Çaglasın Spa & Masaj

Spa & Masaj Fırsatları'nı %30'a Varan İndirimle Yakala! Yoğun iş temposu, sosyal yaşamın koşuşturmacası derken kendinize motivasyon sağlamak, .

Los Angeles’ta benzersiz bir ses banyosu mu arıyorsunuz? kiliseye gel

Adrienne Bawa kumaş, gonglar ve ışıklarla dolu yedi koltuklu Volvo’suyla First Congregational Church of Los Angeles’ın otoparkına girdi.

Kayıtlı hemşire ve ses şifacının 50’den fazla kişiyi Koreatown kilisesinin yükselen neogotik Shatto şapelindeki ses banyosuna davet etmesinden iki saat önceydi. Onlar gelmeden önce yapacak çok iş vardı.

Sound Bird Healing’in kurucusu ve minyon, kızıl bir kafa olan Bawa, kilisenin zarif taş sütunlarına, tonozlu tavanına ve vitray pencerelerine bakarak, “Şimdiden çok güzel görünüyor,” dedi. “Ama onunla ne yaptığımızı görene kadar bekle.”

Calabasas’tan 36 yaşındaki Yana Horowitz, ses banyosu sırasında kristal şarkı kaseleri çalıyor. (Francine Orr / Haberler)

Misafirler ses banyosuna gelirken Lahila Oppenheimer hazırlanmayı bitirir.

Misafirler ses banyosuna gelirken Lahila Oppenheimer hazırlanmayı bitirir. (Francine Orr / Haberler)

İki saat sonra geleneksel şapel canlı, titrek, kozmik bir tapınağa dönüşmüştü. Sunak kırmızı ve pembe tonlarında aydınlatıldı (geriye giden Venüs’e bir selam), tavanda dönen galaksi ışıkları ve yastıklar, göz maskeleri ve battaniyelerle birlikte taş zemine dolgulu hasırlar serildi. Bawa’nın cilt davulunun ilk ritmik sesleri odayı doldurmaya başladığında, alan bir yoga dersi ile büyülü bir pijama partisi arasında bir geçiş gibi geldi.

Manevi? Belki. Din? Çok değil.

Bawa’nın meditatif halleri kolaylaştırmak ve geliştirmek için canlı enstrümanlar kullanan sonik bir deneyim olarak tanımladığı bir ses banyosunun Los Angeles’taki en eski Protestan kilisesinde yapılması uygunsuz görünebilir. Ancak ses banyosu uygulayıcıları, hem maneviyat hem de akustik düşünülerek tasarlanan kilise binalarının bu etkinlikler için doğal bir yuva olduğunu söylüyor.

Bawa, “O alana gelen ve bir şifa ve dönüşüm yerinde bulunan pek çok insan var, bu yüzden enerji orada,” dedi. “Ve mimari olarak, kiliseler sesi iletmek için tasarlanmıştır.”

Shatto şapelinin duvarlarından çıkan kubbe tavanı ve sütunlar sadece dekoratif değil, diye açıkladı. Aynı zamanda doğal amplifikatörler olarak da işlev görürler ve enstrümantal seslere yansıyabilecekleri birden çok yüzey vererek yankı oluştururlar. “Yüzyıllar önce PA sistemleri yoktu, bu yüzden mimariyle çalıştılar” dedi.

Ayrıca, kiliselerin tarihsel olarak maneviyat ve dua amaçlı alanlar olmasına da yardımcı olduğunu söyledi. Lynda Arnold27 Ağustos’ta Santa Monica’daki First Presbiteryen Kilisesi’nde bir ses banyosuna ev sahipliği yapan Sonic Devas Divine Feminine Sound Meditation Experience’ın kurucusu . dedi.

Bir de boyut sorunu var. adam douglas pandemiden önce San Francisco’daki Grace Katedrali’nde 1.000’den fazla misafir için aylık ses banyoları düzenledi.

“Güzel ve hayranlık uyandırıcı ve akustik gerçekten harika,” dedi, “ama tüm amacımız birçok insanı alacak kadar büyük mekanlar bulmaktı.”

Pek çok kilise, ses banyosu uygulayıcılarına alanlarını açmaya direnirken, diğerleri kutsal alanlarının bu alternatif kullanımını memnuniyetle karşıladı.

Los Angeles First Congregational Church’ün CEO’su ve kıdemli bakanı Rahip Laura Fregin, “Bu bize çok uygun çünkü zihin-beden-ruh bağlantısını gerçekten düşünüyoruz” dedi. “Adrienne’in ses banyolarının burada olması bizim için bunun büyük bir kısmını yerine getiriyor.”

Beyaz cüppeli bir kadın, kilisede ses banyosu sırasında uzanmış birinin üzerinde parlayan bir ışık tutuyor.

Lahila Oppenheimer, sağda, Los Angeles Birinci Cemaat Kilisesi’ndeki Shatto Şapeli’nin içinde bir ses banyosu etkinliği sırasında konuklar yerde yatarken ve rahatlarken rahatlatıcı bir ışık sağlıyor.

