Şarkıcı-söz yazarı Laufey ile Los Angeles'ta Sunday Funday

Arda

Global Mod
Global Mod
İzlandalı Çinli vokalist ve söz yazarı Laufey (lāy-vāy olarak telaffuz edilir) hayatın birçok harikasına değer veriyor. Geçmişin caz ve klasik devlerinin seslerini romantik hikaye anlatımıyla birleştiren, derin bir vibrato ve günümüz referanslarıyla noktalanan müziğinde de bu açıkça görülüyor. Ve şu anki memleketi Los Angeles'a olan coşkusunda da bu açıkça görülüyor. 25 yaşındaki alto, Reykjavik'te büyümüş, Pekin'de çello grubu kampına katılmış ve Berklee Müzik Koleji öğrencisi olarak Boston'da gezinmiş olsa da, gelişen müzik kariyeri onu getirdiğinde Los Angeles'tan hâlâ etkilenmişti. 2021 yazında Batı Hollywood'a

Sunday Funday'de Los Angeles'lılar bize şehirdeki ideal Pazar günlerini teker teker anlatıyor. Hafta sonları nereye gideceğiniz, ne yiyeceğiniz ve hayattan nasıl keyif alacağınız konusunda fikir ve ilham bulun.

“Güneşli havanın tadını çıkararak etrafta koşuyordum” dedi. “Los Angeles'a gerçekten o kadar hayran kaldım ki bunun gerçek olduğuna inanamadım. Bugün hâlâ böyle hissediyorum.”

TikTok meraklısı şarkıcı, o zamandan beri yerleşti ve hatta Los Angeles'ın “ağlayan” dağlarına ve Sunset Bulvarı'na, İzlanda Filarmoni Orkestrası ile yaptığı işbirliğine atıfta bulunarak “” adını verdi.Kaliforniya ve Ben.” Şubat ayında ilk albümü “Bewitched”ın en iyi geleneksel pop vokal kategorilerinde Grammy kazanmasıyla kariyeri yeni zirvelere ulaştı. (“Tanrıça SürümüSözü edilen albümün ”'i bugün çıktı.)

Kayıt sektöründeki fırtınalı başarısının ortasında Laufey'in şehrin küçük mutluluklarına duyduğu takdir azalmadı. Şimdi Los Angeles'ın merkezinde yer alan mükemmel günü, yerel balıkçısından İzlanda'ya özgü balıkları almayı, sahil kenarında güzel bir kitap okuyarak dinlenmeyi, bir meditasyon biçimi olarak Frederic Chopin'in çocuk şarkılarıyla pratik yapmayı ve telefonuyla itiraf etmekten daha fazla zaman geçirmeyi içeriyor. .

Bu röportaj, uzunluk ve netlik sağlamak amacıyla hafifçe düzenlenmiş ve özetlenmiştir.

08.00: Kalkın ve yudumlayın

Ben erken kalkan biriyim. Pazar günü bile. Günü seviyorum. Etrafta dolaşmayı ve bir şeyler yapmayı seviyorum ve bir saatini bile kaçırmak istemiyorum. Bu yüzden genellikle Pazar günü saat 8, belki 9 civarında uyanırım. Ve hemen kahve alacağım. Çok eğlenceli kahvehaneler var. seviyorum MaruBu yüzden Maru'ya sık sık gidiyorum. ben de gerçekten beğendim Damo K-kasabasında gerçekten iyi matchalar var. [I’ll] oturun ve okuyun, oturun ve günlük tutun, oturup ailemi arayın. İzlanda'dalar, bu yüzden onları aramak için en iyi zaman sabahtır.

11:00: Ev tadı

Daha sonra çiftçi pazarına gitmeyi severim. Los Angeles'taki çiftçi pazarlarını seviyorum. Sanırım Los Angeles'ın en güzel yanlarından biri bu. Ve ürünler çok taze. Larchmont'takini seviyorum çünkü küçük ve tatlı. Larchmont Köyü benim en sevdiğim yer gibi. Melrose Place'dekini de çok seviyorum. Biraz daha meraklı, neredeyse bir olaya benziyor. Bu yüzden Hollywood'dakini, Studio City'dekini de seviyorum. Bunu değiştirmeyi ve her mahalleden farklı bir hava almayı seviyorum.

