Çaglasın Spa & Masaj

Spa & Masaj Fırsatları'nı %30'a Varan İndirimle Yakala! Yoğun iş temposu, sosyal yaşamın koşuşturmacası derken kendinize motivasyon sağlamak, .

Kaliforniyalılara göre Kaliforniya’da yapılacak en iyi şeyler

Şimdi çoğunuz konuştuğunuza göre, yakın zamanda yayınlanan en iyi 101 Kaliforniya deneyimi listemin kaleler, tren gezileri, hayalet kasabalar, yer altı bahçeleri, peri margaritaları ve grunion koşularından kabul edilemeyecek kadar az olduğu açık görünüyor. Ayrıca turuncu köprülere daha fazla dikkat edebilirdim.

Öyleyse, eyaletteki en kaçırılmayacak deneyimler çağrımıza eklemeler ve zorluklar sunmak için yazanlar söyleyin. En sevdiğiniz destinasyonların kendilerine ait ilgi çekici bir listesi var ve bir sonraki listemi keşfederken bunu düşünüyor olacağım. İşte bir örnekleme.

Bir kadın, 2020'de Burbank'taki orijinal Bob's Big Boy restoranına gitmeden önce yüzünün etrafındaki bandanayı düzeltiyor.

Burbank’taki orijinal Bob’s Big Boy restoranı.

(Luis Sinco / Haberler)

 • Alta Loma’dan John Hocking, “In-N-Out’u En İyi 101 CA Deneyimine dahil etmenize, ancak çıkarmanıza şaşırdığını (sinirlendi mi?)” yazdı. Burbank’ın Bob’un Big Boy’u, bence çok daha ikonik bir destinasyon. Big Boy heykelinden, hafta sonları carhop servisinden ve cuma günleri ortaya çıkan klasik araba tutkunlarından, Beatles’ın 1965’teki ziyaretinden ve 1995 yapımı “Heat” filminde gösterilen restorandan söz etti. Hocking, 1949 binasının kalan en eski Bob’s Big Boy olduğunu veya yönetmen David Lynch’in 1980’lerde yedi yıl boyunca her gün ziyaretçi (ve çikolata shake tüketicisi) olduğunu söyleme zahmetine bile girmedi.

  82 yaşındaki Hocking, “Eskiden Big Boy hamburgerlerine ve doğranmış jambon ve peynir salatalarına bayılırdım ve lise günlerimde birçok geceyi orada geçirirdim” dedi. Tamam, bu yüzden muhtemelen bunu kaçırmamalıydım. Gelecek yıl.

 • Şehir merkezinden bisiklet tur rehberi Jennifer Nutting o bölgenin tavsiye etti Sanat Bölgesi “grafiti sanatı, duvar resimleri, radarın altındaki havalı kültür” için.
 • Santa Barbara’da sahil kenarında büyümüş olan Monrovia’dan Frank Bigelow, en basit öneriyi yaptı: ” Pasifik Okyanusu üzerinde gün batımı
 • Glendale’den Luz Franco, peri mandalina mevsiminde Ojai’ye bir gezi tavsiye etti, tercihen bir durakta Agave Maria’nın, bu da “şehirdeki en iyi peri mandalina margaritalarını” yapar. Bu iddia açıkça takip araştırması gerektiriyor.
Hearst Kalesi'ndeki Roma Havuzu. Roma tanrıları, tanrıçaları ve kahramanlarına ait sekiz heykelle süslenmiş kiremitli bir kapalı havuzdur.

Roma Havuzu, Hest Kalesi.

(Francine Orr / Haberler)

 • Roseville’den Charles Brown, “listenizin eyaletin güney yarısı olan Sacramento güney için bir önyargı gösterdiğini” iddia etti ve dışarıda bıraktığım birçok noktayı (kuzey ve güney) listelemeye devam etti. Hearst Kalesi (üç okuyucu oyu aldı), Bodie Eyalet Tarihi Parkı (iki tane var), Fort Ross Eyalet Tarihi Parkı (ayrıca iki oy), krallar Kanyonu Ulusal Parkı, Mono Gölü, Mt. Shasta, Alcatraz, Lav Yatakları Ulusal Anıtı Ve Fort Bragg’ın Skunk Treni.

  Bazılarını çok iyi bilindiği için atladım ya da geçen yıl dahil ettim. Ama Bodie’yi veya Lava Beds Ulusal Anıtı’nı hiç görmedim, o yüzden öyle yapsam iyi olur. Teşekkürler, Bay Brown.

