Çaglasın Spa & Masaj

Spa & Masaj Fırsatları'nı %30'a Varan İndirimle Yakala! Yoğun iş temposu, sosyal yaşamın koşuşturmacası derken kendinize motivasyon sağlamak, .

Jimmy O. Yang: Los Angeles’ta en iyi Pazar günü nasıl geçirilir?

İçinde Pazar Funday, Los Angeles halkı bize şehirdeki ideal Pazar günlerini tek tek anlatıyor. Fikir ve ilham bulun için hafta sonları nereye gidilir, ne yenir ve hayattan nasıl keyif alınır.

Ekranda, aktör, komedyen ve yazar Jimmy O. Yang, TV’de (HBO’nun “Silicon Valley” dizisinde uygulama geliştiricisi/ev arkadaşı Jian-Yang olarak) ve filmlerde (iğrenç playboy Bernard Tai rolünde) sahne çalan yardımcı rollerde oynamıştır. Crazy Rich Asians”) filmlerde (2020’de “The Opening Act” ve 2021’de “Love Hard”) ve iki Prime Video stand-up komedi programında (“2020’de vizyona giren Good Deal” ve “Guess How Much? ”, 2 Mayıs’ta yayınlandı).

Bu tür bir kariyer eğrisi, Hulu’nun Charles Yu’nun ödüllü romanı “Interior Chinatown”dan Hulu’nun 10 bölümlük uyarlamasında (sorumlu yapımcı Taika Waititi ve Yu, şu anda Los Angeles’ta çekim yapıyor. (İronik bir şekilde, dış çekimler Los Angeles’ın Çin Mahallesi’nde çekilirken, iç mekan aksiyonları Fox Studio Lot’ta çekiliyor.)

Ekran dışında Yang, yemek ve yemek pişirme sevgisini bir dizi YouTube yemek pişirme videosunda paylaştı (ilki “karantina enchiladas” üzerine odaklandı). Videolar, bir avuç dolusu yemeği mükemmelleştirmek için hiç bitmeyen bir macerayı ve hatta onu bir Mason kavanoza skorlaması zor acı sosla kur yapan risk sermayedarı ve gurme arkadaşı Brianne Kimmel ile olan romantik ilişkisini anlatıyor.

Çünkü Yang’ın Kimmel ile ilişkisi (Temmuz 2021’den beri çıkıyorlar) “Bil Bakalım Ne Kadar?” dizisinde değindiği konular arasında yer alıyor. hafta sonlarının çoğunu birlikte geçiren çift, geçenlerde bir Cumartesi öğleden sonra, Kimmel’in çok da uzak olmayan, gelecek vaat eden yaratıcı markalar için oluşturduğu fırlatma rampası, showroom ve pop-up alanı olan Worklife Studios Silver Lake’te sohbet etmek için oturdu. yaşadıkları Los Feliz mahallesi.

10:00: Bahçeye bakış

Jimmy O.Yang: Hafta sonları çok fazla plan yapmamaya çalışıyoruz, bu yüzden ideal olarak saat 10’a kadar uyanmıyorum ama bu çok sık olmuyor. Sonra gerinip biraz yoga yapacağım.

Brianne Kimmel: Ama önce dışarı çıkıp bahçenizi kontrol etmeyi seviyorsunuz.

NEŞE: Bu doğru! Bitkilerime bakmak için biraz bahçeme çıkacağım. Şu anda gerçekten iyi giden bazı acı biberlerim var. Geçen yıl gerçekten gelişen bir habanero fabrikamız vardı. Bu yüzden onları gerçekten kavanozladım ve fermente ettim ve acı sos yapacağım.

BK: Ayrıca taze ürün kutuları yapan Los Angeles merkezli bir çiftçi topluluğu olan Flamingo Estate’ten eve teslim edilen büyük sebze kutuları da alıyoruz.

