Neden göz altı torbalarım oluyor? Ve onlardan nasıl kurtulurum?

oburefe

Member
Ev
Sağlık
Neden göz altı torbalarım oluyor? Ve onlardan nasıl kurtulurum?

Hipokondriyak sütun: Saccus lacrimalis ile en kötüsünü varsayabilirsin, ama zorunda değilsin. Bazen iki dilim salatalık yardımcı olur.

Hıristiyan Schwager

Bilim kurgu eseri

Bilim kurgu eseri “Yıldız Savaşları” ndan Usta Yoda, yazarımızın tüküren bir görüntüsüdür.Everett Koleksiyonu/imago

Yine oldu. Kendime teşhis koydum – dakriyosistit. Ve şöyle oldu: Sabah 6’ydı, banyoda duruyordum, az önce can sıkıcı bir mide-bağırsak virüsünü kovduğum için mutluydum, Usta Yoda bana baktı. Ürkütücü bir görüntü, her ne kadar kendiliğinden gülümsememe karşılık vermiş gibi görünse de. Cilt yeşilimsi solgun ve sarkıktı ve gözlerin altında torbalar vardı.

Önümdeki duvarda, hit film “Yıldız Savaşları”ndaki uzaylının bana baktığı düzgünce gözetlenmiş bir delik olmasaydı, ayna her zamanki yerindeyse, bir sonraki sağlık krizindeydim.

Havai fişekler beni kusturursa hasta mıyım?

Havai fişekler beni kusturursa hasta mıyım?

“Bilmiyorum, yıkanmıyorum!”

Elbette, daha önce sabahın erken saatlerinde şaşırtıcı türden karşılaşmalar yaşadım. Ancak çok uzun zaman önce, Edding’in barsak yüzünden de olsa dışladığı apartman dairemdeki lavabonun üzerine “Bilmiyorum, yıkamam” yazısının yazılması tesadüf değilken. . Ayrıca ecza dolabında zihin açıcı herhangi bir madde de yoktu; Önleyici tedbir olarak stokta bekletilen propolis soğuk damlaları saymazsak.

Göz altı torbaları ve kronik hastalığı olanlar Google’a gitmese iyi olur

Kaymış yüz hatlarının başka bir nedeni olmalıydı. Muhtemelen ortaya çıkan kalıcı bir hastalıktı. Akıllı telefonumu aldım, bir arama motoruna “gözyaşı torbaları” ve “kronik hasta” yazdım ve sonunda Dr. Wikipedia ve en çılgın beklentilerimin ötesine geçti.

bilgi kutusu resmi

Berliner Zeitung/Paulus Ponizak

hipokondriak parlaklık

Christian Schwager bir sağlık editörü ve burada iki haftada bir hayali hastalıkları hakkında yazıyor.

Görünüşe göre, gece boyunca gözyaşı kanallarımda bir drenaj bozukluğu geliştirmiştim, bu da Staphylococcus aureus adlı bir bakteri ve onun eşi Haemophilus influenzae’yi gözlerimin altında yuva yapmaya teşvik etti. Ve ikisi zaten orada olduklarından, anında bir iltihaplanmaya, bilinçli dakriyosistit’e neden oldular. İki taraflı saccus lacrimales’im var, en hafif tabirle yanağımda en güzel şişlikler vardı.

Ancak, bu bulguyla yaşamak isteyip istemediğimden emin değildim. Ne de olsa, iyi bir hayvan refakatinde olduğumu biliyordum, yani dakriyosistit de yaşayabilen tavşanlar. Banyoda Yoda’yı düşündüm, eşleşen bir diş pozisyonu, tavşan dişi görmedim. Ayrıca ağrısızdım, ki olmaması gerekiyordu. Ve Dr. Can sıkıcı konuyu geciktirirsem Wikipedia’yı tehdit etmek kesinlikle çok ileri gitti.

Göz torbaları, atalardan kalma bir hediye mi?

Bir dermatolog muayenehanesinin ana sayfasındaki sempatik üslup bana daha sempatik geldi. Orada yayın yapan lakrimal kese uzmanı yeterince uyumadığımı öne sürdü. Tedavi olarak değil, sebep olarak. Ayrıca sıvı eksikliğini de düşündü. Alkolsüz sanırım. Atalarımın soyuna zihinsel olarak bakarken önerilen kalıtsal yatkınlığı reddettim. Bunun dışında göz altı torbalarının genellikle aileden kaynaklandığı söylenmektedir.

Bütün bunları bir meslektaşıma anlatmam iyi oldu. Salatalığı denememi tavsiye etti. Sağ ve sol gözüme disk takmamı söyledi. O ciddi değildi. İki dilim salatalık yedim. Açıkçası çok yardımcı oldu. Elveda Saccus lacrimalis yodaensis! Ama lütfen farklı bir yüzle.