 • Lake Arrowhead’den Diane Poarch, Bodie için bir oy daha verdi. “Zamanda geriye gidip hayatın bir zamanlar nasıl olduğunu görmenin sihirli bir yanı var,” dedi. “İzole edilmiş ve sağlam ama yine de bir şekilde güzel olan Bodie, 1900’lerin başında bırakıldığı gibi kalıyor. Piknik yapabilirsiniz, çocuklar koşabilir ve herkes Kaliforniya tarihini öğrenir.”
 • Uzun süredir okuyucu olan Glendale’den Julie Kirby, listenin “bu CA yerlisinin kalp atışlarını hızlandırdığını ve ayaklarının biraz seğirdiğini” söyledi. Kirby, Francine Orr’un Yosemite Şelaleleri fotoğrafına da övgüler yağdırdı ve fotoğrafçılarımızın daha büyük harflerle övgüyü hak ettiğini öne sürdü. Üzgünüm Bayan Kirby. Yazar kredileri için o alana ihtiyacımız var.
 • Bu arada, Pismo Beach’ten Laura Manning, sesini Fresno lehine yükseltiyor – daha spesifik olarak, Fresno’nun “büyüleyici ve benzersiz” özelliğinden yana. Forestiere Yeraltı Bahçeleri, Mart’tan Kasım’a kadar açık. “Bir Sicilyalı narenciye yetiştirmek için ABD’ye geldi. Manning, doğu kıyısına indi ve Boston metrosunun kazılmasına yardım etti. “Yeterince biriktirdiğinde Orange County’ye gitti, ama arazi çok pahalıydı, bu yüzden görmeden Fresno’da arazi satın aldı… Çok sıcak bir yazdı (Fresno için bile), bu yüzden kazmaya karar verdi. hard rock ve kendine bir yeraltı evi inşa et. Ve sonra devam etti.

  Forestiere’in evi ve bahçeleri dikkat çekicidir. Ve Fresno’da kazı yaparken, Sabato Rodia adlı başka bir İtalyan göçmen, Los Angeles’ta Watts Kulelerini yükseltiyordu. California DIY Onur Listesi olsaydı, kendi kanatlarını hak ederlerdi.

  Sahile gidenler, San Pedro'daki Cabrillo Plajı'nda bir grunion koşusuna tanık olurlar.

  Sahile gidenler, San Pedro’daki Cabrillo Plajı’nda grunion koşusu olarak bilinen alışılmadık bir balık yumurtlama ritüeline tanık olurlar.

  (Luis Sinco / Haberler)

 • Flori Leon, Maui, Ka’anapali’den Palos Verdes yarımadasının gelgit havuzları ve South Bay sahillerinde grunion koşusu. “Annemle babamın bizi ilk kez görmemiz için gelgit havuzlarına götürmesi bende kalıcı bir etki bıraktı. [time] denizden yaşayan canlılar, ”diye yazdı Leon. “Aşağıya indiğimi hatırlıyorum Redondo Plajı ve ay ışığında koşan grunion’u izlemek.
 • Diamond Bar’dan David Busse, Riding’den alıntı yaptı Amtrak Sahili Yıldız Işığı Los Angeles’tan Oakland’a, özellikle de Santa Barbara’nın kilometrelerce kuzeyindeki el değmemiş kıyı şeridine. Santa Barbara’dan Marty Conoley aynı oyu verdi ve bunu “Kaliforniya’daki en manzaralı halk tren yolculuğu … Santa Barbara ile San Luis Obispo arasında, pencereden dışarı bakıyorsunuz ve Vandenberg Uzayında fırlatma rampalarını (ve bazen SpaceX roketlerini) görüyorsunuz. Kuvvet Üssü, Hollister Çiftliği’nin özel mülkleri ve plajları, Dangermond Koruma Alanı, California’nın dirseği Point Conception, Honda Point’teki ABD Donanması yedi muhrip gemi enkazının yeri, Channel Adaları’nın üçü, göç eden California gri ve kambur balinalar, yerel yaban hayatı ve çok daha fazlası.”

  Açık olmak gerekirse, su altındaki gemi enkazlarını trenden göremezsiniz. Ama (hiç duymadığım) o felaketin bu Eylül’de 100. yılı var.