(Francine Orr / Haberler)

Beyin için bir masaj

Ses banyolarının özellikleri son derece çeşitlidir – elektronik müzik, ses, üflemeli çalgılar, gonglar, davullar, şarkı söyleyen kaseler ve çanları içerebilirler. Ayrıca oturma odaları, parklar, hastaneler, spor salonları, hapishaneler veya yoga stüdyoları gibi hemen hemen her yerde tutulabilirler. Bazen sadece bir uygulayıcı vardır, diğer zamanlarda birkaç tane vardır.

Kendi matınızı ve yastığınızı getirip getirmediğinize bağlı olarak 55 ila 66 $ arasında değişen First Congregational Church’teki ses banyosu için Bawa, bazıları deneyimli, bazıları çırak olan altı ses şifacısını bir araya getirdi. Birlikte, katılımcıları davullar ve şarkı söyleyen kaselerin uğultusu ile başlayan, ardından gongların parıldayan kükremesine dönüşen sonik bir yolculuğa çıkardılar.

Daha sonra, müzisyenler geniş düz okyanus davullarını ve yağmur çubuklarını katılımcıların başlarının üzerinde salladılar, tahta boncukları şıngırdattılar ve çocukluk anılarını, perileri ve okyanus yüzeyindeki ışığın ışıltısını akla getiren nazik çanları çaldılar. Her şey bittiğinde, Bawa odadaki herkesi üç yüksek sesli “Om” ile yönetti.

Etkinliğe katılan reiki ustası ve tarot okuyucusu Tatiana Arefyeva, “Beyin için bir masaj gibi” dedi.

Bawa, alanlarında ses banyoları düzenlemeleri için birkaç başka kiliseye başvurdu, ancak çoğu onu geri çevirdi.

“Çok fazla direnç var” dedi. “Bazılarının ses banyosunun ne olduğu ve cadıca bir ‘woo-woo’ olayı olup olmadığı hakkında soruları var. Diğerleri, üyeleri tarafından nasıl algılanacağı konusunda endişeleniyor. Bazıları ‘Gongları veya kaseleri anlamıyoruz’ gibiydi.”

İki yıldır ses banyoları yaptığı LA First Congregational Church daha sıcaktı. “Kıdemli bakanlıklarının çoğu açık yürekli ve açık fikirli olarak geldi” dedi.

Yüzleri maskeli, battaniye ve yastıkları paylaşan üç kişi ses banyosunda rahatlıyor.

Ses banyosu bazen büyülü bir yatıya kalma partisi gibi hissettiriyordu.

(Francine Orr / Haberler)

Kilisenin kıdemli bakanı Fregin, Bawa ona yaklaşmadan önce diğer uygulayıcılar tarafından yapılan birkaç ses banyosuna katılmıştı. Deneyim hakkında “Hepimizin içinde yaşama, nefes alma duygusu beni çok etkiledi” dedi. “Ses banyosunda paylaştığınız enerji gerçekten inanılmaz.”

Gelecekte Shatto Şapeli’nin yoga ve tai chi derslerine de ev sahipliği yapacağını umuyor.

Fregin, “İnsanlara belirli bir şeye inanmaya veya dini bir sınavı geçmeye ihtiyaç duymadan kutsal bir alanda olma fırsatı veriyor” dedi. “Bu bina harika bir hediye ve onu şehirle paylaşmak gerçekten bizim arzumuz.”

Bawa’nın alanı kiralamasına izin vermenin, daha geleneksel kilise müdavimlerini başka türlü aramayacakları bir deneyime maruz bıraktığını söyledi. Geçen yaz Fregin, çok dindar bir evde büyümüş, dindar bir Hıristiyan olan çalışanlarından birinin annesine ceza verdi. Kadın ilk kez bir ses banyosuna girmişti. Ertesi gün Fregin’e bunun hayatının en derin deneyimlerinden biri olduğunu ve çocukluğundan beri sahip olduğu yaraları iyileştirmesine yardımcı olduğunu söyledi.

Fregin, “Böyle bir şeyin olmasını bekleyerek ses banyosuna girmiyorsunuz,” dedi, “ancak yapabileceğiniz şey, insanları dönüştürücü olma potansiyeline sahip deneyimlere davet etmektir.”

Ruh için ‘Modern kutsal müzik’

Noah Klein, konser dizisi Ambient Church ile çalışmaya başladığı 2019 yılından bu yana kiliselere yeni nesil ve deneysel müzisyenler getiriyor ve son olarak da kurucu ortağı olarak yer alıyor. Yüzerülkenin çeşitli şehirlerindeki güzel ve ilginç yerlerde “ses toplantıları” (bunlara ses banyosu demiyorlar) sunan Los Angeles merkezli bir kolektif.

