Los Angeles'taki en iyi yürüyüş rotaları (kapıları kapatmayanlar)

Arda

Global Mod
Global Mod
Truism No. 1: Los Angeles, LA bölgesinde yaklaşık 1 milyon dönümlük alanıyla geniş bir yürüyüş arazisinin bir karışımıdır. Sadece Angeles Ulusal Ormanı, keşfedilecek 700.000 dönümlük alan ve 8.000 fitin üzerinde zirveler sunar.

Gerçek No. 2: En kapsamlı yürüyüş rehberi bile her engebeli köşeyi ve incecik patikayı kapsayamaz. Bu, bölgeyi bu kadar ilham verici kılan şeydir — önünüzde henüz keşfedilmemiş bir bölgeyle birlikte geniş bir macera hissi vardır.

Times okuyucularına, son rehberimizde yer almayan, en sevdikleri gizli veya gidilecek yürüyüş noktalarını sorduk.

Ve isteğimizde, 3 Numaralı Gerçek hatırlatıldı: Yürüyüşçüler, yaya trafiğinin altında kalmamak için en sevdikleri kaçış noktalarını gizli tutabilirler. Aldığımız mektupların birkaçında, “Sana söylemek istemiyorum, çünkü o zaman kalabalık olur. LOL!” ve “Kendime saklayacağım. Çöp veya kalabalık istemiyorum.” gibi şeyler yazıyordu.

Buna saygı duyabiliriz.

İşte okuyucuların beğeneceği birkaç yürüyüş yolculuğu: idi Paylaşmaya istekli.

Zafer Yolu Başlangıç Döngüsü

Mesafe ve yükseklik kazanımı: 5,1 mil uzunluğundaki döngü, 408 feet

Neden? “Yerel bir patikadan isteyebileceğiniz her şeye sahip. Keşfedilecek mağaralar ve genel olarak günlük egzersiz yapmak için harika bir yol.”

Bunu ekstra özel kılan şey: “Çok banliyö bir bölgede yer alıyor ancak patikada olduğunuzda öyle hissettirmiyor. Çok uzak ve ücra hissettiriyor, çok uzağa gitmeden zihninizi temizlemek için iyi.”

Adres: Yukarı Las Virgenes Kanyonu Açık Alan Koruma Alanı, Woodland Hills'deki Victory Bulvarı'nın batı ucu

—Jose Arias, San Fernando Vadisi

Kenneth Hahn Eyalet Rekreasyon Alanı'ndaki bir yürüyüş zirvesinden, karla kaplı San Gabriel Dağları'nın fonunda Hollywood yazısının görünümü.

(Jay L. Clendenin / Los Angeles Times)

Kenneth Hahn Rekreasyon Alanı

Mesafe ve yükseklik kazanımı: 2,8 mil uzunluğundaki döngü, 393 feet

Neden? “Güzel bir yükseklik, tüm döngüyü kullanırsanız iyi bir egzersiz, ama aslında inanılmaz, engelsiz, panoramik manzaralar için.”

Bunu ekstra özel kılan şey: “En iyisi, köpeğinizi getirebilirsiniz. (Tasmalı, ancak lütfen kendiniz ve köpeğiniz için su getirin!)”

Adres: Kenneth Hahn Eyalet Rekreasyon Alanı, 4100 S. La Cienega Bulvarı, Los Angeles

—Steven Matthews, Los Angeles

Janelle Matthews, Ağustos 2023'te Baldwin Hills Scenic Overlook ve Culver City merdivenlerini aştıktan sonra nefesini tutuyor.

(Genaro Molina / Los Angeles Times)

Baldwin Hills Manzaralı Seyir Terası ve Culver City Basamakları

Mesafe ve yükseklik kazanımı: 1,4 mil uzunluğundaki döngü, 334 feet

Neden? “Merdiven, merdiven ve merdiven.”

Bunu ekstra özel kılan şey: “Dört kez yukarı çıkmak, Empire State Binası'nın tepesine çıkan merdivenleri tırmanmaya eşdeğer kat sayısına yakın! Ve yukarı doğru virajlı yol bile size güzel bir egzersiz sağlıyor. (Birçok köpek görüldü, ancak yasal olarak izin verilmiyor!)”

Adres: 6105 Hetzler Yolu (Jefferson Bulvarı'nda), Culver City

—Steven Matthews, Los Angeles

Caballero Kanyon Yolu, Tarzana'daki Reseda Bulvarı'ndan başlayarak kıvrılarak ve tırmanarak Mulholland Drive'a kadar uzanıyor.