 • Long Beach’ten Cameron Andrews, Pasifik Çarkı Santa Monica İskelesi’ndeki Pacific Park’ta bulunan dönme dolap, binicileri Palos Verdes’ten Malibu’ya uzanan manzaralarla 130 fit yukarıya çıkaran “dünyanın güneş enerjisiyle çalışan tek dönme dolabı”.
 • Cottonwood’dan Karen Rogers, Hearst Castle’a atıfta bulundu. La Brea Katran Çukurları (listemdeki bir öğe olan Wilshire Bulvarı tarifimde zar zor bahsettim) ve Pink’in Sosisli Sandviçleri – “ÇOK Kaliforniya.”
 • LA County’den Christopher Lucero, sabit bir adresi olmayan imza niteliğinde bir California deneyiminden söz etti. katididler sıcak bir yaz akşamı alacakaranlıkta gevezelik. Lucero, bunun her yıl yalnızca birkaç hafta boyunca gerçekleştiğini, bunun da “yalnızca yerli Kaliforniyalılar ve yaz akşamlarımızı takdir edenler bunu deneyimleyebilecekleri” anlamına geldiğini söyledi.
LA'nın Dodger Stadyumu'ndaki Think Blue BBQ'de sol saha plazasında bulunan aşırı pastırma sarılı sosisli sandviç.

LA’nın Dodger Stadyumu’ndaki Think Blue BBQ’de sol saha plazasında bulunan aşırı pastırma sarılı sosisli sandviç.

(Hamlet Nalbandyan / Haberler)

 • San Gabriel’den Gerardo Sanchez, koku ve tadı önerdi. pastırma sarılı bir sosisli sandviç, bazen tehlikeli köpek olarak bilinir. Lucero gibi o da belirli bir yerin adını vermiyordu, ancak Greater Los Angeles’taki kulüplerden, barlardan ve top oyunlarından çıkarken Sanchez şöyle yazdı: “Neredeyse her zaman cızırtılı domuz pastırması, ızgara soğan ve jalapeños’un sarhoş edici bir kombinasyonunu sunan bir senora tarafından karşılanırsınız. . Deneyimlerime göre, hem etoburlar hem de vejeteryanlar, sıcak gece havasında kavrulan soğanların tatlı kokusu hakkında söyleyecek bir şeyleri olacaktır.” Lütfen beni bağışlayın, Bay Sanchez. Şimdi öğle yemeği için ara vermem gerekiyor.
 • Sanchez ayrıca perakende harikalar diyarını da tavsiye etti. Los Callejones (Santee Yolu) Olimpiyat Bulvarı’ndan 12. Cadde’ye kadar Santee Caddesi ile Maple Caddesi arasında şehir merkezinde. Sanchez, giyim, oyuncak, aksesuar, evcil hayvan, mücevher ve sürprizler dahil olmak üzere “Burada hemen hemen her şeyi bulabilirsiniz” diye yazdı. “Caruso tarafından inşa edilen alışveriş kompleksleri ise [like the Grove and Americana] Orta yüzyılın küçük kasaba Amerika’sına geri dönün, callejones Los Angeles’ın Latin Amerika’nın ticarethanelerine ve Asya’nın tezgahlarla dolu pasajlarına saygı duruşudur.”
  Palm Çölü'ndeki Yaşayan Çöl'de bir zürafa.

  Palm Çölü’ndeki Yaşayan Çöl, zürafalar da dahil olmak üzere dünyanın çöllerinde bulunan bitki ve hayvan türleriyle dolu bir hayvanat bahçesi ve bahçe kombinasyonudur.

  (Christopher Reynolds / Haberler)

 • Palm Desert’tan Craig Mackenhausen, Yaşayan Çöl, “Burada yaşadığımız 20 yıl boyunca büyümesini izlediğimiz Palm Desert’ın kalbinde inanılmaz bir hayvanat bahçesi ve bahçe deneyimi…. Zürafa savanası eşi benzeri yok.”
 • Eugene, Ore.’den Cynthia Orlando, adına konuştu Santa Barbara Botanik Bahçesi ve “girişin yakınındaki nefes kesen manzara.”
 • San Francisco’dan Phil Aro tavsiye edildi Çapay Vadisi Yolo İlçesinde, “‘Kayıp Kaliforniya’nın gülünç derecede güzel bir dilimi, her iki tarafı alçak dağlarla çevrili, tarım arazileriyle kaplı uzun bir vadi.” Vadideki Cache Deresi’nde kamp yapma ve nehirde rafting yapma imkanı vardır; Cache Creek Casino Resort’ta konaklama, kumar ve golf; Aro, Guinda mezrasında bir mağaza ve barbekü restoranı olduğunu kaydetti.
  Bir uzun yürüyüşe çıkan kimse slot kanyona tırmanıyor.

  Bir yürüyüşçü Tecopa, California yakınlarındaki Amargosa River Trail yakınlarındaki slot kanyonuna tırmanıyor.

