Miranda Cosgrove'a göre Los Angeles'ta en iyi pazar gününü nasıl geçirebilirsiniz?

Arda

Global Mod
Global Mod
Los Angeles doğumlu aktör ve şarkıcı Miranda Cosgrove yirmi yıldan uzun süredir popüler kültür manzaramızın bir parçası. Büyük ekrana çıkışını 2003'teki “School of Rock”ta (9 yaşındayken çekildi) yaptı, ardından bir dizi sitcom rolü izledi (ilk olarak 2004'ten 2007'ye “Drake & Josh”ta ve ardından 2007'den 2012'ye “iCarly”nin yıldızı olarak, 2021-2023 canlandırmasında tekrarladığı bir rol) ve ardından o zamandan beri görüldüğü – veya “Çılgın Hırsız” animasyon filmi serisinde olduğu gibi duyulduğu – film rollerine geri döndü. (En son 3 Temmuz'da sinemalara giren “Çılgın Hırsız 4″te Margo rolünü tekrarladı.)

Tüm bu zaman boyunca – ve ondan önceki on yıl boyunca – hayatında bir yer sabitti. “Küçükken, New York'ta beş ay boyunca 'Rock Okulu'nu çektim,” dedi yakın zamanda The Times'a. “Orada yaşamak olarak sayılıp sayılmayacağını gerçekten bilmiyorum. Sanırım farklı bir yerde geçirdiğim en uzun süre bir buçuk yıldı. Ve yakın zamanda birkaç aylığına Tayland'a gittim. Ama yaşamak bir yerde, sadece LA'de yaşadım”

Sunday Funday'de, LA halkı bize şehirdeki ideal Pazar günlerini adım adım anlatıyor. Nereye gideceğinize, ne yiyeceğinize ve hafta sonları hayatın tadını nasıl çıkaracağınıza dair fikirler ve ilham bulun.

Bu da demek oluyor ki, Cosgrove ideal bir Pazar günü seyahat planı için önerilerde bulunduğunda (mesela, üç köpeği (Maude adında bir pug, Penelope adında bir Shih-poo ve Diego adında bir terrier karışımı) ve üç kedisi (Anne ve bakıcısı Ethel ve Lucy) olan Los Angeles'taki evinden Zoom görüşmesinde yaptığı gibi) bunu bankaya götürebilirsiniz.

Mükemmel gününü (yemek, kedi ve aile ağırlıklı) incelemeden önce, canlandırdığı birçok karakterden hangisinin kıskanılacak bir Pazar günü dizisi oluşturabileceğini sordum.

“Muhtemelen 'Çılgın Hırsız'dan Margo,” diye hemen cevapladı. “Çünkü o gerçekten zeki. Ve gerçekten alaycı ve kendini savunmaktan korkmuyor. Ve bence LA'de dolaşmak için bu özelliğe sahip olmanız gerekiyor. Ayrıca tam olarak istediğini yapan ve umursamayan bir kişiliğe sahip. Bu yüzden eğlenceli şeyler ortaya çıkaracağını düşünüyorum – muhtemelen benden çok daha çılgın şeyler.”

Eğlenceli şeyler ortaya koymaya gelince, Cosgrove hayal kırıklığına uğratmadı, burada okuyacağınız gibi. (Pizza kutusunda ızgara levrek yiyen var mı?)

Bu röportaj uzunluk ve açıklık açısından hafifçe düzenlenmiş ve özetlenmiştir.

11:30: Güne Hindistan cevizi ve lahana karışımıyla başlayın
Uyumayı severim. Çok büyük bir gece kuşuyum ve sabah 2'ye kadar televizyon dizileri ve filmler izleyerek ayakta kalıyorum. Bu yüzden muhtemelen 11:30 civarında uyanır ve bir Hindistan cevizi lahanası smoothie'si almaya giderim. Doğa Kuyusu Silver Lake'te. Lahana eklediğim hindistan cevizi hurma smoothie'si. Gerçekten güzel. Hafif başlardım çünkü güçlü bitirmeyi ve büyük bir öğle yemeği ve büyük bir akşam yemeği yapmayı severim. … Ben büyük bir gurmeyim, bu yüzden her zaman yemek için iyi yerler arıyorum. Muhtemelen hayatım boyunca en çok keyif aldığım yer burası.

Öğlen: Face Place'de Frankenstein ile yüz yüze görüşme fırsatı yakalayın
Son zamanlarda şu adı verilen yere gidiyorum Yüz Yeri West Hollywood'da ve yüz bakımı yapıyorlar. Ve gerçekten çok, çok güzel. Ben hiç yüz bakımı yaptıran biri olmadım ama beni gerçekten içine çekti. Ve sadece 45 dakika sürüyor. Yüzünüze sanki bir tür Frankenstein deneyiymişsiniz gibi görünmenizi sağlayan çılgın, neredeyse kask benzeri bir şey takıyorlar – ama sadece 15 dakika kadar. Ve nedense bunu gerçekten rahatlatıcı buluyorum.

