Andrew Bird'e göre Los Angeles'ta en iyi pazar gününü nasıl geçirebilirsiniz?

Arda

Global Mod
Global Mod
Andrew Bird için pazar günleri özel bir anlam taşır. Cazın gün doğumundan önce bilinçaltına kazındığı günlerdi bunlar — Chicago'da yaşayan 20'li yaşlarında biri olarak, yerel radyoda gece geç saatlerde yayınlanan müzik yayınlarına uyuklar, Lester Young ve Coleman Hawkins gibi büyük isimleri dinlerdi.

Şimdi, yirmi yıl sonra, Bird'ün son albümü “Sunday Morning Put-On” (davulda Ted Poor ve basta Alan Hampton ile) bu erken dönem etkilerine saygı duruşunda bulunuyor.

Sunday Funday'de, LA halkı bize şehirdeki ideal Pazar günlerini adım adım anlatıyor. Nereye gideceğinize, ne yiyeceğinize ve hafta sonları hayatın tadını nasıl çıkaracağınıza dair fikirler ve ilham bulun.

Bugünlerde, Pazar günleri şarkıcı, söz yazarı, çok enstrümanlı sanatçı ve düdükçü için biraz farklı görünüyor, ancak yine de rahatlama zamanı. “Gerçekten tipik bir 9'dan 5'e, 'Tanrıya şükür cuma' yaşam tarzım yok, ancak Pazar buna en yakın şey,” diyor 1996'daki ilk albümünden bu yana 16 stüdyo albümü yayınlayan Bird. “İş dışı, yaratıcı şeyler için zaman ayırabildiğim tek gün.”

Bird ve eşi Katherine Tsina, 13 yaşındaki oğullarıyla birlikte, son 11 yıldır evleri olarak adlandırdıkları Kuzeydoğu Los Angeles'ta kök saldılar. Bird şu anda turnede ve Ağustos ayında Pink Martini ile Hollywood Bowl'da iki gösteri yapacak.

Tutkulu bir dağ bisikleti tutkunu olan Bird için yılın herhangi bir günü dışarıda olabilmek, Los Angeles'ta yaşamanın en iyi yanlarından biri. “Dağları seviyorum,” diyor. “Başka hiçbir yerde olmadığım kadar sağlıklıyım burada.”

Bu röportaj uzunluk ve açıklık açısından hafifçe düzenlenmiş ve özetlenmiştir.

08:30: Krep ve cazla uyanın

Kahvaltı yapacağız, kahve içeceğiz, bir caz plağı koyacağız ve oldukça rahatlayacağız. Bazen üstünde bolca meyve olan Hollanda usulü bebek krepleri gibi krepler yapacağız. Bu bir tür özel Pazar ikramı. Bunun dışında yumurta ve pastırma ve bolca çekirdekli meyve.

Sabah 9: Bisikletimi alıp patikalara doğru yola koyuluyorum

Eğer başka kişilerle bir dağ bisikleti turu planladıysam, ya şu saatte buluşuruz Kirli Mulholland veya JPL (Arroyo Seco Nehri üzerinden Altadena'da bulunan tüm patikalar için sadece JPL diyorum). Benim ideal noktam burası, yaklaşık 15 dakika uzaklıkta. Yukarı çıkacağım Gabrielino Yolu atlar, yürüyüşçüler, bisikletçiler var ama her şey sıcaklığa bağlı. Hava durumu raporu 75 ila 80 derece diyorsa, sınırda çok sıcaktır. Yukarıda, açıkta olduğunda, aslında daha çok 90 derece gibi. Orada neredeyse sıcak çarpması geçirdim.

Çok sıcaksa, şu anda içinde çok fazla su bulunan nehir yatağında kalırsınız, bu yüzden bisikletinizle altı veya yedi nehir geçişini geçerken ıslanırsınız. Gerçekten neredeyse orman benzeri bir ortam. Gerçekten başka bir dünya gibi. Sadece çalılıklar ve gevşek kum ve kuvars yığınları olan Griffith Park'a alışkınsanız, burası çok daha tropikal ve uzak hissettirir.

11:00: Taze makarna veya sandviçlerle enerji depolayın

Ondan sonra, çok uzakta olmayan, son zamanlarda çok sevdiğim bu şarküteri var, adı da şu: Ferrazzani'ninSemolina Artisanal Pastas şirketinin bir parçası ve taze makarnayı hemen orada yapıyorlar. Yan tarafta, peynir, guanciale ve taze makarna satan bir İtalyan marketi var ve beş farklı sandviç yapıyorlar. Hepsi çok lezzetli. Güzel bir yer.

