Çaglasın Spa & Masaj

Spa & Masaj Fırsatları'nı %30'a Varan İndirimle Yakala! Yoğun iş temposu, sosyal yaşamın koşuşturmacası derken kendinize motivasyon sağlamak, .

Serbest koşu kulübünün keyfini çıkarmak için Soho House’a katılmanıza gerek yok

Pazar sabahının ortasında bir koşu kulübüyle Batı Hollywood’da koşarken, pazarlama yöneticisi ve dijital strateji uzmanı Mark Baroth şöyle bağırıyor: “Koşmaktan nefret ediyorum!”

Daha sonra bunu Soho House Run Club kurucusu Raymond Braun’a anlattığımda kahkahalara boğuldu. Bu bölücü duygulara alışkındır. “Koşmak kutuplaştırıcıdır” diyor.

Doğal olarak yıl boyu güzel havasıyla Los Angeles koşu kulüpleriyle dolup taşıyor. Dağ patikaları ve koşu parkurları etrafında düzenlenen gruplardan sinema tutkunlarına, sanatseverlere ve hatta bira içenlere yönelik niş koşu kulüplerine kadar şehrin başka bir koşu kulübüne ihtiyacı yok gibi görünüyordu. Ancak sosyal kulübün Batı Hollywood’daki Holloway House ileri karakolunda bulunan Soho House Run Club, bunun aksini hızla kanıtlıyor. Her geçen hafta daha fazla koşucu sıcak ve misafirperver topluluğa ilgi duyuyor.

Soho House Run Kulübü kurucusu Raymond Braun, koşucular Soho House Holloway’de toplanırken açılış hoş geldin sohbetini gerçekleştiriyor.

(Brian van der Brug / Haberler)

33 yaşındaki medya girişimcisi, yapımcı ve sunucu Braun, ilk olarak geçen yıl Soho House Run Club’ı kurdu. Ancak kısa bir süre sonra ara verdi. Ancak dört ay önce koşu kulübünü sosyal bir ahlaka dayalı haftalık Pazar sabahı buluşması olarak yeniden canlandırdı.

“Niyet bir koşu kulübü kurmaktı ama önce topluluk var. Koşmak ikinci plandadır,” diyor Braun, Holloway House restoranında buzlu matcha latte içerken. “Şu anda izolasyon ve nasıl bir yalnızlık krizinde olduğumuz hakkında pek çok konuşma yapılıyor. İnsanların sosyalleşmesi ve arkadaş edinmesi için bir fırsat sunmak istedim.”

Görünüşe göre Angelenos bu fırsattan yararlanmaya özellikle istekli. Bu Pazar sabahı, Soho House Run Club’ın beş mil koşusuna 70 koşucu katıldı. Bu, kulübün bugüne kadarki en büyük katılımı. Çevrimiçi LA Running Connoisseur kaynağının arkasında yer alan Kate Olson, bu sabahki ikinci koşusu için onu kulübe çeken şeyin arkadaşlık olduğunu söylüyor.

“Burası Los Angeles’taki en dost canlısı koşu kulüplerinden biri” diyor. “Birçok farklı kulübe gidiyorum. Her birinin kendine has bir havası var ama bu bambaşka.

“Bazı kulüpler gerçekten çok yoğun ve ‘Hadi hızlı gidelim!’e odaklanmış durumda” diye devam ediyor. “Yani bunun bir sosyal koşu kulübü olması çok güzel. Kimsenin benimle konuşmadığı tek bir an bile olmadı.”

Bir koşucu sabah koşusuna çıkıyor.

(Brian van der Brug / Haberler)

Steven Medina, Olson’un duygularını yansıtıyor. Beş yıl önce, set tasarımı eğitimi aldığı üniversiteden mezun olduktan kısa bir süre sonra, boynundan aşağısının felç olmasına neden olan nörolojik bir durum olan Guillain-Barré sendromunu geliştirdi. İyileşirken yürümek için dirsek koltuk değneklerine güvenerek, gruba katılmak ve rotanın üç mil boyunca yürümek için West Covina’dan Batı Hollywood’a bir saatlik otobüs yolculuğu yapıyor.

Medina, en başından itibaren kulüp tarafından benimsendiğini hissettiğini ve kurduğu dostlukların grup dışına da yayıldığını söylüyor.

