Çaglasın Spa & Masaj

Spa & Masaj Fırsatları'nı %30'a Varan İndirimle Yakala! Yoğun iş temposu, sosyal yaşamın koşuşturmacası derken kendinize motivasyon sağlamak, .

Manzaralı Ventura County’de bir Sunburst demiryolu bisikletine nasıl binilir

Bisiklet sürmeyi hiç öğrenmedim.

Elbette, 7 veya 8 yaşımdayken deneme hareketlerinden geçtim ama beceri asla kalıcı olmadı. Sanırım iki tekerlekli bir mekanizmayı yönlendirmek ve manevra yapmak için gereken denge benden her zaman kaçmıştır.

Ancak bir dönüş yapmak için dengeye (veya oturup kask takmanın ötesinde herhangi bir beceriye) ihtiyacınız yok. TSunburst’un yeni 17 millik raylı bisiklet rotası, bu ay kullanıma sunuldu. Perşembeden Pazara, biniciler artık Santa Clara Nehri Vadisi’nden geçen tren raylarındaki narenciye ve avokado bahçelerini keşfetmek için iki koltuklu raylı bisiklet rezervasyonu yapabilirler.

Gia King ve Meg Howes, Sunburst demiryolu bisikletiyle tura hazırlanır.

(Yuri Hasegawa / Zaman İçin)

Üç buçuk saatlik bir yolculuk için iki kişilik bir bisiklet kiralamanın maliyeti 249 dolar, ancak Santa Paula, Fillmore ve Piru’nun yerel sakinlerine 186 dolarlık indirimli fiyat sunuluyor. Kuzey Kaliforniya’da, Mendocino Demiryolunun yüksek fiyatları eleştirildi 2020’de, şirketler River Fox Train ve Skunk Train biletlerini yaklaşık %500 artırarak 250 $’a çıkardığında. Ama bir demiryolu bisikleti deneyiminin değeri, sanırım bakanın gözünde.

Santa Paula’da narenciye aranıyor

Yoğun saat trafiğinden kaçınmak için eşim ve ben için Cumartesi öğleden sonra yolculuğunu ayırtmaya karar verdim. Santa Clara Nehri Vadisi, Los Angeles’ın yaklaşık 60 mil dışında, bu yüzden sabah 11’den önce evden ayrıldık ve alacakaranlıkta Los Angeles’a döndük.

Kuzeye giden yol, özellikle bu kışın şiddetli yağmurundan kalan tüm yeşilliklerle birlikte manzaralıdır. Fillmore’a vardığımızda, sadece Jambakanat durdurucu Şimdiye kadar gördüğüm açılan dükkan.

Önünde bazılarında binici bulunan yedi raylı bisikletin bulunduğu bir dizi tren rayının bulunduğu kırmızı bir binanın sahne belirleyen bir fotoğrafı.

Tur katılımcıları Santa Paula İstasyonu’ndan ayrılmaya hazırlanıyor.

(Yuri Hasegawa / Zaman İçin)

Tren deposunun raylarında, büyük kırmızı tekerlekli yedi go-kart benzeri aparat gördük. Her raylı bisiklette iki emniyet kemeri, iki parlak yeşil kask ve yolculuk boyunca küçük çantalar ve atıştırmalıklar alabilecek bir sığ sepet vardı.

Tren raylarının üzerinde yuvarlanan bisiklete bitişik icatlar birçok farklı isimle biliniyor — el arabası, süzgeç, kalamazoo Ve velosiped sadece birkaçı – ilk kez 1860’larda ortaya çıktıklarından beri. Ve bu cihazlar başlangıçta demiryolu bakımı için yapılmış olsa da, farklı şirketler demiryolu bisikletlerini tren tutkunları için eğlenceli, açık hava maceralarına dönüştürmenin yollarını buldu.

Başkanı ve CEO’su Robert Jason Pinoli, Mendocino Demiryolu, şirketin elektrikli bisikletlere benzer şekilde işlev gören elektrikli raylı bisikletlerinin şu anda patent beklemede olduğunu söyledi. (Mendocino Demiryolu, Sunburst’u ve demiryolu bisikletlerini işletmektedir.)

