Kurs öğreticisi ne demek ?

Sohret

Global Mod
Global Mod
Kurs ogreticisi, bir ogretmen olarak tanmlanr. Bir kurs ogreticisi, ogrencileri egitmek icin tasarlanms ve uygulanms bir programn icerigini organize eder ve uygular. Kurs ogreticisi, ogrencilerin programdaki ogrenme hedeflerini karslamalarn saglamak icin onlar destekler ve yonlendirir. Bir kurs ogreticisi, ogrencilere ogrenme surecinde iyi ogretim saglamak icin ilgili olarak yonlendirme ve yonetim becerilerini kullanr.

Kurs ogreticisinin Sureci

Kurs ogreticisi, ogrencilerin egitimini saglamak icin bir programn icerigi ve ogretiminin uygulanmasn organize eder. Kurs ogreticisi, programn iceriginin ogrenme hedefleri ile uyumlu olmasn saglar ve ogrencilerin programn icerigini anlamalarn ve uygulamalarn tesvik eder. Kurs ogreticisi, ogrencilerin program anlamalarn desteklemek icin gorev tanmlama, sorumluluklarn yerine getirilmesini tesvik etme ve onaylama gibi bir dizi ogretim becerisine sahiptir.

Kurs ogreticisi, ogrencilerin program anlamasn ve ogrenmesini desteklemek icin ogretim materyalleri hazrlar ve saglar. Bunlar arasnda, konuyla ilgili ozet bilgiler, ornekler, odevler, snavlar, sunumlar ve laboratuvar deneyleri gibi cesitli ogretim materyalleri bulunur. Kurs ogreticisi, ogrencilerin ogretim materyallerinin anlaslmasn desteklemek icin ogretim tekniklerini kullanr.

Kurs ogreticisinin Becerileri

Kurs ogreticisi, ogrencilerin program anlamasn desteklemek icin gerekli olan cesitli ogretim becerilerine sahiptir. Bunlar arasnda, ogretim materyallerini tasarlama ve hazrlamak, ogrencileri yonlendirme ve anlamalarn desteklemek, onlar motive etmek, ogrencilerin ogrenme hedeflerini karslamalarn tesvik etmek, ogrencilerin ogrenme surecine uygun ogretim teknikleri kullanmak ve ogrencileri etkili bir sekilde yonlendirmek gibi beceriler yer alr.

Kurs ogreticisi, ogrencilerin basarsn degerlendirmek icin cesitli araclar kullanr.