  (Brian van der Brug / Haberler)

 • Kuzey Hollywood’dan Bill Neill, çöl yürüyüşünü tavsiye etti. Amargosa Kanyonu Tecopa yakınlarında, belki ardından China Ranch’te 7 dolarlık bir tarih sarsıntısı. (Ama çok sıcak olmadığında sonbahara kadar bekleyin.)
 • Moraga’dan Hilary Steinman çevredeki bölgeyi aday gösterdi Kuzey Shattuck ve Asma Chez Panisse, Cheese Board Collective ve ilk Peet’s Coffee gibi önemli kurumlarla çiftlikten sofraya modern yemek hareketinin kültürel merkez üssü Berkeley’deki sokaklar. Alice Waters 1970’lerde buradaydı. [of Chez Panisse] yerel kaynaklı mevsimlik yemek pişirmeye öncülük etti ve diğerlerinin yanı sıra şimdi Kaliforniya mutfağı dediğimiz şeyi yarattı. Bölge onlarca yıldır Gurme Gettosu olarak anıldı, ancak 2019’daki yerel tartışmaların ardından şehrin turizm organizasyonu Visit Berkeley burayı “Kuzey Shattuck Mahallesi” olarak adlandırdı.
 • Los Angeles’tan John Caragozian beni karşıdan karşıya geçmeye çağırdı. Golden Gate Köprüsü ve “San Francisco Körfezi’nin, Alcatraz Adası’nın, San Francisco şehir merkezinin ve Köprü’nün altından dünya limanlarına gidip gelen gemilerin manzarasının” tadını çıkarın. Golden Gate Köprüsü’nü San Francisco’nun rıhtımından bahsetmemin bir parçası olarak dahil ettim, ama açıkça yeterince söylemedim. San Gabriel’den Terry Colvin de köprüyü geçmek hakkında yazdı ve “buranın dünyada çok özel bir yer olduğunu ve neden bu kadar çok insanın kalbini San Francisco’da bıraktığını anlamanızı sağlıyor” dedi.
Mt. Whitney, Sierra Nevada'nın doğu tarafında, Whitney Portal Road'dan gösteriliyor.

Mt. Whitney, Sierra Nevada’nın doğu tarafında, Whitney Portal Road’dan gösteriliyor.

(Gary Coronado / Haberler)

 • Sylmar’dan Joseph Neeb önerilir Whitney Portalı, yürüyüşçülerin Mt. Whitney tırmanışlarına başladıkları Güney Sierra toplanma noktası. Ama aynı zamanda başlı başına bir varış noktası. Neeb, Lone Pine’daki Highway 395’ten Whitney Portal’a giden yolu “Kaliforniya’daki en heyecan verici sürüşlerden biri” olarak adlandırıyor. Alabama Tepeleri’ni geçerek [seasonal] Portal Mağazası ve yolun tepesindeki şelale nefes kesici. Tüm harika deneyimler gibi beş duyuyu da harekete geçirmesi gerektiğine inanıyorum. Çam ve ateş çukurlarının kokusu, granit katedral duvarlarının manzarası, suyun sesi ve hepsini kapatmak için Portal Mağazasında efsanevi kreplerinden biri için tatlı Earlene ile buluşmak.
 • Bu yeni geldi: Mağaza çalışanları, Earlene’in bu yaz orada çalışmayacağını söylüyor, ancak Portal Mağazası sezon için Cumartesi günü açılıyor. Krep başlasın!
Kaliforniyalılara göre Kaliforniya’da yapılacak en iyi şeyler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön
kadıköy escort ataşehir escort şişli escort sweet bonanza oyna kartal escort kadıköy escort halkalı escort avrupa yakası escort şişli escort avcılar escort esenyurt escort beylikdüzü escort mecidiyeköy escort istanbul escort şirinevler escort avcılar escort
mecidiyeköy escort ankara escort deneme bonusu veren siteler mamigeek.com

Reklam ve İletişim:  Whatsapp:  262 606 0 726  Skype:  live:2dedd6a4f1da91be
Yasal Uyarı: Blog Sitemiz; 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK tarafından onaylı Yer Sağlayıcı'dır. Sitemiz ve içerisinde bulunan tüm içerikler taslak halindedir, kesinliği kanıtlanmış bilgiler değildir. Sitemiz kar amacı gütmez, ücretsiz bilgi paylaşımı yapan bir websitesi olarak yayın hayatına başlayacaktır. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği  [email protected]  adresi ile iletişime geçerek bildirebilirsiniz. Yasal süre içerisinde ilgili içerikler sitemizden kaldırılacaktır.