Michaela Jaé Rodriguez ile Los Angeles'ta Pazar Eğlencesi

Arda

Global Mod
Global Mod
Michaela Jaé Rodriguez, “Nurse Jackie” ve eleştirmenlerce beğenilen FX draması “Pose” gibi dizilerdeki unutulmaz performanslarıyla Hollywood sahnesine çıktığından beri ona birçok boyut gösterdi.

Altın Küre ödüllü oyuncu, Maya Rudolph'la birlikte Apple TV komedisi “Loot”ta ve Emma Roberts ve Kim Kardashian'la birlikte “American Horror Story: Delicate”de; her ikisi de Nisan ayında gösterime girdi. Karakterleri, yani kar amacı gütmeyen kararlı bir yönetmen ve muhtemelen şeytani bir tarikatın parçası olan bekar bir anne bundan daha farklı olamazdı.

Sunday Funday'de Los Angeles'lılar bize şehirdeki ideal Pazar günlerini teker teker anlatıyor. Hafta sonları nereye gideceğiniz, ne yiyeceğiniz ve hayattan nasıl keyif alacağınız konusunda fikir ve ilham bulun.

2021'de başrol oyunculuğu kategorisinde Emmy'ye aday gösterilen ilk trans oyuncu olan Rodriguez, “Bu bir lütuf” diyor. “Aynı anda iki gösterinin çıkacağını hiç düşünmemiştim. Aynı zamanda biraz bunaltıcı. Yalan söylemeyeceğim ama her zaman iyimserim.”

Şarkı söyleme ve dans etme becerilerini “Pose” ve “Loot”ta sergileyen Rodriguez, aynı zamanda ilk stüdyo albümünü bu yılın sonlarında yayınlamaya hazırlanıyor. Aralık ayında Afrobeat esintili bir Noel single'ı olan “Snow Globe”u çıkardı.

“Mikrofon oradayken ve kulaklıkları taktığımda doğrudan sanatçı Michaela Jaé'nin yanına adım atıyorum” diyor. “Michaea Rodriguez değil… sadece Michaela Jaé.

“Onun üzerime gelen ve 'Yapman gereken şey bu' diyen bir varlık olduğunu hissediyorum. Mesaj bu” diye ekliyor Rodriguez, 2011'de Broadway dışı “Rent” yapımına başlayan Rodriguez. “Sahneye çıktığımda ortaya çıkacağım kızım, ama bu sanki [my] Hikayemi anlatmanın zamanı geldi.”

Kırmızı halıda ve dışında her zaman bakışlarıyla tanınan Rodriguez, bizim için ideal Pazar gününü hayal etti. Bu, Grove'da alışveriş yapmayı, stüdyoda müzik üzerinde çalışmayı, video oyunları oynamayı ve annesiyle Los Angeles'ta maceralara çıkmayı içeriyor.

Bu röportaj, uzunluk ve netlik sağlamak amacıyla hafifçe düzenlenmiş ve özetlenmiştir.

sabah 5:45: Birinci, Skincare

En azından sabah 5:45 ya da 6'da kalkmak vücuduma o kadar yerleşmiş ki, bunun nedeni muhtemelen sabah uyandığımda her zaman tuvalete gidip suyu ayarlamamdır. [temperature] böylece ısınmaya başlayabilir. Cildimin kendini temizlemesini sağlamak için yüzüme sıcak bir havlu koymayı seviyorum ve ardından cilt bakımı tedavisine geçiyorum ki bu benim için en iyi şey – bu benim için terapi gibi. Güne başlamadan önce tüm bunları yapmak yaklaşık bir veya iki saatimi alır.

07:00: Meditasyon ve tezahürler

İşimi bitirdikten sonra genellikle lo-fi veya meditasyon müziği açıyorum ve 20 ila 30 dakika meditasyon yapıp sadece şükrediyorum. Yaratıcının duyabilmesi için genellikle dua ediyorum ve evrene tezahürler gönderiyorum. Gerçekten sadece istediğim ve değişmesi gerektiğini hissettiğim şeyleri tezahür ettirmeye ve onlar için dua etmeye çalışıyorum. Ve tüm bunlar olurken, erkek arkadaşım [Stephen Gimigliano] Muhtemelen her sabah yemek pişirdiği için çoktan yemek pişirmeye başlamıştır.

7:30 Erkek arkadaşımla kahvaltı ve çay

Los Angeles'ta olduğumuzda, ki çoğu zaman, biz sağlık gurusuyuz. Sabahları genellikle biraz tuz ve karabiberle güzel, lezzetli bir haşlanmış yumurta pişirir. Daha sonra bir gece önceden marine ettiği brokoliyi çıkarıp soğan ve sarımsakla süsleyecek. Ağır bir kahvaltı yapmak istemememizin nedeni genellikle budur.

Her çeşit bitki çayını içiyoruz. İyi bağışıklık güçlendirici olan gerçekten spesifik bazılarımız var. gitmeyi seviyoruz Yabani ve Çay [in Highland Park]. Lavanta ve karanfil gibi doğal kurutulmuş bitkilerin tamamı var. Bu çayların hepsini kendimiz yapıp her sabah içiyoruz.

Sabah 9: Oturma odamda dans ediyorum

Bundan sonra kızım Ben zaman. Hareket etmeliyim. Evimde her zaman dans ediyorum, bu yüzden biraz müzik açıyorum ve vücudumdaki tüm enerjiyi atmak yaklaşık bir saatimi alıyor çünkü çok fazla enerjim var. Bu çok özgürleştirici. Tedavi edici. Stephen bazen gelip beni destekliyor ama ben bu zamanı dansı gerçekten ama gerçekten kutlamak için kullanıyorum. Pirouet, battement ve twerk yapmak için çok fazla alanım var.

