Berlin’deki bir park alanı beni hasta ediyorsa hala normal miyim?

oburefe

Member
Yine oldu. Kendime amnezyofobi teşhisi koydum. Ve şöyle oldu: Bir sabah arabamın cam sileceklerinin altına yapıştırılmış bir not vardı. Düzenleyici ofisin bir çalışanı görünüşe göre onu oraya yerleştirmişti. “Uyarı” başlığıyla yazıldı. Birkaç satır bana, resmi kayıt numarası B, kısa çizgi vb. olan aracın gerekli vinyeti göstermeden park yeri yönetimli bir bölgede olduğunu ve bu nedenle 20 avro ödenmesi gerektiğini bildirdi.

Kızgın bir “Şimdi tamamen deliler” ve ön camın arkasına yapıştırılmış skeçe yakından baktıktan sonra, son kullanma tarihinin geçtiği ortaya çıktı. Yenisi için başvurmamıştım çünkü eskisinin bir yıl daha geçerli olacağına kesin olarak ikna olmuştum. Başka maliyetli ihmaller yapmayı hayal bile edemiyorum. Bana göre neredeyse marazi nitelikler taşıyan belirli bir tedirginliğin etkisiyle, önemli randevular için cep telefonunu gözden geçirdim.

İlan | daha fazlasını okumak için kaydırın

Aslında, unutkan olma korkusundan başka bir şey olmayan, amnesiophobia adı verilen bir zihinsel rahatsızlıktan muzdarip olduğum ortaya çıktı. Web’de bulunabilecek çok uzun makalelerin olmaması iyi bir şey, belki de yazarlar bazı daha kapsamlı yönleri unutmuşlardı. Hastalığın kabataslak ana hatları, çok endişelenmem için yeterliydi.

Kilit bir semptom olarak kalıcı stres tamamen bana uygulandı. Ayrıca, park alanı felaketinden beri, geçen gün konuştuğum o şeyin adını bulmaya çalışmak gibi hafızamı çalışıyorum. Hâlâ – peki, çabuk söyle bana – Dingeskirchen’li kadınla mı ve bu korkunç derecede yapışkan ahmak, İrlandalı gibi bir şeyle mi yaşıyordu?

Paulus Ponizak/Berliner Zeitung

hipokondriak parlaklık

Christian Schwager bir sağlık editörü ve burada iki haftada bir hayali hastalıkları hakkında yazıyor.

Ancak, amnezyofobinin yaygın nedenlerine gelince geçmek zorunda kaldım. Her halükarda, herhangi bir travmatik çocukluk deneyimi hatırlamıyordum; spor çantanı unutmak veya dişlerini fırçalamak hakkında. Ayrıca, son zamanlarda tam bir sarhoşluk olmamıştı.

korkulardan korkma

Yine de olası tedavilere yöneldim. Akıl hastalığıyla ilgili bir sayfanın yazarı, muhtemelen kendisine sunulan bir e-kitap olduğu için e-kitapların okunmasını şiddetle tavsiye etti. Ancak, bölge veznesine 20 avro akut mali tedavi olarak benim için yeterliydi.

Aklıma hemen Berlin’deki halk kütüphaneleri derneği ve Vöbb kısaltması gelince rahatladım, oradaki çevrimiçi kataloğu taradım ve bir ders sırasında ortaya çıkabilecek her türlü korkuyu ele alan klasik kağıt ve kartondan oluşan bir kitap buldum. insan hayatı. Altyazıya göre korkmamalısın. Bir korkunun içeriğini değiştirme çağrısı yapan bir bölümün başlığı kulağa ilginç geldi.

Şimdi nihayet, arama motorumun neden “amnezyofobi” yazsam alternatif olarak aynı obsesif-kompulsif bozukluğu verdiğini anladım. Emetofobiydi – kusma korkusu. Bunun benim için bir seçenek olup olmadığına bakacağım. Belki de düzenleyici kurumdan gelecek bir sonraki uyarıda.