Modüler sentezler, yaylılar ve uzun vokaller kullanan müzisyenlerin kilise alanlarına doğal bir uyum sağladığını, çünkü çaldıkları müziğin bu odaları geleneksel olarak dolduran müzikten çok da farklı olmadığını söyledi. “Modern kutsal müzik gibi, ama belirli bir inanç versiyonuna göre kutsal olmaktan çok ruh için kutsal,” dedi.

Ancak, topluluk kiliselerinin, özellikle her yaştan punk ve hardcore şovlar olmak üzere, kesinlikle manevi olmayan laik müziğe ev sahipliği yapma konusunda uzun bir geçmişe sahip olduğunu da kaydetti.

“Her yaştan müzikle ilgili herhangi bir dergiyi alabilirsin ve yerel toplum merkezine, dinlenme merkezine veya kiliseye ulaşmak hakkında konuşacaklar” dedi. “Fugazi kiliseleri çaldı. Bu en azından 80’lerden beri devam ediyor.

İnsanlar, ses banyosu için renkli üstten aydınlatma ve parlayan ışıklarla dekore edilmiş neo-gotik bir kilisede yerde yatıyordu.

Ses banyosu organizatörleri, neo-gotik Shatto Şapeli’ni dekore etti, ancak uygulayıcılar, hem maneviyat hem de akustik düşünülerek tasarlanan kilise binalarının bu etkinlikler için doğal bir yuva olduğunu söylüyor.

(Francine Orr / Haberler)

Bir kadın, bir dizi renkle ışıldayan kristal şarkı kaseleri çalıyor.

Encino’dan 34 yaşındaki Katerina Ushakova, bir dizi renkte kristal şarkı kaseleri çalıyor.

(Francine Orr / Haberler)

Wisconsin’deki People’s United Methodist Kilisesi’nin baş papazı Dan Dick, kiliselerin nasıl başarılı olabileceği hakkında yazılar yazdı. binalarının daha iyi kullanılmasıses banyolarına ev sahipliği yapan kiliselerin modern uygulamasının, 90’larda kiliselerin kahvehanelere ev sahipliği yaptığı zamanları anımsattığını söyledi.

“Kiliseyi, insanların sadece geleneksel Pazar sabahı ayinleri için değil, çeşitli nedenlerle geldikleri daha rahat ve gerçek bir yer haline getirmeye çalışıyor” dedi. “Herkesin ruhla aynı şekilde karşılaşmadığını söylemenin bir yolu olarak ses banyoları gibi şeyler sunan daha ilerici kiliseler gördüm.”

Ses banyolarıyla ilişkilendirilen bazı enstrümanların Hristiyan geleneğinde derin bir geçmişe sahip olduğunu da sözlerine ekledi. “İlk manastırların ve manastırların çoğu sessizlik yemini etti, ancak buna şarkı söyleme, çanlar veya gonglar dahil değildi” dedi.

First Congregational Church’te, ses banyosu sona erdiğinde kimse minderinden kalkmaya hazır değildi. Bir buçuk saat önce arkadaşlarıyla gülen ve özçekim yapan insanlar, sanki transtan çıkmış gibi donuk ve huzurlu görünüyorlardı.

Reiki ustası Arefyeva, gelmeden önce bir Hıristiyan şapelinde ses banyosuna katılmak konusunda kendini rahat hissedeceğinden emin olmak için Birinci Cemaat Kilisesi’ne baktığını söyledi. Okuduklarından emindi.

“Bu kilise aşırı geleneksel veya katı değil” dedi. “Burada bütün inançlar kabul ediliyor. Her kilisenin gemide olmayacağını biliyorum.

Akşamın enstrümancılarından biri olan 40 yaşındaki Desiree Noel, herkesi karşılayan bir kilisede olmanın kendisi için önemli olduğunu söyledi.

“Titreşimleri artırıyor,” dedi.

Los Angeles’ta benzersiz bir ses banyosu mu arıyorsunuz? kiliseye gel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön
kadıköy escort ataşehir escort şişli escort sweet bonanza oyna kartal escort kadıköy escort halkalı escort avrupa yakası escort şişli escort avcılar escort esenyurt escort beylikdüzü escort mecidiyeköy escort istanbul escort şirinevler escort avcılar escort
mecidiyeköy escort ankara escort deneme bonusu veren siteler mamigeek.com

Reklam ve İletişim:  Whatsapp:  262 606 0 726  Skype:  live:2dedd6a4f1da91be
Yasal Uyarı: Blog Sitemiz; 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK tarafından onaylı Yer Sağlayıcı'dır. Sitemiz ve içerisinde bulunan tüm içerikler taslak halindedir, kesinliği kanıtlanmış bilgiler değildir. Sitemiz kar amacı gütmez, ücretsiz bilgi paylaşımı yapan bir websitesi olarak yayın hayatına başlayacaktır. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği  [email protected]  adresi ile iletişime geçerek bildirebilirsiniz. Yasal süre içerisinde ilgili içerikler sitemizden kaldırılacaktır.