Bir insanın onsuz yapabilecekleri inanılmaz!

oburefe

Member
Pizza yedim ve sonrasında tamamen doymuştum. Bu mutlaka daha geniş bir kitleye sunulması gereken bir bilgi değildir. Ancak Paskalya'ya kadar süren Lent'in başlangıcı olan Kül Çarşambasıydı. Bu, yemek yeme sürecini özellikle patlayıcı hale getirir.

Her halükarda, oburluğumu inkar etmediğim için bir an kendimi suçlu hissettim. Bu saçmalık. Sonuçta tüm yıl boyunca oruç tutuyorum ve aralıklı oruç tutuyorum. Bu saçmalık değil. Bu bile ultra modern. Bir kadın dergisi bunu bana bir kez daha doğruladı. Aralıklı oruç tutmanın herkesin dilinde olduğu yazıyordu; yiyeceklerden uzak durma bağlamında ilginç bir tablo.

Konudan fazla sapmamak adına şimdi 2016 yılında Nobel Tıp Ödülü'nü alan Japon Yoshinori Ohsumi'den bahsedeceğiz. Açlıktan ölen vücut hücrelerinin otofaji adı verilen bir süreci tetiklediğini kanıtlayabildi. Hasarlı hücre parçaları esasen sindirilir. Mümkün değil: Her şey Kül Çarşambası'nda bitti. 14 saatlik açlıktan sonra işler gerçekten yoluna giriyor ve geri dönüşüm başlıyor. Eğer iki saat boyunca hücre atıklarını bu şekilde atmak istiyorsanız, 16 saati katı gıda yemeden geçirmek zorundasınız. Sekiz saatlik uykuyu çıkardığınızda, tamamen bilinçliyken toplam sekiz saat buharda kalırsınız.

Kanıta dayalı feragat bu kadar. Bu arada Paskalya öncesi oruç etrafında gerçek bir çoğalma yaşandı. Hemen hemen her şey oruç tutulabilir. Alkol orucu popülerdir çünkü çoğu insan için bu durumu aşmak görünüşe göre kolaydır; Sağlık sigortası şirketi DAK'ın güncel araştırmasına göre bu ülkedeki insanların yüzde 77'si bunu tercih ediyor. Tatlıların kendini cezalandırmaya daha az uygun olduğu düşünülüyor; yüzde 74'ü onları dışarıda bırakmak istiyor. Ayrıca et (yüzde 54), sigara (50), televizyon (42) ve son olarak araba (24).

Günaydın Berlin
Bülten

Kayıt olduğunuz için teşekkürler.
E-postayla bir onay alacaksınız.

Alman pilot projesi: Isıtma orucu ve sıcak su orucu

Isıtma orucu, elektrik orucu, sıcak su orucu ve tüketici harcamaları orucu, federal hükümet tarafından bir tür pilot proje kapsamında Almanya genelinde zaten yürütülüyor. Çöpe oruç tutmak için sadece küçük bir zihinsel adımdır. Şikayet orucu için de çağrıda bulunan Hıristiyan odaklı bir tavsiye sitesinde endişe orucu, öfke orucu ve lanet orucunu buldum. Rehber olarak oruç tutmakla ilgili hiçbir şey yoktu.

Kişisel olarak yakın zamanda stres orucunu deneyeceğim. Her zaman bunu yapmak istemiştim. Ne yazık ki benim şirketimde çalışma orucu er ya da geç iş orucuyla sonuçlanıyor. Ancak burada da aralık tekniği sağlıklı bir alternatifi temsil ediyor: 16 saat boyunca hiçbir şey yapmayın ve ardından sekiz saat boyunca ona bakın. Bunu akılda tutarak: İyi akşamlar!