Çaglasın Spa & Masaj

Spa & Masaj Fırsatları'nı %30'a Varan İndirimle Yakala! Yoğun iş temposu, sosyal yaşamın koşuşturmacası derken kendinize motivasyon sağlamak, .

Southwest Airlines erimesi kötüleşiyor, yolcuları mahsur bırakıyor

Southwest Airlines’taki erime nedeniyle mahsur kalan yolcular, havayolu tatil fırtınalarının hırpaladığı sistemleri yeniden inşa etmek için mücadele ederken günlerce beklemekle karşı karşıya kalıyor ve fiyaskonun nasıl olduğuna dair Kongre ve federal düzenleyicilerin artan öfkesi ve incelemesiyle karşı karşıya.

Binlerce kişi Salı günü sıkışıp kaldı, birçoğu birkaç başka seyahat seçeneğiyle ayrıldı ve Southwest yeni uçuşların birkaç gün boyunca mevcut olmayabileceğini söyledi.

Uçuş izleme web sitesi FlightAware’e göre havayolları, Salı akşamı itibariyle çoğunluğu – 2.672 uçuş – Southwest Airlines ile 5.000’den fazla uçuşu iptal etti.

California’da, hafta sonuna kadar yüzlerce uçuş ertelendi veya iptal edildi – bu da Güneybatı programının çoğunu oluşturuyor.

Yolcular Los Angeles Uluslararası Havalimanı’nda kaldırım kenarına oturdu ve Hollywood Burbank Havalimanı’ndaki kiralık araba kontuarında düzinelerce yolcu sıraya girdi ve tesisin içinde ve dışında yaklaşık 100 kişi daha bekliyor.

Southwest İcra Kurulu Başkanı Bob Jordan, Wall Street Journal’a, havayolunun yeniden toplanmaya ve programı tekrar rayına oturtmaya çalışırken normal kapasitesinin yaklaşık üçte birinde faaliyet göstermeyi planladığını söyledi.

Bu şimdiye kadar gördüğüm en büyük ölçekli olay” dedi.

Salı sabahı şirketin web sitesinde tüm uçuşlar müsait değil olarak gösterildi. Southwest sözcüsü Chris Perry bir e-postada, seyahat rezervasyonu yapmak için envanterin “çok düşük” olduğunu ancak uçuşların hala devam ettiğini söyledi.

Jordan, saat 17.00’den kısa bir süre sonra Twitter’da yayınlanan bir videoda özür diledi ve havayolunun “normal bir operasyona dönmek için” elinden gelen her şeyi yaptığını söyledi.

İcra başkanı, ilçeyi kasıp kavuran acımasız kış fırtınalarının “tüm havayolları için zorluklar getirdiğini” ve Southwest’in operasyonlarının, “gitmeyi planladıkları yere hareket halinde kalan” başta uçak ve mürettebat olmak üzere tüm parçalara güvendiğini söyledi.

Düzinelerce yerde uçaklar ve uçuş ekipleri pozisyon dışıyken ve Noel tatili hafta sonu boyunca uçuş programını mümkün olduğu kadar büyük ölçüde gerçekleştirmeye çalıştıktan sonra, havayolu şirketi Ürdün’e yetişmek için uçuşları azaltmak için “bir karar noktasına ulaştı”. söz konusu. Havayolu, gerekli tüm parçaları güvenli bir şekilde yerine geri getirmeye odaklanmıştır.

“Aksaklıktan kurtulmak için kullandığımız araçlar, zamanın %99’unda bize iyi hizmet ediyor, ancak şu anda olanlarla bir daha asla karşılaşmamak için bu aşırı koşullar için sistemleri yükseltmek üzere halihazırda mevcut olan planlarımızı ikiye katlamamız gerektiği açık.” dedi.

Jordan, Southwest’in önümüzdeki birkaç gün için azaltılmış bir tarifeyle uçacağını ve mürettebat ile uçakları yeniden konumlandıracağını söyledi. Havayolu, operasyonların “önümüzdeki haftadan önce tekrar yoluna gireceği” konusunda iyimser.

Andy Robinson, Denver’a olan uçuşu iptal edildikten sonra Güneybatı terminalinde bir otel kuponu için sırada bekledi. Noel Günü’nde Denver Broncos’un Inglewood’daki SoFi Stadyumu’nda Rams karşılaşmasını izlemek için ailesiyle birlikte Los Angeles’ta bulunan Robinson, Perşembe günü eve uçmayı başardı, ancak iptaller ve diğer gecikmelerle sarsılıyor.

“Olumlu bakmaya çalışıyorum. Kaliforniya’dayım,” dedi akrabası Denver’a gitmelerini öneren Robinson. “Parmak arası terlik giyiyorum.”

