Lisa Ann Walter'a göre Los Angeles'ta en iyi pazar gününü nasıl geçirebilirsiniz?

Arda

Global Mod
Global Mod
Lisa Ann Walter'ı görüntülü aradığımda, yakında pazar akşam yemeği için hazırlayacağı köri sosunun yanında servis etmek üzere muzlu kek yapmakla meşguldü. Bu, evindeki geleneksel bir şeydi.

Sunday Funday'de, LA halkı bize şehirdeki ideal Pazar günlerini adım adım anlatıyor. Nereye gideceğinize, ne yiyeceğinize ve hafta sonları hayatın tadını nasıl çıkaracağınıza dair fikirler ve ilham bulun.

Walter menüsü hakkında “Çok düzenli olarak kırmızı soslu bir şeyler dönüşümlü olarak sunuluyor,” diyor. “Pazar günü kırmızı sosu Nana'nın tarifi, bir gelenek. Çocuklarım eve geldiğinde ve kapıyı açar açmaz 'Ah, pazar günü gibi kokuyor' dediğinde bu beni gerçekten etkiliyor.”

Oyuncu, komedyen ve dört çocuk annesi için bu, NFL futbolu izleyebileceği, işlerini halledebileceği ve “hangi çocuklar şehirdeyse” onlarla vakit geçirebileceği “haftanın en sevdiği günü”. Ve bu, işten kısa bir mola — ABC'nin “Abbott Elementary” dizisinde sokak zekasına sahip ikinci sınıf öğretmeni Melissa Schemmenti'yi canlandırıyor ve şu anda komedi şovunu sahnelemek için turnede. İşte LA'deki ideal gününün adım adım anlatımı

Bu röportaj uzunluk ve açıklık açısından hafifçe düzenlenmiş ve özetlenmiştir.

Sabah 7: 'Uyumak'

Stand-up benim asıl işim olduğunda, Manhattan'daki konserlerden sabahın 4'ünde eve geliyordum. [young] çocuklarla birlikte olduğum için erken uyanırdım ama sonra bütün öğleden sonra şekerleme yapardım. Genellikle sabah 5'te Warner Bros.'ta sandalyede olduğum bir TV şovu yaptığım için biraz uyurum ama genelde 7'de, belki 8'de kalkarım. Çocukken bile her zaman gece insanıydım. Okula çok sık geç kalırdım. Annemi çileden çıkarırdı.

7:15 sabah: Bir fincan kahveyle kalk

Her gün bir fincan dolusu Starbucks kafeinsiz espresso ile başlar. Kahve içmeyi severim, tadını severim. Küçük bir çocukken bile kahve dondurması benim tercih ettiğim lezzetti. Ve ben [take it] siyah, içine krema ve şeker bile koymuyorum. Koyarsam, tatlı gibi oluyor. Çok fazla içiyorum çünkü bir şeyler içmeyi seviyorum [throughout the day] ve ben suyu sevmiyorum. Sadece sevmiyorum. Los Angeles halkı çok fazla su içiyor. Ben sevmiyorum.

10:00: Oyun zamanı

NFL sezonu başladığında ben televizyonun karşısında oturuyorum. [L.A. is] ülkenin her yerinden insanları bir araya getiren bir endüstri kasabası, bu yüzden insanlar buraya geldiğinde takımlarını bırakmıyorlar. Washington veya Philly'yi desteklemiyorsam, Rams'i desteklerim. Rams'i seviyorum. Gidebileceğim üç veya dört yer vardı, [including] Barney'nin Beanery'si Ve Siyah Köpek Kahvesibunu biliyorlardı çünkü ben DC'denim, [they] Washington takımının adını önüme koymak zorundaydım ve o zaman mutlu olurdum. Ama birçok yer sabah 10'a kadar açılmıyor, bu yüzden sadece NFL'i aldım [streaming] paketi ve ardından Stan — dizide Bay Johnson'ı oynayan William Stanford Davis — gelip benimle izleyecek. Bu bana yemek pişirme bahanesi veriyor. Maçı izlemek için büyük bir ziyafet hazırlayacağım.

Eğer gün için ikinci bir oyun yapacaksak, arkadaşlarım Chiklises de büyük spor bağımlılarıdır. Kemik Bahçesi Bistrosu ve oraya götürün, ya da dışarıdan sipariş edip getirsinler, ve biz de ikinci maçı izleyelim. Genellikle çok sayıda insanın katıldığı büyük futbol izleme partileri düzenlerler. Benim sadece Stan'im var.