Tyla'nın yeni albümünü tekrar tekrar dinliyorum. Kız çok yetenekli. Ayrıca Doechii'yi de dinliyorum; o muhteşem. Her zaman Halle ve Chloe'nin hayranı oldum ve Londra'daki kızlarım Flo'nun da büyük bir hayranıyım. Kızlarımı her zaman destekliyorum, özellikle de siyahi kızlarımı. Burada endüstriye hücum ediyorlar ve umarım bunu yapmaya devam ederler.

10:30: Stüdyo zamanı

Son birkaç pazar günü stüdyoya gidiyorum ve bu benim için çok özgürleştirici oldu. Müzik yazıyorum ama gerçekten iyi işbirlikçilerim var. İsimleri Sophie Hintze ve Micah Gordon. Üzerinde çalıştığım bu albümü oluşturmaya çalışıyoruz. Müzik üzerinde çalışırken çok eğleniyoruz, bu yüzden orada yaklaşık dört saat geçireceğim. Albüm neredeyse tamamlandı, bu yüzden bazen stüdyodayken sadece çalıyoruz. Bu yıl yeni müzikler çıkıyor! Umarım insanlar onu sever.

14:30 Annemle takılmak

Hafta boyunca oldukça meşgulüm ve annemi pek göremediğimi fark ettim, bu yüzden pazar günleri onun dairesine gidip onunla ve yavrularıyla vakit geçiriyorum. Dışarı çıksak da olmasa da onunla mümkün olduğu kadar çok zaman geçirmeye çalışıyorum. Koru ya da şu sevimli küçük yer adı Küçük canavar akşam yemeğini nerede yiyeceğiz, hatta Soho Evi. Bunlar bizim yerlerimiz ve kabilemizi de orada bulduk.

Annem ve ben sektör hakkında, benim ve onun hakkında, aile hakkında ve hemen hemen her şey hakkında harika, derin sohbetler yapıyoruz. Gerçekten ruhumu besliyor. Her iki babamla birlikte ona hâlâ sahip olduğum için çok minnettarım ama o çok önemli bir dayanak noktası.

16:00 Little Beast'te makarna yiyin

Küçük Canavar
en sevdiğim restoranlardan biridir. Menüleri mevsimsel ama ebegümeci margarita adı verilen gerçekten lezzetli bir içeceği var ve onu Tajin ile sıralıyorlar. Brüksel lahanalarını sipariş etmeyi seviyorum çünkü onlar [douse] Lezzetli bir salata sosunda Brüksel lahanası. Ayrıca biraz sarımsak ve biberle süslüyorlar. Lezzetli bir rigatoni'nin yanı sıra bir paçavraları da var. Ben bir makarna kızıyım. Beni görmeseydin İtalyan olduğumu düşünürdün tatlım. Makarnayı işte bu kadar seviyorum [laughs]. Tereyağlı makarnaları da var, çok güzel ama artık mevsimi değil, bu da beni biraz üzüyor.

17:30 Video oyunları oynayın

Cumartesi ve Pazar günleri genellikle en az iki veya üç saatimi video oyunları oynamaya ayırmayı severim. Ben özüne kadar bir video oyuncusuyum. Bunu söylemeyi seviyorum çünkü pek çok insan şöyle diyor: “Aman Tanrım. O moda. O bir sanattır.” Ben de “Ben bunların hepsiyim ama aynı zamanda bir ineğim, o yüzden bunu asla unutma.”

Hatta bu yeni “Sims” filminde rol alabilmek için Margot Robbie'ye çekim yapmaya bile çalıştım. 11 yaşımdan beri “The Sims” oynuyorum. Dövüş oyunlarını da seviyorum, bu yüzden “Mortal Kombat” ve “Multiverses” adlı bir oyun oynayacağım. Ama ben kesinlikle sporcu bir kız değilim. Bunu çocuklara bırakacağım. Ayrıca X-Men oyunları ve “Super Smash Bros.” oynamayı da seviyorum. Burası gerçekten benim güvenli yerim. Kaçıyorum ve bunu yapmak çok eğlenceli.

Ben doğal olarak bir PC kızıyım; bu yüzden “The Sims”i birinci önceliğim olarak görüyorum, sanki oyuncak bebek evim gibi. Bu benim Tanrı olduğumu ve bir şeyler üzerinde biraz kontrolüm olduğunu hissetme şeklim, çünkü hiçbir kontrolümüz olmadığını anlıyoruz. Özünde bir PC kızıyım ama bütün gün PS5 oynayacağım. Bu benim en sevdiğim konsol.

20:00 Ben uyuyana kadar TikTok'ta gezinin

Tüm bunlar bittiğinde vücudum şöyle diyor: “Tamam, o banyoya geri dönmeli ve pazartesiye hazırlanabilmemiz için gece cilt bakımı tedavisine başlamalıyız.” [laughs].

Gece rutini genellikle sabah rutini kadar uzun sürmez. Dışarı çıktığımda yüzüme vurmayı seviyorum. Sadece küçük bir vuruş; kimseye zarar vermez. Bu yüzden içeri girdikten sonra makyaj mendili kullanıyorum ve yüzümü tamamen yıkıyorum. Daha sonra Charlotte Tilbury'den bir gece serumu alıp 15 dakika kadar bekleteceğim. Sonra onun Sihirli Gece Kremini kullanacağım. Yüzünüze oturmasına izin vermelisiniz ki doysun ve güzel bir ışıltıyla uyanacaksınız.

Genellikle akşam 8 veya 20.30'da yatakta dinlenmeye başlarım. [long] Bazen vücudunuz uyumak istemez, bu yüzden TikTok'ta çocuklara ilham vermenin yollarını bulacağım. [laughs].