Mobil uçuş takipçisi Flightview’e göre, Güney Kaliforniya’nın başka bir yerinde, Salı günü Hollywood Burbank Havalimanı’nda 18 Güneybatı gidiş uçuşu veya hizmetlerinin üçte ikisi iptal edildi. FlightAware’e göre, Orange County’deki John Wayne Havalimanı’nda Salı sabahı Güneybatı’ya giden 51 uçuş iptal edildi ve yedisi ertelendi.

Erken check-in için 60 dolar ödemelerine rağmen Roger ve Jane Truesdale, Salı günü Burbank’ta uçuşları iptal edilen ve en erken uçabilecekleri söylenen Cumartesi olan yüzlerce yolcu arasındaydı.

Ancak tatil için oğullarını ziyaret etmek üzere kasabaya gelen Estes Park, Colo., çifti, hafta boyunca yetecek kadar ilaç almamıştı. Diğer hava taşıyıcılarına baktıklarını söylediler ve araba kiralamanın veya otobüse binmenin bir seçenek olmadığını belirttiler.

77 yaşındaki Roger Truesdale, “İdeal değil,” dedi, “ama eve dönmemiz gerekiyor ve umarım yerine iyi bir yedek buluruz.”

Bir uçuş panosu, LAX’teki Southwest Airlines terminalinde iptal edilen uçuşları gösteriyor.

(Eugene Garcia / Associated Press)

Southwest Airlines, tatil hafta sonu boyunca ülkenin kuzey yarısını kasıp kavuran feci bir kış fırtınasını iptallerden sorumlu tuttu ve yaptığı açıklamada, “Bunun için içten özürlerimiz daha yeni başlıyor. … Yetersiz kaldığımızın farkındayız ve içtenlikle özür diliyoruz.”

Ancak ABD Ulaştırma Bakanı Pete Buttigieg, Southwest Airlines’ın iflasına yol açan tek faktörün hava durumu olmadığını söyledi.

Gazetecilere verdiği demeçte, “Hepimiz hava durumunu kontrol edemeyeceğinizi anlasak da, bu açıkça kontrol edilemeyen bir hava durumundan havayolunun doğrudan sorumluluğu olan bir şeye kadar olan çizgiyi aştı” dedi.

Senato Ticaret Komitesi üyeleri Senatör Edward J. Markey (D-Mass.) ve Richard Blumenthal (D-Conn.), Southwest’in uçuş iptallerinin son kış fırtınalarından kaynaklandığını iddia edememesi gerektiğini söyledi. yolculara geri ödeme yapmaktan kaçınmak için havayolu.

İki senatör yaptığı açıklamada, tazminatın yalnızca yeniden rezerve edilen uçuşları, geri ödemeleri, otel odalarını, yemekleri ve ulaşımı değil, aynı zamanda “tatil planlarındaki aksaklıklar için önemli parasal tazminatı” da içermesi gerektiğini söyledi.

Southwest’in erimesi Oval Ofis’e ulaştı, Başkan Biden Twitter’da havayollarının sorumlu tutulacağını yazdı ve mağdur yolcuları tazminat almaya hak kazanıp kazanmadıklarını belirlemek için Ulaştırma Bakanlığı’nın web sitesine yönlendirdi.

Biden Salı günü tweet attı, “Yönetimimiz havayollarının sorumlu tutulmasını sağlamak için çalışıyor.”

Ulaştırma Bakanlığı da iptallerin “kabul edilemez” oranından endişe duyduğunu ve bunların kontrol edilebilir olup olmadığını araştıracağını söyledi.

Senato Ticaret Komitesi başkanı Senatör Maria Cantwell (D-Wash.) Salı günü yaptığı açıklamada, komitenin kesintilerin nedenlerini ve tüketiciler üzerindeki etkilerini inceleyeceğini söyledi.

Cantwell yaptığı açıklamada, “Southwest Airlines’ta son birkaç gündeki sorunlar hava durumunun ötesine geçiyor” dedi. “Birçok havayolu, uçuş iptalleri sırasında tüketicilerle yeterince iletişim kuramıyor. Tüketiciler, güncellenmiş bir tüketici geri ödeme kuralı da dahil olmak üzere güçlü korumaları hak ediyor.”

Pazartesi günü uçuşu iptal edildikten sonra Oakland’dan Los Angeles’a beş saat süren yolculuktan sonra Kate Schelter, Salı sabahı LAX’teki Güneybatı terminalinde para iadesi almak ve ailesinin bagajını almak için saatlerce sırada bekledi. O ve 9 ve 12 yaşlarındaki çocukları uçağa yetişememesine rağmen bagajı Los Angeles’a uçtu.

Ancak Schelter para iadesi konusunda ısrar etti: Southwest Airlines’tan bir bilet acentesi, ona yardım edemeyeceklerini söyledi ve bunun yerine seyahat kuponları teklif etti. Schelter, “Şimdi tatilime devam edeceğim ve muhtemelen bunu düzeltmek için müşteri hizmetleriyle telefonda saatler geçireceğim” dedi.