13:30: Peynirli bir yolculuğa çıkın
Bu pek mantıklı değil çünkü çok uzakta. Ama Long Beach'e gidip şimdiye kadarki en iyi pizzayı burada yiyebilirim. Peynirli konuş ve sonra Downey'de yaşayan anne ve babama götürüyorum. Pazar günü, muhtemelen çok fazla trafik olmazdı, bu yüzden bir pizza alırdım. Sevdiğim şey, pizzalarına neredeyse krema gibi olan küçük peynir parçaları koymaları, bu yüzden hiçbirinde hata yapamazsınız. Ve üzerine bütün bir yumuşak haşlanmış yumurta koydukları gerçekten güzel bir Sezar salataları var.

15:00: Doğayla veya tüylü dostlarımızla vakit geçirin
Bazen Long Beach bölgesine gittiğimde, El Dorado Doğa Merkezi. Son zamanlarda pek yapmıyorum ama eskiden çok yapardım. Ve gerçekten çok güzel. Park etmek için 6 dolar ödüyorsunuz ve sonra yürüyerek geçiyorsunuz. [Parking is $8 on weekends.] Bu tür insan yapımı gölleri var ve bir sürü sincap, turna ve benzeri şeyler var. Ve oldukça gölgeli, bu yüzden gerçekten sıcak bir gün olsa bile, doğrudan güneşte değilsiniz. Üç veya dört mil, ama düz, bu yüzden yürüyüşten çok yürüyüşe benziyor.

Diğer seçeneğim oraya gitmek olurdu CatCafe Salonu Westwood'da. İnsanların gidip bir fincan kahve alabileceği ve kedilerle vakit geçirebileceği bir kedi kafesi ve çoğu zaman onları sahipleniyorlar. Kedilere bakıyorum ve şu anda iki kızkardeş tekir kediye bakıyorum — Lucy ve Ethel — ve CatCafe Lounge sahiplendiğim kedilerden muhtemelen 12'sini alıp sahiplendirdi. İnsanlar gelip onları hızlıca sahiplensinler diye onlar için her zaman gerçekten uzun biyografiler yazıyorum. Yavru Kedi Kurtarma Los Angeles Atwater Köyü'nde bir üssü olan. Onları kurtarıyorlar ve benim sahiplendiklerim her zaman CatCafe Lounge'a gidiyor.

Öğleden sonra 6.30: Lezzetli bir yemek ikilemi belirleyin
Kedi kafede ne kadar kaldığıma bağlı olarak, muhtemelen akşam yemeğine çıkarım. Her zaman kararsızım çünkü Birlik Pasadena'da her zaman sevdiğim bir seçenektir, ancak haftada en az bir kez gittiğim bir yer, muhtemelen en sevdiğim restorandır. En iyiler Los Angeles şehir merkezinde Union'ın menüsü her zaman değişir, ancak ben orada makarna yemeyi tercih ederim — spagetti ve köfteyle asla yanılmazsınız. Ayrıca orada gerçekten iyi olan bucatini'leri de var. Ve ev yapımı tereyağı ve deniz tuzuyla gerçekten iyi ev yapımı taze ekmekleri var.

Bestia'da birçok farklı şey alıyorum ama şu anda soppressata ve ballı pizzaları var ve çok güzel. Ve eğer paket yaptırırsanız size pizza kutusunda verdikleri gerçekten güzel bir ızgara levrekleri var. Ve sonra kestane ve mantarlı agnolotti var. Bunlar her zaman aldığım başlıca şeyler.

akşam 9.30: Gezici ebeveynlerle 10.000 adım atın
Annem ve babamın evinin yakınında yürüyüş arkadaşlarım var ve annem günde 10.000 adım atma konusunda takıntılı — bunu şu ana kadar yaklaşık 520 gündür üst üste yapıyor. Bu yüzden bazen annemle buluşuyorum ve köpekleri gezdiriyorum. Ve mahalledeki arkadaşlarımızla yürüyüşe çıkıyoruz. Yaklaşık bir saat kadar yürüyoruz çünkü 10.000 adıma ulaşmak zaman alıyor. Aslında biraz geç yürüyoruz ama annem ve babam Bestia'ya sadece 15 dakika uzaklıkta yaşıyor.

23:00: Suç zamanına veya yemek programlarına uyuyakalın
Ondan sonra ya ailemin evinde kalırdım ya da eve gidip gerçekten iyi televizyon programları veya filmler izlerdim çünkü geceyi bu şekilde sonlandırmayı seviyorum. Şu anda izliyorum [Hulu’s true-crime drama miniseries] Lily Gladstone ile “Under the Bridge”. Uyuyakalmak için yemek programları izlemeyi seviyorum. Ayrıca “Law & Order: Special Victims Unit”in her bölümünü izledim.

Neden bana sakinleştirici geldiğini bilmiyorum ama bunu uzun zamandır yapıyorum, garip bir şekilde rahatlatıcı. Diğer “Law & Order”ı hiç izlemedim [shows]. İyi olduklarından eminim, ama Mariska Hargitay'ı çok seviyorum. Ve Olivia Benson/Elliot Stabler'ın hepsi olacak mı/olmayacak mı konusuna çok meraklıyım. Kalbim buna kayıyor.