Benim artık yıldız fallarını okumamla Karl Lauterbach’ın ne alakası var?

oburefe

Member
Yine oldu. Kendime Barnum Sendromu teşhisini koydum. Ve öyle de oldu: Sonbahara hazırlanmaya başladım. Bir süredir bu şekilde yapıyorum çünkü sonbahar panik zamanıdır. Zaten yazın sonunda virüslerle, tercihen Corona ile ilgili her şeyi okudum. İnsan kardeşlerimin idrarında öldürücü bir varyantın işaretlerini aramak için atık su izlemeyi kullanıyorum, ancak ilaç endüstrisinin sürekli olarak doğru aşıyı sağladığından eminim.

Ateş şurubu veya kolesterol düşürücü ilaçlar gibi ilaçları başka yerde yeterince satamıyor mu, yoksa bu durum sağlık sigortalarının cimriliğinden mi kaynaklanıyor, neredeyse sonbaharın ve neredeyse anlamının ne olduğuyla ilgili sorulardan biri. Bu yasal sağlık sigortası şirketlerinin 100’ü, yönetim kurulu üyeleri ve idari aygıtlar için hemen hemen aynı teklif ve maliyetlere sahiptir.

Bunu bir kez daha belirtiyorum çünkü eczacılar kaba olmakla suçlandıklarında bunu belirtiyorlar çünkü daha fazla sayıda eczacı iflas etmek zorunda kalmasın diye daha iyi ücretler istiyorlar. Özel muayenehanedeki doktorlar ve terapistler çılgın bürokrasiden şikayetçi. Sene sonunda yoğun bakım doktorları, koğuşlarında personel eksikliği olduğunu dile getiriyor. Çocuk doktorları çöküş konusunda uyarıyor. Sizin ve sisteminki.

İlan | Daha fazlasını okumak için kaydırın

Federal Sağlık Bakanı Karl Lauterbach bana sanki ofisinde yağmurlama sistemi devam edecekmiş gibi geliyor. Belki birisi orada bir esrar yakmıştır. Neyse, fıskiyeden fıskiyeye atlıyor ve eğer yapmasına izin verirseniz bu kaosun yakında duracağını bağırıyor. Danışmanlık bürosunun teknisyenleri, alanların kuruması ve yalnızca doğru önemli alanların iyice sulanması için hangi besleme hattını kapatması gerektiğini ona zaten söylemişti.

Paulus Ponizak/Berliner Zeitung

hipokondriyal parlaklık

Christian Schwager sağlık editörüdür ve her iki haftada bir burada hayali hastalıkları hakkında yazılar yazmaktadır.

Çok fazla hayal gücüm var, biliyorum. Eşleşen bulguyu internette araştırırken federal hükümetin koalisyon anlaşmasını hatırladım. Toplam 144 sayfalık sözleşmenin sağlıkla ilgili altı sayfasında diğer hususların yanı sıra şunlar belirtiliyor: “Modern, sektörler arası bir sağlık ve bakım politikasına doğru ilerlemek istiyoruz ve bizi bu duruma getiren pandemiden dersler alıyoruz. Sağlık sistemimizin hassasiyetinin farkındayız.” üslubu devam ediyor.

Genel formülasyonlardan Lauterbach’ın sağlık departmanının başına geçmesiyle her şeyin ya da en azından bazı şeylerin daha iyi olacağı sonucunu çıkarmıştım. Gerçekten: çok fazla hayal gücü. Teşhise başladım ve ne söyleyebilirim? Phineas Taylor Barnum adında birinin adını taşıyan bir etkinin kurbanıydım. 19. yüzyıldan kalma bir adam, sirk müdürü ve politikacı, bu kombinasyonda zamanının çok ilerisinde. Bulguları insanlığın yüzde 99,9’una uygulanabilecek kadar bağlayıcı olmayan karakter testleri önerdi. Barnum 1891’de ölmemiş olsaydı, örneğin koalisyon anlaşması formülasyonlarında Lauterbach’ın kaba işlerdeki adamı olacaktı. Ve her seferinde buna kanıyorum.

Karl Lauterbach ve burç Balık

Yeniliklere açıklığımın başarı şansımı arttırdığını da belirtmeliyim. Bu bana şu anki burcumu anlatıyor. Kova burcuyum ve gazete burçlarının Barnum Etkisine dayandığını okuduğumda araştırdım. Karl Lauterbach, Balık burcunda doğdu. Şöyle diyor: “Ne pahasına olursa olsun kendinizi öne çıkarmayın. Özellikle hassasiyetiniz yoksa çevre çok eleştirel tepki veriyor.” Diyorum ki: Sonbahar zamanı panik zamanıdır.