sabahları konuklara doyurucu bir kahvaltı sunulur. Dre Elmore, saat 11.00’de anakaraya dönüş tekne yolculuğundan önce, sis sinyali binasında kullanımdan kaldırılan Fresnel merceğini ve hala çalışan makine dizisini göstermeyi seviyor.

Makine büyüleyici. Ama benim için karşılığını, istasyonun iki alçak patlama sesiyle çıkan 1934 tarihli nadir diyafon sis sinyalini gösterdiğinde elde ettim. çok derin. Bu bas notaları duyulduğunda, korsan modunda, LL Bean modunda veya deniz feneri meraklısı modunda olmanız fark etmeyecektir. Tüm molekülleriniz titreyecek. İyi bir şekilde.

Geceyi San Francisco Körfezi’ndeki bir deniz fenerinde nasıl geçirilir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön
kadıköy escort ataşehir escort şişli escort sweet bonanza oyna kartal escort kadıköy escort halkalı escort avrupa yakası escort şişli escort avcılar escort esenyurt escort beylikdüzü escort mecidiyeköy escort istanbul escort şirinevler escort avcılar escort
mecidiyeköy escort ankara escort deneme bonusu veren siteler mamigeek.com

Reklam ve İletişim:  Whatsapp:  262 606 0 726  Skype:  live:2dedd6a4f1da91be
Yasal Uyarı: Blog Sitemiz; 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK tarafından onaylı Yer Sağlayıcı'dır. Sitemiz ve içerisinde bulunan tüm içerikler taslak halindedir, kesinliği kanıtlanmış bilgiler değildir. Sitemiz kar amacı gütmez, ücretsiz bilgi paylaşımı yapan bir websitesi olarak yayın hayatına başlayacaktır. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği  [email protected]  adresi ile iletişime geçerek bildirebilirsiniz. Yasal süre içerisinde ilgili içerikler sitemizden kaldırılacaktır.