Jyan Isaac Ekmek fırında her zaman sahip olduğum bir çavdar ekmeği var – Danimarka çavdar ekmeği gibi -. Çünkü bana çocukluğumda İzlanda'da yediğim ekmeği hatırlatıyor. Kızartıp üzerine tereyağı sürüyorum.

Larchmont'taki meyve ve sebze satıcılarının muhtemelen favorim olduğunu düşünüyorum. Ve görünüşe göre her çiftçi pazarında her zaman İzlanda balıkları, Kuzey Avrupa'da avlanan balıklar var. En azından Melrose, Hollywood ve Larchmont'ta İskandinav avı var: somon, morina, her şey. Bu yüzden her pazar günü evimin tadı olsun diye oradan balık almayı seviyorum. Los Angeles'ta bunu görmek her zaman çok eğlencelidir; bu balıklar yakın zamanda İzlanda'daydı. [Laughs]

13:00: Küçük Avrupa ikramları

Bundan sonra öğle yemeği yemeyi severim, brunch. Pazar günleri yemeğim her yerde oluyor çünkü temelde sadece küçük ikramlar alacağım. Mesela ne zaman kahve içersem muhtemelen bir hamur işi yerim. Ya da matcha, hamur işi alacağım.

[For] öğle yemeği, Loupiotte Mutfak Los Feliz'deki favorim. Çok tatlı ve neredeyse Paris'teymiş gibi hissettiriyor. Ama çok eğlenceli çünkü hava tüm yıl boyunca çok güzel. Ve insanlar; orada her zaman sevimli çocuklar var. Çok ailevi bir duygu.

Dışarıda oturmayı seviyorum. Gerçekten çok iyi yumurtaları var. Bu yumurtayı çok Fransız ve çok lezzetli Crème fraîche ile karıştırıyorlar. Gerçekten çok güzel tostları var. Avokado Tost. Üzerinde tonlarca farklı sebze bulunan bir yaz tostları var. Ayrıca güzel hamur işleri de var. Ayrıca biraz portakal suyu içmeyi de seviyorum.

Genellikle bir arkadaşımla birlikte olurum ve sadece konuşurum. Öğleden sonra 3'e kadar konuşacağım. Bunu sistemimden çıkarmam lazım.

15:00: Ton balığı ve kitap molası

seviyorum Brentwood Kır Pazarı. Sahile giderken orada duruyorum. Orada gerçekten güzel bir kitapçı var Dizel Los Angeles'taki favorilerimden biri bu.

gidiyorum Çiftlik Dükkanı, bir kahve daha alıyorum. Günde üç kez falan kahve içerim. Orada toplanmayı seviyorum. Özellikle ton balıklı salataları var Bu yüzden nefis, ekmeğin üzerine de sürebilirsiniz. Bu yüzden bazen Farm Shop'taki bir somun ekmek gibi ekmeği alıp ton balıklı şeylerden birini alıyorum – şu anda kelimenin tam anlamıyla kendimi acıktırıyorum – ve onu sahile yayıyorum.

öğleden sonra 3:30: Sahilde uzun yürüyüşler

Sahile gidiyordum. Ya Malibu'ya gideceğim ya da Santa Monica'ya gideceğim. Ve sahilde yürüyeceğim.

İzlanda'da okyanusun yakınında büyüdüm. Yani tuz kokusu, balık ve okyanus kokusu bana gerçekten evimi hatırlatıyor. Bu yüzden sahile gitmeyi çok seviyorum. Bana her şeyin birbiriyle bağlantılı olduğunu hissettiren bir şey var. Bir bakıma hepsi aynı okyanus. Bu hoşuma gitti. Kuşlara, korkutucu martılara bakmayı seviyorum. Bankta oturup dışarıyı izlemeyi, okumayı, ekmeğimi ve ton balığımı yemeyi seviyorum.