“Ray bisikletini biz icat etmedik” dedi. “Yine de icat ettiğimiz şey, bu raylı bisikletleri pedal gücünün ötesine taşıyan teknoloji, elektrikli destekti.”

Raylı bisiklette pedal çeviren bir çift bacağın gif'i.

Mendocino Demiryolu CEO’su Robert Jason Pinoli, raylar boyunca bir demiryolu bisikletini pedal çeviriyor.

(Yuri Hasegawa / Zaman İçin)

Bir demiryolu bisikletinin el frenini çalıştıran bir elin yakın plan fotoğrafı.

Sunburst demiryolu bisikletinin fren sistemi elle çalıştırılır.

(Yuri Hasegawa / Zaman İçin)

Koltuklarımıza yerleşirken rehberler bisikletin el frenini, beş vitesi ve pedal çevirmeden hareket etmenizi sağlayan başparmak gazını nasıl kullanacağımızı anlattı. Her bisikletin sağ tarafındaki kişi, bisikletin hızını ayarlamaktan ve hemen önlerindeki demiryolu bisikletinden güvenli bir mesafeyi korumaktan sorumludur, çünkü bisikletler önde bir kılavuz ve arkada bir kılavuz olmak üzere tek bir birim olarak hareket eder. grup.

Pinoli, “Pedal çevirmeyi zahmetsiz hale getirmek istiyorsanız, yapabilirsiniz” dedi. “Pedalla uzaklaşmak istiyorsanız, bunu sıfıra indirebilir ve kalbinizi dışarı atabilirsiniz.”

Kemerlerimizi bağlayıp yola koyulduğumuzda hemen ilk kavşağımızla karşılaştık. Pinoli, rehberlerin bisikletler her yola yaklaşmadan önce demiryolu geçidi uyarı kapılarını etkinleştiren bir kod girebildiğini paylaştı. Sunburst rotasının rayları, CA-126 da dahil olmak üzere birçok aktif yoldan geçiyor, bu da raylı bisiklet serimizi, kapılarımızın geri çekilmesini beklerken sürücüler için tam bir gösteri haline getirdi.

Bir demiryolu bisikletindeki iki kişinin arkadan bir manzara, arabaların geçmelerini beklediği bir yoldan karşıya geçiyor.

Demiryolu bisikleti rotası, bazı aktif yollardan geçmektedir.

(Yuri Hasegawa / Zaman İçin)

Harika açık havada 17 mil, çaba gerektirmez

etrafında var 140.000 mil Sadece Amerika Birleşik Devletleri’ndeki tren raylarının sayısı – Dünya’nın çevresini beş defadan fazla dolaşmaya yetecek kadar. Çoğu, kömür, kereste veya kaya taşımak gibi faydacı amaçlar için kullanılıyor, ancak bazıları restore edilerek eğlence ve keyif için yeniden tasarlandı.

Bu durumda Mendocino Demiryolu, 1887’de inşa edilen ve şu anda Ventura İlçe Ulaşım Komisyonu’na ait olan 32 millik bir demiryolu koridoru olan Santa Paula Şube Hattını restore etmek için bir plan önerdi.

Pinoli, “Bu hat başlangıçta Güney Pasifik Demiryolları tarafından turunçgilleri bölgeden çıkarmak için inşa edildi” dedi. “2022’de hattın işletmesini devraldık, demiryoluna bir dizi altyapı çalışması yaptık ve şimdi üzerinden raylı bisikletleri çalıştırmaya başlayabileceğimiz aşamadayız.”

Bir raylı bisikletin üzerindeki siyah tel sepetin içinde duran bir torba portakal.

Gezinin ilk durağı olan Prancer’s Farm’dan portakallar.

(Yuri Hasegawa / Zaman İçin)

Ön planda portakal ağaçları ve arka planda yeşil eğimli dağların olduğu güneşli bir günün manzara fotoğrafı.

Sunburst demiryolu bisikleti rotası boyunca narenciye ağaçlarının görünümü.