11:00: Yemek kamyonu atlama veya Chinatown’a göz atın

NEŞE: İyi bir taco özlemi yaşarsak, Soto ve Olympic’e – Boyle Heights bölgesi gibi – yemek kamyonu atlayabilmemiz için bir dizi yiyecek kamyonunun olduğu yere gideceğiz. işte [Tacos y Birria] La Unica kamyon ve Pepe’nin Kırmızı Tacoları [which was recently renamed El Cabo Pepe’s] – ikisinin de gerçekten iyi birriası var – ve Marisco Jaliscosevdiğim ünlü deniz ürünleri kamyonu.

BK: Taco almaya gittiğimizde kendi acı sosunu getirmeyi seviyor.

NEŞE: İlk parti fermente mango habanero karpuz acı sosumu yaptım. Ve evet, yanımda getiriyorum. Aslında bunun, gece ıstakozlu omlet sipariş ettiğim Cara Otel’deki ilk randevumuzla bir bağlantısı var. Şimdiye kadar sahip olduğum en iyi acı soslardan biri olan bu harika karpuz habanero sosuyla servis edildi. Şefe bir şişe alıp alamayacağımı sordum ve hayır dediler çünkü her hafta yaptıkları bu gurme sostu.

Muhtemelen iki randevu sonra, “Beş dakika geç kalacağım. Sadece bir şeyle ilgileniyorum.” Ve bu Mason kavanozuyla ortaya çıktı. Bir şekilde şefi kendisine bir kavanoz dolusu acı sos vermesi için ikna etti. “Vay canına, bu kızdan gerçekten hoşlanıyorum!”

İkimiz de her türlü mutfağa açığız ama birlikte yemek yapmaya başladığımızda buna çok farklı yaklaştığımızı fark ettim. Ne bildiğimi biliyorum ve her zaman yapacağım beş yemek var: köfte [and] spagetti, pad kra pao – kıyma tavuğu ve kutsal fesleğenle yapılır – benim tavuk tikka masala oraya geliyor. Arka bahçede çok fesleğen varken ben pesto yapıyordum. Arkadaşlarıma verdiğim üç kile kadar fesleğen aldık ve iki hafta kadar pesto yedik. Ve son zamanlarda, yeşil bir köri.

Geçenlerde Çin Mahallesi’nde bazı dış çekimler yapıyorduk ve set tüm bu ürünlerle süslenmişti. Çoğu plastik üründü ama bir kısmı tazeydi. “Arkadaşlar, bununla ne yapacaksınız? Her şeyi almalıyım!” Ben de bir çanta aldım ve limon otu, acı biber ve ejder meyvesi aldım. Ertesi sabah, havanda biraz limon otu ve biraz kırmızı biber dövdüm ve biraz yeşil köri yaptım. Buna “set sosu köri” diyelim.

BK: Jimmy’nin zamanla mükemmelleştirdiği birkaç tarifi vardır ve bu yüzden her zaman biraz farklıdırlar. Ve olabildiğince çok yemek kitabı istiyorum. Bir restorana gittiğimde, her kokteylde neler olup bittiğini okumam ve görmem gerekiyor.

NEŞE: Bazen pazar günleri biraz dim sum almak için Chinatown’a gidebiliriz. [instead]. Ne yazık ki Ocean Seafood kapandı, bu yüzden şimdi yeni bir yer bulmalıyız. Bu ara sokaklarda çekim yapıyoruz – tüm bu küçük kuytu köşelerde – bu yüzden Broadway’de yürüyor olsanız bilemeyeceğiniz birçok yeni dükkan keşfettim. adında bir vintage giyim mağazası keşfettim. Tae Evi bir gece geç saatlerde çekim yaparken. Ben ve Charlie [Yu] oraya gitti ve birkaç şey aldı. Bu bir yer. [But it’s not open on Sunday.] Orada sevdiğimiz bir kitapçı da var. Adı ne?

BK: denir Şimdi Hizmet Veriyor. Sadece yemek kitabı satıyor. Noel alışverişimizin çoğunu orada yaparız. Geçen yıl Ay Yeni Yılı için 60 yemek kitabı aldık çünkü onları arkadaşlarımız için hediye kutularına koyduk.