“İnsanların engelliliği söz konusu olduğunda insanlar rampa falan düşünüyor ama sosyal yönünü düşünmüyorlar” diyor. “Bu kulüp sosyal açıdan çok erişilebilir hissettiriyor. Topluluk çok destekleyici, çok misafirperver ve ilgili, bunun dışında da birbirlerine ayak uydurmak istiyorlar ki bu da güzel oldu.”

Geçtiğimiz günlerde Medine ilk yarı maratonunu yürüdü. Başarısını yeni yönetilen kulüp arkadaşlarından aldığı moral desteğine bağlıyor.

Ayrıca kulübe katılmak için ilk ulaştığında Braun’un duyarlılığından ve anlayışlılığından etkilendiğini belirtiyor. Medina, “İyileşme sürecim boyunca insanlara ulaştığımda çoğu zaman bir alanın parçası olmak bana rahatsızlık veriyor” diyor. “Ama benim gibi birinin uyabileceğinden emin olmak için ona mesaj attığımda hiç tereddüt etmedim. ‘Durun, biz hallederiz’ demekti. Kulağa ne kadar basit gelse de çok şey ifade ediyor.”

Koşu kulübünü herkes için erişilebilir ve hoş karşılayan bir hale getirmek Braun için bir zorunluluktur. Ohio kırsalında büyüdüğü için spor dünyasındaki deneyimleri travmatikti. “El-göz koordinasyonum pek iyi değildi. Uzun boylu, beceriksiz ve kadınsı tavırlarla beceriksizdim” diyor. “Gay olduğumu bilmeden önce eşcinsel olduğum için benimle dalga geçildi.

“Denediğim her spor takımından ya uzaklaştırıldım ya da o kadar çok zorbalığa maruz kaldım ki zehirli bir ortam olduğu için bıraktım” diye devam ediyor. “Bu yüzden bir sporcu olabileceğimi ya da sporun benim için bir olasılık olduğunu hiç düşünmemiştim.”

Alex Mills (solda), koşu kulübüne gitmeden önce esniyor.

(Brian van der Brug / Haberler)

Braun’un açık kapı politikası uyarınca, koşu kulübüne katılmak için kişinin Soho House üyesi olmasına (Braun üye olmasına rağmen) gerek yoktur. “Herkes için bir kulüp olduğumuzu vurgulamak benim için gerçekten önemli” diyor. “Herkes katılamadığı sürece başlatmak istemedim. Bu parçayı gerçekten ciddiye alıyorum.

Braun, bırakın beş millik bir parkurda koşmayı, koşma düşüncesi bile korkutucu olsa bile, Braun potansiyel üyelerin endişelenmesine gerek olmadığı konusunda ısrar ediyor. Grupta elit koşucular ve maraton antrenmanı yapanlar olmasına rağmen çoğunluk için kulüp haftada bir kez koşuyor. Her koşunun başlangıcında Braun grubu selamlıyor ve koşucuları kendi hızlarını keşfetmeye ve parkuru istedikleri kadar az veya çok yapmaya teşvik ediyor. Ayrıca, eğer katılımcıların gitmek istediği mesafe buysa, bir ve üç mil uzunluğundaki kontrol noktalarının yerlerini de duyuruyor.

“Birçok insan bana ‘Ben koşucu değilim’ diyor. Onlara şunu söylüyorum: ‘Bir bloğu koşabiliyorsan koşucusun demektir’” diyor Braun. “Ama aynı zamanda neyin koşu kulübü üyesi olarak sayılıp sayılmayacağı konusunda hiçbir şekilde hakem değilim. Bir blok yürümek ve sonra biz dönene kadar takılmak istersen bunu yapabilirsin. Daha sonra gelip bizimle sosyalleşmek ve koşmak istemiyorsanız bunu da yapabilirsiniz. Herkesin hoş karşılandığını söylerken bunu gerçekten kastediyorum.

Grubun yaş aralığı çoğunlukla 20’li yaşların ortalarından 40’lı yaşların ortalarına kadar değişmektedir. Profesyoneller ve yaratıcılar, yeni gelenler ve müdavimlerden oluşan bir karışım olan çoğu katılımcı, kulübü ağızdan ağza veya Instagram aracılığıyla keşfeder; burada Braun, gruba nasıl katılacağınızla ilgili DM’ler gönderir ve koşu kulübünün nerede, tam olarak ve ne zaman olduğuna ilişkin ayrıntılar sağlar. tanışır. Buradan koşucular haftalık e-posta hatırlatıcılarına ve koşu kulübü dışındaki sosyal etkinlikleri listeleyen bir bültene kaydolabilirler.