(Yuri Hasegawa / Zaman İçin)

Mendocino Demiryolunun diğer turizm trenleri ve demiryolları arasında popüler Fort Bragg’daki Skunk Treni ve aylık Boba Çay Treni üzerinde nehir tilkisi Line Batı Sacramento’da. Sonunda, Pinoli, bu Sunburst Tren güzergahının Ventura İlçesine yerel yiyecek ve içecekleri merkez alan “gezi tabanlı yolcu trenlerini” içereceğini söyledi.

“Etrafımız limonlarla, portakallarla ve [want] Pinoli, bu alandaki ürünü kucaklamak ve bunu trene dahil etmek için” dedi. “Yani portakal veya limon aromalı narenciye içecekleri görmek abartı olmaz, örneğin trende margarita isterseniz meyveleri sizin için taze sıkabiliriz. Belki cips ve guacamole.”

Santa Paula’dan pedal çevirerek çıkarken evler ve Del Tacos kaybolmaya başladı. Yaklaşık 15 dakika sonra geldik Prancer’ın Çiftliğiçiftlik dükkanına veya evcil hayvan çiftliğine göz atmak için yeterli zamanımız oldu.

Keçilerle çevrili bir kişi.

Reanna Cruz, Prancer’s Farm’da keçi çetesiyle çevrili.

(Yuri Hasegawa / Zaman İçin)

Özellikle ortağım Denzel adlı minik bir keçiye bağlı olarak büyüyen taze çilekler yerine keçileri ve domuzları sevmeyi seçtik (çünkü Denzel Washington aynı zamanda, meşhur, KEÇİ).

Prancer’dan ayrıldığımızda manzara özellikle güzeldi. Aniden manzara dört katmana ayrıldı: çimen, narenciye ağaçları, dağlar ve baştan çıkarıcı bir şekilde bulut benekli bir gökyüzü. Uzaktan, bazı büyük parlak turuncu çiçek yamaları bile gördük.

Yolculuk boyunca küçük köprülerin, mütevazı şelalelerin ve birkaç engebeli noktanın üzerinden geçtik. Sürüşün çoğunda, bisikletimiz üçüncü vitese ayarlandı, bu da bizi çok az veya hiç pedal çevirmeden hız sınırına getirdi.

Arka planda çimenli dağların olduğu, genç ağaçlardan oluşan bir koruluğun manzara fotoğrafı.

Sunburst raylı bisiklet rotasının rayları boyunca avokado bahçeleri.

(Yuri Hasegawa / Zaman İçin)

Bir köprüden demiryolu bisikletiyle geçerken arkadan görünen iki kişinin gif'i.

Julia Carmel ve Reanna Cruz, saçlarında rüzgarla küçük bir köprüden geçiyorlar.

(Yuri Hasegawa / Zaman İçin)

Pinoli, “Bu hatta saatte 15 mil hız ile sınırlıyız” dedi. “Ancak bu bisikletler saatte 25 ila 30 mil arasında herhangi bir yere gidebilir.”

Mendocino Demiryolu’nun işlettiklerine benzer turizm raylı bisikletleri, COVID-19 kısıtlamaları birçok insanı dışarı çıkmaya zorladığından, 2020’de adımlarını atmış gibi görünüyordu.

Pinoli, “İnsanlara dışarı çıkıp arkadaşlarıyla yeniden bağlantı kurma yeteneği veriyor” dedi. “COVID’nin sancıları sırasında bunları yeterince hızlı inşa edemedik. Çok büyük talep görüyorlardı.”

Beni eve götür, köy (demiryolu) yolları

Bir demiryolu bisikletine binmenin çekiciliği, üstü açılır bir araba kullanmaya benzer – rüzgarı ve güneşi yüzünüzde hissedersiniz – ancak bir tren rayında seyahat etmek aynı zamanda kimsenin direksiyonu kullanması gerekmediği anlamına gelir. Ve deneyimin tadını çıkarmak için bir tren meraklısı veya hevesli bir motorcu olmanıza gerek yok.

Durup piknik öğle yemeği yememiz gereken geri dönüş noktasına vardığımızda, rotanın tamamen bitmediği anlaşıldı.

Güneşli bir günde, ışıklar ve çelenklerle süslenmiş büyük bir tren vagonunun yanından geçen, raylı bisikletli iki kişinin fotoğrafı.