Öfkeli ve yorgun gezginler Güneybatı sular altında Twitter’da şu raporlarla uzun kuyruklarda beklemek Havalimanı terminallerinin dışına uzanan, kayıp bagaj bazı durumlarda ileri gitti iptal edilen uçuşlara rağmen veya günlerce sahipsiz birikti, beklemek müşteri hizmetleri aramalarında saatlerce veya defalarca bağlantı kesiliyorve hatalı bir web sitesinde gezinmeye çalışmak.

Bazı yolcular dedi ki: almadılar uçuşlarının durumu hakkında bir e-posta veya metin mesajı ve bunun yerine şirketin uygulamasında, Flight Aware’den veya aile ve arkadaşlardan gelen bir bildirim aracılığıyla öğrenildi.

Maria Valenciano Ramos ve kocası Geronima Ramos Jr., bu hafta Nashville’deki kızlarını ziyaret etmeyi umuyorlardı, ancak Pazartesi günkü Southwest Airlines uçuşlarının iptal edildiğini söylediler. Müşteri hizmetleriyle üç saat beklemede kaldılar – yalnızca yeniden rezerve edilen uçuşları iptal edilmek üzere.

Salı sabahı çaresizlik içinde havaalanındaki Güneybatı terminaline gittiler ve sonunda dönüş tarihi belirlenmeden mümkün olan en yakın uçuş olan 1 Ocak için seyahatlerini yeniden ayarladılar. Geronima Ramos Jr., benzer bir rotayı işleten diğer havayollarının bilet başına 1.600 dolara kadar daha fazla ücret aldığını söyledi.

Valenciano Ramos, “Bu, tüm programımızı, tüm tatilimizi değiştirdi,” dedi.

Yeni seçilen LA İlçe Amiri Lindsey Horvath, Güneybatı’dan Los Angeles’a dönüş uçuşu iptal edildikten sonra Las Vegas’ta mahsur kaldı. Twitter’da dedi Pazartesi sabahında.

“Çünkü @SouthwestAir eve gitmek için tek şansım başka bir havayolunda tek yön 400$ + harcamak ve varmak [Tuesday] öğleden sonra (ve veterinerlik uygulamasını ve iş gezilerini iptal edin). Un. Gerçek. Bunu kim karşılayabilir? Çalışan aileler veya yılda bir kez tatil için eve giden gençler değil, ”dedi Horvath bir tweet’te.

Birçoğu, havayolunun suçlunun hava durumu olduğu yönündeki açıklamasını da sorguladı. işaret etmek diğer havayollarının daha az kesinti ile çalıştığını ve sorunun bu kısmının bir personel sorunu olabileceğini söyledi.

Dallas havayolu, hafta sonu tatili için “tam kadrolu ve hazır” olduğunu, ancak ülkenin büyük bölümünü kasıp kavuran sert hava koşullarının neden olduğu “operasyonel koşulların”, “uçuş programımızda hala devam eden bir hacim ve büyüklükte günlük değişiklikler yapmaya zorladığını” söyledi. ekiplerimizin kapasiteyle çalışan havayolunu kurtarmak için kullandığı araçlar.”

Felç edici kış fırtınası, Güneybatı’nın en büyük iki merkezini, özellikle Chicago ve Denver’ı sert bir şekilde vurdu.

Ulaştırma Bakanlığı Pazartesi öğleden sonra yaptığı açıklamada, “Southwest’in kabul edilemez oranından endişeli iptallerin ve gecikmelerin” yanı sıra “hızlı müşteri hizmeti eksikliği” raporları.

Ajans bir tweet’te “Departman, iptallerin kontrol edilebilir olup olmadığını ve Southwest’in müşteri hizmetleri planına uyup uymadığını inceleyecek” dedi.

Times personel yazarları Gregory Yee, Sarah Wire ve Courtney Subramanian bu rapora katkıda bulundu.

Southwest Airlines erimesi kötüleşiyor, yolcuları mahsur bırakıyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön
kadıköy escort ataşehir escort şişli escort sweet bonanza oyna kartal escort kadıköy escort halkalı escort avrupa yakası escort şişli escort avcılar escort esenyurt escort beylikdüzü escort mecidiyeköy escort istanbul escort şirinevler escort avcılar escort
mecidiyeköy escort ankara escort deneme bonusu veren siteler mamigeek.com

Reklam ve İletişim:  Whatsapp:  262 606 0 726  Skype:  live:2dedd6a4f1da91be
Yasal Uyarı: Blog Sitemiz; 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK tarafından onaylı Yer Sağlayıcı'dır. Sitemiz ve içerisinde bulunan tüm içerikler taslak halindedir, kesinliği kanıtlanmış bilgiler değildir. Sitemiz kar amacı gütmez, ücretsiz bilgi paylaşımı yapan bir websitesi olarak yayın hayatına başlayacaktır. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği  [email protected]  adresi ile iletişime geçerek bildirebilirsiniz. Yasal süre içerisinde ilgili içerikler sitemizden kaldırılacaktır.