Koşucular, Soho House Run Club’da sabah koşusuna çıkıyor.

(Brian van der Brug / Haberler)

Her üye rotanın tamamını veya bir kısmını tamamladıktan sonra grup, şişe su ve sıcak içeceklerin sunulduğu Soho House Holloway’in çatı verandasında birbirine karışıyor. Birkaç koşucu hızlı bir bardak su içtikten kısa bir süre sonra eve dönüyor, ancak çoğu burada kalıp en az birkaç saat birbirleriyle sosyalleşiyor.

Ek bir avantaj olarak, her ayın ilk Pazar günü koşucular karbonhidratlarını ücretsiz avokado tostu ile doldurabilirler.

Endorfin seviyelerini bir koşucunun zirvesinin üzerine çıkarmak isteyen cesur ruhlar için, sıcak aylarda isteğe bağlı olarak soğuk dalış imkanı mevcuttur.

Braun etrafına bakıp birbirleriyle sohbete dalmış olan grubu incelerken, yüzü gülüyor. “İnsanlar her hafta daha uzun süre kalıyor. Bayıldım. Zaten öğlen oldu ve sabah 8:45’te buluştuk” diyor.

Ancak kulübün sosyalliği Braun’un fiziksel egzersize verdiği önemi azaltmıyor. Şubat ayında, yedi kıtada yedi Olimpiyat mesafeli triatlonu arka arkaya yedi günde tamamlayan ilk kişi olarak dünya rekoru kırdı. Ayrıca Ironman da dahil olmak üzere birkaç triatlon daha yaptı.

Soho House Run Club’ın kurucusu Raymond Braun’a göre vücudunuzun neler yapabileceğini anlamanın gücü var.

(Brian van der Brug / Haberler)

Başarılarının dışında fiziksel kondisyon hayatını tamamen değiştirdi. Braun yıllarca çoğunlukla gizli olarak obsesif kompulsif bozukluktan acı çekti; salgın hastalıklardan, mikroplardan, tuhaf kazalardan ve ölümlerden korkuyordu. Başarıları, mükemmeliyetçiliği ve amansız çalışma ahlakının özel mücadelesini yalanladığı kocaman bir gülümsemenin (şakayla “gösterişli yüzü” olarak adlandırdığı) arkasına saklanarak mücadelesini gizlemek için elinden geleni yapardı. “Bunu haber yapmakta gerçekten iyiydim” diyor. “Son derece işlevseldim ve birçok insan hiçbir şeyin olup bittiğini bilmiyordu.”

2012 yılında Stanford Üniversitesi’nden Bilim, Teknoloji ve Toplum alanında lisans derecesi ve iletişim alanında yüksek lisans derecesi ile mezun oldu. Sonbaharda YouTube tarafından işe alındı ​​ve burada hızlı bir şekilde sosyal pazarlama liderliğine yükseldi ve şirketin LGBTQ+ katılımına ve topluluk desteğine öncülük etti; Braun’a 2014 yılında Forbes’un 30 yaş altı 30 listesinde imrenilen bir yer kazandırdı. Bir sonraki adımda YouTube’dan ayrıldı. Aynı yıl kendi şirketi RWB Media’yı kurdu ve 2019’da yayınlanan LGBTQ+ gençliği ve Onur ayı hakkında bir belgesel olan “State of Pride”ın yönetici yapımcılığını ve sunuculuğunu yaptı.

Ancak 2018 yılında ayrılmaz bir parçası olduğu en yakın arkadaşı Maya Amoils’e ileri evre yumurtalık kanseri teşhisi konulduktan sonra Braun’un OKB’si daha da ağırlaştı. 2020’de COVID’in küresel yayılması, kötüleşen hastalığını daha da kötüleştirdi.