13:05: Üzerine oyun No. 2

Eğer ben oradaysam So-FiBir mola vermeye gidiyorum Randy'nin çünkü donutları seviyorum. Bence LA, diğer yerlerin pek iyi yapamadığı iki şeyde gerçekten iyi: Biri donutlar, diğeri hamburgerler. Bence LA, her yerdeki en iyi hamburgerlere sahip. Aslında, şimdi denemeniz gereken her şeyin bir araştırmasını yaptım [burgers]. Mesela, “Ah, Burger She Wrote'u denemedin mi?” Her zaman yeni bir smashburger çıkıyor.

Ama ben asla yoldan sapmam Randy'nin Donutları. Onlar en iyisi. Bir keresinde maç için So-Fi'ye gittiğimde büyük bir kutu Randy's getirmiştim ve tüm güvenlik görevlileri bunu görüp “Bir tane alabilir miyim?” dediler. Randy's donutları insanlara hitap ediyor. Bunun dev donut olup olmadığını bilmiyorum, ne olduğunu bilmiyorum. Bu bir LA olayı.

3 pm: Kore spa'sına gidin

Oyun yoksa, genellikle aileyle bir şeyler oynarız. Ya hep birlikte bir kaçış odasına gideriz, ki ben buna bayılırım ya da kızlarım yanımdaysa, Hugh Spa. Hugh Spa benim Kore spa'mdır. Sheryl Lee Ralph'ı bir keresinde oraya sürüklemiştim.

İlk defa Kore spa'sına gittiğimde, devasa bir spa'ydı. Wi-Spa. Ve ben de “Bu çılgınca.” dedim. Sanki burada bütün aileler takılıyor ve bibimbap yapıyorlar. İnsanlar spa yapıyor ve her yer Kore yemeği kokuyor.

Hugh Spa'yı seviyorum çünkü sadece kadınlara özel. Bu yüzden saunadan buz odasına, kil havuzuna ve bornoza geçerken kendimi rahat hissediyorum. Herkes kıyafetlerini çıkarmış. Sorun değil, garip değil. Ve spa da aynı şekilde iyi, sadece o kadar büyük değil. Harika hizmetler, harika insanlar.

Eğer spaya gideceksem, genellikle öğleden sonra geç saatlerde giderim. Çünkü makyaj yapmak istemezsiniz. Saçlarınız güzeldir, sadece yüzünüzün parlak ve temiz olduğunu hissedersiniz. Orada “salyangoz izi” gibi garip maskeler kullanıyorlar. Gittiğimde her zaman garip bir maske alırım. Başka ne zaman Kore salyangoz izi maskesi alacağım? Başka hiçbir yerde değil, burada. Eve gidip akşam yemeği yiyip yatağa girebilecek kadar geç gidersiniz. Ben o zaman yapmayı severim.

17:00: Pazar akşam yemeği etkinliği

Akşam yemeği tavuklu Marsala olabilir, rosto olabilir, köri olabilir. Her şeyi pişirmeyi severim, umursamıyorum.

Geçen gece büyükannesinin Revere Ware tenceresinde sos yaptığını söyleyen biriyle konuştum. Tencereyi yanlarında LA'e getirmişler. Eskiden parça parça, kapı kapı dolaşarak satarlardı ve bu hafta sos tenceresini satın alırdın ve sonraki hafta tavayı satın alırdın çünkü herkes birer birer satın alabiliyordu. Bu yüzden büyükannem bu tencerelerden iki tane aldı. Annem de bir tane aldı. 13 yaşımda aşçı olduğum için bana verdi ve bugün bile hala saklıyorum.

20:00: Aile oyun gecesinde rekabete katılın

Çocuklar bittiğinde, en sevdiğimiz oyun, varsayılan olarak oynadığımız oyun, Cards Against Humanity'dir. Her zaman iyi vakit geçirtir. Bir noktada, biri gerçekten, gerçekten iğrenç bir cevap verdi ve ikizlerden biri masadan atlayıp “Bu aileden nefret ediyorum” dedi. Bugün bile buna gülüyoruz. Çok komikti. Ve annemin o oyunu oynaması gibisi yoktu çünkü her zaman çekmeye çalışırdı. [inappropriate cards]. Biz de sadece gülüyorduk.

22:00: Dinlenme

Herkes gittikten ve çocuklar gittikten veya oyun oynamaya veya ne yapıyorlarsa ona geri döndükten sonra, her hafta gelen eski kocam genellikle Pazar günü geceyi geçirir. Ve bantlanmış “90 Günlük Nişanlı”yı açarız. Bazen günlerimin ne kadar uzun olduğuna bağlı olarak koltukta uyuyakalırım, ancak genellikle onu izlemeye ve en az beş saat uyuyacak kadar erken yatağa girmeye çalışırım. Yani genellikle gece yarısına kadar. Ve ertesi gün sabah 5'te koltukta olur.