(Myung J. Chun / Los Angeles Times)

Caballero Kanyon Yolu

Mesafe ve yükseklik kazanımı: 1,4 mil gidiş-dönüş, 558 feet

Neden? “Şehrin o özel bölümünde koltuk altlarının sararması ile ünlü olan bunaltıcı sıcaktan kaçmak için ideal. Bu parkurun birkaç cezbedici özelliği, hayranlıkla bakılacak bitki ve hayvan çeşitliliği, nefes kesici panoramik manzaralar ve kalabalıkların azlığı ve açıklanamayan park yeri bolluğudur. Kavurucu hiçbir yerin ortasına yerleştirilmiş gerçek bir cennet.”

Bunu ekstra özel kılan şey: “Tırmanmanın ve zorlu kayalıklara tırmanmanın tadını çıkarıyorum. Bazen patikadan koşarak yukarı çıkıyorum ve bir veya iki güneşlenen, uyuyan yılanın üzerinden atlamak zorunda kalıyorum. Zararsız ama ürkmüş. Patikadan ağır ağır aşağı doğru yürürken her yöne doğru fırlayan yabani tavşanların tırmanışından bahsetmiyorum bile. Hiçbir yoga veya meditasyonun asla elde edemeyeceği türden açgözlü bir dinginlik. Azımsanmayacak miktarda nirvanaya ulaşıyorum, diyorum.”

Adres: Topanga Eyalet Parkı, 4047 Reseda Bulvarı. Tarzana'da

—Tommy Vinh Bui, Pacoima

Kıyı adaçayı çalılıklarının yaşam alanı olan Forrestal Doğa Koruma Alanı'nda gün doğumu.

(Mark Boster / Los Angeles Times)

Forrestal Koruma Alanı Döngüsü

Mesafe ve yükseklik kazanımı: 2,9 mil uzunluğundaki döngü, 757 feet

Neden? “Korsan Yolu, Mariposa Yolu, Uçan Yele Yolu, Fosil Yolu'nu takip edip Forrestal Drive'dan başlangıç noktasına geri dönmeyi seviyorum.”

Bunu ekstra özel kılan şey: “Muhteşem okyanus ve kıyı şeridi manzaraları. Nisan ve Mayıs aylarında son iki baharda kır çiçekleriyle kaplı yamaçlar. Hatta Palos Verdes'te çok nadir bulunan küçük bir dere bile.”

Adres: 32201 Forrestal Drive, Rancho Palos Verdes

—Jay Bacon, Palos Verdes Estates

Los Leones Yolu

Mesafe ve yükseklik kazanımı: 4.0 mil gidiş-dönüş, 1.046 feet

Neden? “Bu yürüyüşü seviyorum çünkü güzel manzaralara sahip, kolayca ulaşılabilen bir yürüyüş. Ayrıca iyi bir egzersiz ama her hafta yapmak için çok da zor değil.”

Bunu ekstra özel kılan şey: “Benim için burada bir huzur duygusu var. Evden 20 dakika uzakta olmanıza rağmen sanki mini bir tatildeymişsiniz gibi hissediyorsunuz.”

Adres: 585 Los Liones Yolu, Pasifik Palisades

—Janette Haddad, Santa Monica

Griffith Gözlemevi'ne giden yolda Griffith Park patikası.

(Jacqueline Pinedo / Los Angeles Times)

Griffith Hayvanat Bahçesi'nden Gözlemevi Döngüsü'ne

Mesafe ve yükseklik kazanımı: 7,4 mil uzunluğundaki döngü, 1.702 fit

Neden? “Zorlu ama manzaraya ve yıl boyunca doğada keyifli bir yürüyüşe değer.”

Bunu ekstra özel kılan şey: “[Taking] “Böyle zorlu yürüyüş yüksekliklerinin kontrolü.”

Adres: Griffith Park, atlıkarınca lotu 1 veya 2, 4668 Crystal Springs Drive, Los Angeles

—Jaime Vargas Sr., San Bernardino

Üst Kabin Yolu Döngüsü

Mesafe ve yükseklik kazanımı: 8,8 mil uzunluğundaki döngü, 2.683 feet

Neden? “Gizli ve düşsel bir yer, ayrıca Sandstone Peak'in arka tarafına tırmanmak çok eğlenceli.”

Bunu ekstra özel kılan şey: “İlkbaharda Los Angeles bölgesinde daha önce hiç görmediğim kadar yabani çiçekler. Ve bulutlar tepelerine doğru yürürken içeri girdiğinde, oldukça büyülü oluyor. Geri dönüş yolunda tehlikeli aşınmış mini kanyonlar var, dikkatli bir şekilde aşmanız gerekiyor, bu yüzden sonundaki ödül onu çok daha iyi hale getiriyor.”

Adres: 4124 1/2 Potrero Yolu, Thousand Oaks

—Panit Buranapramest, Gardena