NEŞE: Yemek kitapları topluyor. “My Shanghai: Su Üzerindeki Bir Şehirden Tarifler ve Hikayeler” [by Betty Liu], bu sevdiğimiz güzel bir şey. Brandon Jew’in “Mister Jiu’s in Chinatown: Recipes and Stories From the Doğduğu Yerden Çin Amerikan Yemekleri” kitabı da bir başka kitap. Ayrıca Chinatown’da beğendiğimiz bir mağaza var. Cennet Pazarıdoğal şaraplar satan.

Öğlen: Ebeveynleri ziyaret etmek için uğrayın

NEŞE: Çoğu hafta sonu ailemi görmeye çalışıyorum. Hem zorunluluktan hem de aşktan. Pek çok iyi Çin yemeğinin olduğu San Gabriel Vadisi’ndeler ve tüm bu farklı yerleri deneyeceğiz. Monterey Park’ta gittiğimiz ünlü bir ördek restoranı var. Ördek Evi. Amerika’ya ilk geldiğimizde yaptığımız şey buydu. Bir nevi Batı Los Angeles’ta yaşıyorduk ama her hafta sonu babam bizi San Gabriel Vadisi’ne götürürdü, böylece küçük bir evimiz olabilirdi.

BK: Oradaki filmlerin oyuncu kadrosunu ve ekibini aldık. Geleneksel Çin yemeklerine ilk kez gidecek olanlar için tercihimiz.

14:00 – 16: Dünya çapında küçük bir tarif keşfi yapın

NEŞE: Annem ve babam yemek yaptı ama babam için yemek yapmak onun aşk diliydi. Mutfağı tamamen ele geçirecekti. [That’s one of the reasons I started] Pandemi sırasında yemek videoları çekiyorum. Farklı kültürlerden o kadar çok güzel şey var ki, yemek yapmayı asla öğrenemedim – bunun mümkün olduğunu bile düşünmedim.

O zamanlar herkesin tuvalet kağıdı bitiyordu ve Ralphs ve Albertsons’ta uzun kuyruklar vardı. Bu yüzden bir hack buldum. Hafta sonları gitmeyi gerçekten sevdiğimiz bu yere gittim — Carniceria 21. İyi etler, harika chorizo, harika soslar – her şey harika olan bu Meksika bakkalı. Fırfırlar ve çizgiler yok.

ben de çok beğendim Bangladeş Pazarı adlı bu harika Tayland restoranıyla aynı şerit alışveriş merkezinde bulunan Thai Town’da Sanamluang. Bu yüzden bazen orada küçük bir öğle yemeği yeriz ve sonra pazara gideriz. Tay fesleğeni, Tayland şili, hindistancevizi sütü ve limon otu var – Tayland mutfağının bulması zor olabilecek pek çok zımbası.

18:00: Smoke House’da (biftek) Sinatra’dan ilham alın

NEŞE: Akşam yemeği için yeni bir yemekte ustalaşmaya çalışmıyorsam, seviyoruz Damon’ın Glendale’deki et lokantası. Bu harika. Gerçekten eğlenceli bir havası var. Ve birinci sınıf kaburgayı seviyorum.

BK: Oh, ve onların hindistancevizi karidesleri de çok iyi!

NEŞE: Yani ya Damon’ın ya da Duman Evi Bu Eski Hollywood havasına sahip Burbank’ta ve çok soğuk. Bol park yeri var ve yolun biraz dışında. İlk girdiğimde, ne olduğunu bile anlamadım. Orada her zaman birinin 70. doğum günü gibi. Bir keresinde oradaydık ve Bazooka Joe adında birinin 93. doğum günüydü. Herkes ayağa kalkıp “America the Beautiful” şarkısını söyledi ve onu selamladı. Ağlamaya yeni başladım. Muhteşemdi.

BK: Orada yeni bir yemek keşfettik. Buna biftek Sinatra denir.

NEŞE: Bu harika. Onu çoğaltmaya çalışıyorum. Sadece nasıl olduğunu anlamadım. Makarna üzerinde doğranmış dana bonfile gibi.

20:00: Göbek arka bahçeye kadar Tkaraoke öncesi iki bar

BK: Jimmy turneye çıktığında gittiğimiz tüm bu bar ve restoranlardan ilham alan tiki barımızda kesinlikle bir gece içkisi içerdik. Geçen yıl 33 şehre gittik.