13:00: Ailenizle birlikte bir çizim seansı yapın

Bir gün vardı ki [my family and I] Gitti Norton Simon Müzesi ve modern sanat çizimleri yaptım ve bu gerçekten harika bir gündü, söylemeliyim. Ölçeği bana birçok yönden bir Chicago müzesini hatırlatıyor, mini bir Sanat Enstitüsü gibi. Ve binanın kendisini, dışarıdaki tüm funda yığınlarıyla birlikte seviyorum.

Annem bir sanatçıydı ve beni ve bir grup arkadaşımı Sanat Enstitüsüne götürürdü ve eskiz defterleri getirir ve ilginç bulduğumuz her şeyi çizerdik. Bunu ailemle yapmaya başladım ve neden daha fazla insanın yapmadığını bilmiyorum. Tamamen farklı bir deneyim haline getiriyor ve çizimlerinizi aynı şeyi çizen diğer herkesle karşılaştırabiliyorsunuz. Gerçekten görsel bir sanatçı değilim ama çocukluğumdan kalma o küçük gelenek gerçekten keyif aldığım bir şey.

16:00: Atwater Köyü'nde gezinti

Pazar günleri Atwater Village'da çok vakit geçiriyoruz. Bir çiftçi pazarı var ve eşimin orada bir dükkanı var. Avion Giyim Mağazası. Son dokuz, 10 yıldır açık olduğu için bizim için bir tür merkez oldu. Sadece harika bir yer.

Atwater'da var Takma Adlı Kitaplar, Proof Fırını ve kafelerin olduğu geniş kaldırımlar. Los Angeles'ta nadir görülen bir şey olan sokak hayatı var ve süper geniş bir bulvarı olan eski bir batı kasabası gibi tasarlanmış, üzerinde geçit töreni yapabileceğiniz, geniş kaldırımları ve Hollywood'un her yerinde bulunan bej köşe alışveriş merkezlerinin aksine normal ticaret var. Eğer inşa ederseniz, gelirler. Bugünlerde oldukça hareketli.

18:00: Pazar aile yemeği

Daha sonra eşim, oğlum ve sokağın aşağısında yaşayan yengemle birlikte Pazar günü aile yemeği yiyoruz. Genellikle ev yapımı bolonez yapıyoruz. Bu ortak bir çaba ama en büyük pay eşime ait. Ben bir aşçıyım.

19:15: Oğlumla film izlemek veya eğlenmek

Ve sonra geniş aile gelip takılıyor ve belki hep birlikte bir film izliyoruz. Bazen ayrılıyoruz ve oğlum ve ben “Rick and Morty” izlerken eşim daha çok kendi hızına uygun bir şey izliyor. Ya da oğlum ve ben masa tenisi veya tenis oynuyoruz ya da buna benzer bir şey. Daha yeni 13 yaşına girdi ve gerçekten iyi bir gitarist ve şarkıcı ama şu anda bunu hayatının işi haline getirme isteği göstermiyor. Pandemi sırasında gitarda gerçekten iyi oldu – parmakla çalma tarzı gitar çalıyor.

Bu biraz zor bir dinamik çünkü profesyonel bir müzisyen olarak, her seferinde takılmak istediğini söylediğinde, “Harika, tamam,” diyorum ve bu yaklaşık 10 veya 15 dakika sürüyor. Sonra pasif bir direnç moduna geçiyor. Yani hala bunu anlamaya çalışıyorum. Önemli olan sadece çok fazla müdahale etmemek ama gururunuzu bastırmak zor [as a parent]. İyi bir kulağı var ve iyi bir müzisyen. Ama sonra şöyle diyorsun, “Hey, koroda solo yapacak mısın?” Ve bu da şöyle bir tepkiyle karşılanıyor, “Geri çekil.”

21:30: Rahatlayın — yatakta veya tur otobüsünde

[Bedtime] yılın hangi aşamasında olduğuma, turneye çıktığıma veya başka bir şeye bağlı. Ama evdeyken, genellikle 21:30 veya 22:00 gibi okumaya başlarım ve 11'de uyurum, belki. Geceleri çok okurum. Şu anda Don Carpenter'ın “Hard Rain Falling” kitabını okuyorum. 50'lerin kara romanı, hapishane, sert adam türünde bir roman.

Eğer bir otobüs turundaysam, otobüs hareket etmeye başlar başlamaz, 12:30 veya 01:00'de ranzaya yerleşiyorum. 400 fit karelik bir alanda 10 kişiyle uyumayı “lüks” olarak tanımlamak zor, ancak o günkü yükümlülüklerinizin ne olduğunu, nerede olmanız gerektiğini ve saat kaçta olmanız gerektiğini söyleyen bir günlük çizelgeniz var. Ve aksi takdirde, bir nevi işin içinden sıyrılmış oluyorsunuz. Hayat çok basit. Bu yüzden turda çok daha iyi uyuyorum.