Gia King ve Meg Howes, Sunburst demiryolu bisikletiyle Ventura County’yi gezerken bir trenin yanından geçerler.

(Yuri Hasegawa / Zaman İçin)

“Piknik durağımız kısa çünkü doğuda bir köprü var. [was] Pinoli, “Ocak ayındaki büyük fırtınalarla yıkandık, bu yüzden nehri geçerek Fillmore’a giremiyoruz,” dedi.

Fırtına hasarı onarıldıktan sonra Pinoli, yolun ortasında yiyecek sağlayabilecek yerel satıcılarla eşleşmeyi umduklarını söyledi. Ama piknikler henüz başlamadığı için sandviçleri paketledim (Culver City’nin kişisel favorilerinden, Monroe Yeri) dönüşte yedik.

Pinoli, raylı bisiklet turlarını haftada dört günün ötesine genişletmeyi ve sonunda demiryolu bisikletleri ve yük ile birlikte yiyecek-içecek merkezli yolcu trenlerini çalıştırmayı umduklarını da sözlerine ekledi.

Julia Carmel ve Reanna Cruz raylı bisikletlerinden geriye doğru bakıyorlar ve kameraya gülümsüyorlar.

Yazar Julia Carmel ve ortağı Reanna Cruz, bir Sunburst demiryolu bisikletinde.

(Yuri Hasegawa / Zaman İçin)

Bir demiryolu bisikletine takılı elektrikli ekranın pil durumunu ve kat edilen mesafeyi gösteren yakın plan görüntüsü.

Sunburst’un demiryolu bisikletlerinden birindeki elektrik destekli kontrolör.

(Yuri Hasegawa / Zaman İçin)

Santa Paula’ya döndüğümüzde o kadar üşümüştüm ki arabama geri dönmeyi dört gözle bekliyordum. Çok az pedal çevirmeme rağmen, kaskımı koltuğa geri koyduğumda bir başarı duygusu hissettim.

Genel olarak, bir öğleden sonra bisiklete binmek için 200 dolardan fazlasını ödemeye pek meyilli değilim, ancak tren severlerin ve doğal Güney Kaliforniya manzaralarına hayranlıkla bakmaktan hoşlanan insanların çekiciliğini anlayabiliyorum.

“Sevimsiz olmak istemem ama ‘Güzel Amerika’da ne hakkında konuştuklarını hafife alıyorum,” dedi partnerim dağlara bakarken. Onlara ‘Güzel Amerika’nın ilham kaynağı olduğunu söylemeden önce bir dakikalığına bu duyguyu yaşamalarına izin verdim. Pikes Zirvesi Colorado’da.

Mendocino Demiryolunun başkanı ve CEO'su Robert Jason Pinoli, raylı bisiklet turlarını haftada dört günün ötesine taşımayı umuyor.
Başkanı ve CEO’su Robert Jason Pinoli, Mendocino Demiryoludemiryolu bisikleti turlarını haftada dört günün ötesine genişletmeyi umuyor.

(Yuri Hasegawa / Zaman İçin)

Manzaralı Ventura County’de bir Sunburst demiryolu bisikletine nasıl binilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön
kadıköy escort ataşehir escort şişli escort sweet bonanza oyna kartal escort kadıköy escort halkalı escort avrupa yakası escort şişli escort avcılar escort esenyurt escort beylikdüzü escort mecidiyeköy escort istanbul escort şirinevler escort avcılar escort
mecidiyeköy escort ankara escort deneme bonusu veren siteler mamigeek.com

Reklam ve İletişim:  Whatsapp:  262 606 0 726  Skype:  live:2dedd6a4f1da91be
Yasal Uyarı: Blog Sitemiz; 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK tarafından onaylı Yer Sağlayıcı'dır. Sitemiz ve içerisinde bulunan tüm içerikler taslak halindedir, kesinliği kanıtlanmış bilgiler değildir. Sitemiz kar amacı gütmez, ücretsiz bilgi paylaşımı yapan bir websitesi olarak yayın hayatına başlayacaktır. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği  [email protected]  adresi ile iletişime geçerek bildirebilirsiniz. Yasal süre içerisinde ilgili içerikler sitemizden kaldırılacaktır.