NEŞE: Tiki bar, ne yapacağımı bilmediğim bir alet kulübesi olarak başladı. Bir sürü fikrim vardı ama hepsi bu kadardı. Bri burayı bir tiki bar yapmaya gerçekten ikna etti ve bazı tasarımlar yaptık. Şansımıza – ve aynı zamanda üzücü – birçok tiki satıcısı pandemi nedeniyle iflas etti veya iflas edecekti, bu yüzden bir ton harika tiki dekorasyonu alabildik. Çok fazla sert alkol içmem ama iyi bir mojitoya bayılırım. Ve neyse ki arka bahçemizde çok fazla nane var. Onu büyütmek zorunda değildik. Her zaman bir ot gibi oradaydı. O heryerde. Pandemi sırasında dostum Ken ve eşi geldiler ve ona karısının ev yapımı hamur tatlılarıyla bir çuval nane takas ettim.

Bri ayrıca çamaşır odasının yanındaki bu garip, yaşanmaz küçük alana bir karaoke odası inşa etti. Los Angeles’ın her yerine gittik ve bir sürü antika buldu. Merkez parçası, odanın çoğunu kaplayan 200 kiloluk bronz bir ejderha masasıdır. Üst kısım, ejderhayı görebilmeniz için bir cam parçasıdır. Emlak satışlarına giden eski bir antikacıdan almış. Sonra savurganlık yaptı ve bana hediye olarak Kuzey Hollywood’daki bu yerden eski bir Togo kanepe aldı. Orta YüzyılLA. Sonra karaoke makinesine gelince babam, “Hazır olduğunda beni ara. Yerim var!” Ve beni götürdü Ace Karaoke [in City of Industry], kalan son karaoke yeri gibi. İçeri giriyorsunuz ve 1992’den karaoke hitlerinin CD’lerini ve şarkıları buluttan tam anlamıyla indiren bu makineleri satıyorlar. Yaşlı bir Çinli adam, bu yüzden muhtemelen oraya sadece Asyalılar gidiyor.

Karaoke şarkıları mı? Çok fazla var. “Piano Man” harika, Beatles’tan “Careless Whisper”, “Come Together”. Klasik şeyleri biraz daha seviyorum. Bir sürü Billy Joel. Çok fazla Billy Joel’in.

Küçük bir oda – yaklaşık altı kişiye sığar – bu nedenle genellikle gecenin sonu ekibi olur. Neredeyse herkes gitti ve oraya gidiyoruz. Aşağıda küçük bir buzdolabı var, bu yüzden kimsenin geri dönmesine gerek yok. [upstairs for drinks].

23:00: Yemek kitapları ve yerel haberler

NEŞE: Birkaç şarkı karaoke yaptıktan sonra ben yerel haberleri izlerken Bri yemek kitaplarını okuyor ve sonra yatağa gidiyoruz.

Jimmy O. Yang: Los Angeles’ta en iyi Pazar günü nasıl geçirilir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön
kadıköy escort ataşehir escort şişli escort sweet bonanza oyna kartal escort kadıköy escort halkalı escort avrupa yakası escort şişli escort avcılar escort esenyurt escort beylikdüzü escort mecidiyeköy escort istanbul escort şirinevler escort avcılar escort
mecidiyeköy escort ankara escort deneme bonusu veren siteler mamigeek.com

Reklam ve İletişim:  Whatsapp:  262 606 0 726  Skype:  live:2dedd6a4f1da91be
Yasal Uyarı: Blog Sitemiz; 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK tarafından onaylı Yer Sağlayıcı'dır. Sitemiz ve içerisinde bulunan tüm içerikler taslak halindedir, kesinliği kanıtlanmış bilgiler değildir. Sitemiz kar amacı gütmez, ücretsiz bilgi paylaşımı yapan bir websitesi olarak yayın hayatına başlayacaktır. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği  [email protected]  adresi ile iletişime geçerek bildirebilirsiniz. Yasal süre içerisinde ilgili içerikler sitemizden kaldırılacaktır.