Karl Lauterbach beni sesquipedalophobia’ya böyle sürüklüyor

oburefe

Member
Ev
Sağlık
Bu yüzden Karl Lauterbach beni sesquipedalofobiye, yani uzun kelimelerden korkmaya sürüklüyor.

Hipokondriyak Sütunu: Sağlık Bakanı Umut Veren Mevzuatı Tanıttı Ancak bazılarını korkuturlar. Örneğin yazarımız.

Hıristiyan Schwager

Stres altında: Federal Sağlık Bakanı Karl Lauterbach

Stres altında: Federal Sağlık Bakanı Karl LauterbachPaul Zinken/dpa

Yine oldu. Kendime teşhis koydum – sesquipedalophobia. İşte böyle oldu: Federal Sağlık Bakanı olarak Karl Lauterbach ve onun faydalı çalışmaları ile ilgilendim. Bir nevi meslek hastalığıdır. Onun faydalı işi değil, ama benim ilgim. Adamın her gün neyle uğraşması gerektiği hakkında hiçbir fikrin yok. Örneğin her türlü kanunla. Her biri bir başarı öyküsü olmak için gerekenlere sahiptir. Yalnız başlıktan.

Bu Cuma Hemşirelik Günü’nden önce, kendimi bakanın evinden çeşitli projelere kaptırdım ve başlangıçta Sağlık Hizmetlerini Geliştirme Yasası’na takıldım: 46 harf, kıyaslanamaz yeterlilikle dolu ve ilgili sağlık hizmetlerini geliştirme yasası metni gibi iyi düşünülmüş: 51 edebiyat. Şimdi, emekli bir matematik öğretmeni hata bulmak için saymaya karar verirse, kendimi hayali diskalkuliden mazur göreceğim. Ya da zaman eksikliği. Ayrıca bir tür meslek hastalığı. en azından benden. Karl Lauterbach söz konusu olduğunda, kendime bu konuda bir yargıda bulunma izni vermiyorum.

Bakanlığında çalışan sağlık hizmetlerinde ilerleme kanunu isim mucitleri, en azından dilbilimsel zamandan tasarruf etmek amacıyla bir kısaltma sağlayacak kadar naziktiler. Adı GVWG idi ve bu nedenle KHPflEG, Hastane Bakımı Yardım Yasası’ndan kolayca ayırt edilebiliyordu. Her zamanki yüzeysel değerlendirmeme göre bu, Sağlık Meslekleri Sınavları Modernizasyon Yönetmeliği’ne çok yakındı. Bu, nihai olarak, hastane bakımı üzerindeki yükü hafifletmek için kanunla öngörülen müstakbel hastane hemşirelerini rahatlatır.

En geç bu düşünce zincirinden sonra bir ara vermeliydim, çünkü beyinde belli bir uyuşukluk başladı, bu ancak o seskipedalofobinin bir belirtisi olabilir. İnternet, bulmayı bana birkaç yerde önerdi. “Sesquipedalian” İngilizce’dir ve “çok uzun”, ayrıca “kendini beğenmiş” gibi bir anlama gelir. Uygun olarak, aşırı sayıda heceyi yanlış telaffuz etme veya yazma korkusu geliştirdim.

bilgi kutusu resmi

Berliner Zeitung/Paulus Ponizak

hipokondriak parlaklık

Christian Schwager bir sağlık editörü ve burada iki haftada bir hayali hastalıkları hakkında yazıyor.

Karl Lauterbach’ın bu tür durumlar için yasal hükümleri olup olmadığını görerek seskipedalofobi alevlenmesi riskini almaya karar verdim. Tabii ki var. Diğer şeylerin yanı sıra, kısaca ALBVVG olan İlaç Tedarik Darboğazıyla Mücadele ve Tedarik İyileştirme Yasası ile. Ama 69 harf artı iki tire sonunda beni durmaya zorladı. Ek olarak, hala farmakofobiden muzdarip olup olmadığımdan emin değilim, bu nedenle ilaç tedarik darboğazları beni hiç etkilemiyor. Ama belki bundan sonra daha fazlası.

Sesquipedalophobia sinir bozucu ama tehlikeli değil

Benim için ne kadar kötüydü? Ara sıra fobiler için tanıdık bir web sitesine başvurdum. Bana anksiyete bozukluğunun ancak semptomların altı aydan uzun sürmesi durumunda var olabileceğini hatırlattı. Benim için altı saat bile değildi. Öte yandan, bir sesquipedalophobia nahoş ama psikolojik açıdan zararsız, site bulundu. Bir terapi olarak, bir mantrayı okumayı önerdi: “Utanç insandır.”

Karl Lauterbach’e geri git