Altı ay boyunca Braun dairesinin dışına adım atmadı, ellerini kanayana kadar yıkadı ve diş fırçasını, yastık kılıflarını, hatta meyvelerini kaynatmak da dahil olmak üzere yakın çevresini kompulsif bir şekilde sterilize etmek ve dezenfekte etmek için saatler harcadı. Kazayla sağ uyluğuna kaynar su döküldüğü için ciddi bir yanık oluştuğunda yine de hastaneye gitmek için evinden çıkmıyordu.

Amoils’in teşvikiyle Braun, maruz bırakma terapisine ağırlık veren bir OKB tedavi programına girdi. Triatlonlar iyileşmesinde hayati bir rol oynadı. “Uzun süredir egzersize direniyordum çünkü vücudumun bunu kaldıramayacağını, zayıf olduğumu ya da hastalanacağımı düşünüyordum” diyor. “Yani mesele vücudumun neler yapabileceğini keşfetmekti çünkü temas halinde olduğum tüm mikrop ve bakterilerle savaşamayacağını düşünüyordum. Fiziksel efor tam anlamıyla bir maruziyetti; terlemek, insan kalabalığının içinde olmak…

Soho House Run Club katılımcısı Adoley Swaniker bir dilim avokado tostunun tadını çıkarıyor. (Brian van der Brug / Haberler) Soho House Run Club katılımcıları, Soho House Holloway çatı terasında avokado tostunun tadını çıkarıyor. (Brian van der Brug / Haberler)

Koşucular sabah koşusunun ardından Soho House Holloway’in çatı terasında kahve ve soğuk içecekler eşliğinde sosyalleşiyor.

(Brian van der Brug / Haberler)

“Sonra vücudumun güçlendiğini görerek kendime olan güvenim de arttı” diye devam ediyor. “Bakıyorum ki, ‘Vay canına, bir mili 15 dakika yerine 10 dakikada koşabiliyorum. … Vay canına, az önce bir triatlon yaptım.’ … O kadar çok kendine değer ve güç var ki, hareket ederek ve vücudunuzun neler yapabileceğini fark ederek elde edebilirsiniz.”

Braun, iyileşme bulmacasının bir diğer önemli parçasının, triatlon yolculuğunu destekleyen arkadaşlarıyla birlikte Los Angeles’taki dayanıklılık sporları dünyasında destekleyici bir topluluğa sahip olmak olduğunu söylüyor.

2022’nin başında hayatını kaybeden Amoils’in Soho House Run Club’da yaşadığı acı kaybın ardından Braun, Batı Hollywood’daki evine yakın bir topluluk oluşturmak için “yüksek performanslı sporculara katılmaktan çekinen insanlar için” çaba gösterdi. .”

Dahası, OKB tedavi programının hayat değiştiren faydalarını deneyimledikten sonra kendisini hala iyileşmekte olduğunu düşünse de, kabul eden bir topluluk ve daha büyük bir refah duygusu geliştirme fırsatı sunarak başkalarının ellerinden gelenin en iyisini yapmalarına yardımcı olmak istiyor. açık havada fiziksel egzersiz yoluyla.

Braun, “Ben buna üçleme diyorum” diyor. “Topluluk, hareket ve güneş. Pazar gününe başlamanın daha iyi bir yolu var mı?”

Serbest koşu kulübünün keyfini çıkarmak için Soho House’a katılmanıza gerek yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön
kadıköy escort ataşehir escort şişli escort sweet bonanza oyna kartal escort kadıköy escort halkalı escort avrupa yakası escort şişli escort avcılar escort esenyurt escort beylikdüzü escort mecidiyeköy escort istanbul escort şirinevler escort avcılar escort
mecidiyeköy escort ankara escort deneme bonusu veren siteler mamigeek.com

Reklam ve İletişim:  Whatsapp:  262 606 0 726  Skype:  live:2dedd6a4f1da91be
Yasal Uyarı: Blog Sitemiz; 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK tarafından onaylı Yer Sağlayıcı'dır. Sitemiz ve içerisinde bulunan tüm içerikler taslak halindedir, kesinliği kanıtlanmış bilgiler değildir. Sitemiz kar amacı gütmez, ücretsiz bilgi paylaşımı yapan bir websitesi olarak yayın hayatına başlayacaktır. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği  [email protected]  adresi ile iletişime geçerek bildirebilirsiniz. Yasal süre içerisinde ilgili içerikler sitemizden kaldırılacaktır.