Okuyorum “Gece Yarısı Kütüphanesi” Matt Haig tarafından. Ve ben de şunu okuyorum:ParçalarBret Easton Ellis tarafından. “Gece Yarısı Kütüphanesi”ne yeni başladım çünkü o benim kitap Kulübü ay boyunca okuyun. “The Shards”ı okumak beni gerçekten heyecanlandırıyor çünkü “The Shards” ile “The Shards” arasında bir bağlantı olduğunu duydum.Gizli Tarih” adlı bir kitap Donna Tartt, şimdiye kadarki en sevdiğim kitap. Orada bazı ortak konuların olduğunu duydum, bu yüzden bunları keşfetmek beni heyecanlandırıyor. Ama her zaman bir tür karanlık akademik şeyi sevdim, ki “The Shards” da kesinlikle öyle.

18:00: Nat King Cole ile Yemek Pişirme

Ondan sonra geri döneceğim ve genellikle o gün çiftçi pazarından ne alırsam pişireceğim. Çoğu zaman balık, somon balığıdır. Daha önce kullanmadığım sebzeleri seçmeyi seviyorum ve sonra eve gidip bir tarif bulmak veya bir tarif bulmak için kendime meydan okuyorum. Ama gerçekten ilgimi çeken süper renkli herhangi bir şey varsa, eğer gerçekten mor bir karnabahara benziyorsa şöyle derim: “Bunu bu gece çözmeliyim.”

Annem çok yemek pişirir. Ve bana birçok tarif öğretti. Bana FaceTime yaparak öğretecek. Yemek pişirirken onunla FaceTime yapacağım. O kadar eğlenceli ki canlı yemek pişirme eğitimi gibi. Bütün tariflerim ona ait.

Dürüst olmak gerekirse, sadece kendim için yemek yapmayı gerçekten seviyorum. Başkaları için yemek yapmayı seviyorum ama neredeyse sadece ikiz kız kardeşim çünkü yemek yaptığım insanlardan iğreneceğimden korkuyorum. İnsanları memnun etmem aynı anda çok fazla insanı ağırlamayı kaldıramaz. Müzik çalıyorum. Nat King Cole'u oynamayı seviyorum. Benim mahallemde yaşıyordu, bu yüzden Nat King Cole'a daha fazla bağlı olduğumu hissediyorum.

20:00: Ruh için Chopin

Çello, piyano ve gitar çalışacağım. [On] Özellikle pazar günleri klasik parçalar çalmayı seviyorum. Yeni ya da orijinal bir şey yazmak için kendimi çok zorlamıyorum, sadece küçükken çaldığım parçaların, klasik parçaların notalarını çıkarıyorum ve bu beni her zaman köklendiriyor. Bence haftayı bitirmenin en iyi yolu bu.

[I play] bu küçük Chopin parçaları. Bir sürü çocuk müziği. Çocukların ilk önce öğrendiği klasik müzik, çünkü çok basit ve meditasyona yönelik. Ve bu zor değil. Ve çoğu zaman gerçekten güzel melodiler ruha iyi gelir.

21:00: TikTok zamanı

Gerçekçi olmak gerekirse, muhtemelen gece yarısına kadar yatakta telefonumla ilgileneceğim veya kitap okuyacağım veya bir TV şovu falan izleyeceğim.

Bu küçük Çinli çocuğun yemek yaptığını gösteren TikTok'ların çoğunu görüyorum. Sokak yemeği gibi mi? Bu gerçekten özenle hazırlanmış yemekleri açık havada bir tabakta yapıyor ve çok tatlı. O çok iyi. 3 yaşında falan bir çocuk gibi. Ve bunu yaparken çok profesyonel. Ve bunu her zaman dedesine ya da köyün yaşlısı gibi verir.

Her gün birlikte kıyafetlerini paylaşan yaşlı bir Japon çift var. Aki ve Koichi. Ve çok şıklar. Bu yüzden her gün bunu takip ediyorum. Ve Los Angeles'ta yaşıyorlar. Çok havalılar.

[I scroll on TikTikTok for] kabul etmek istediğimden daha uzun. [My screen time is] harika değil. Ama biliyorsun, işimin çoğu telefonda olmayı gerektiriyor. O yüzden bunu iş olarak görüyorum.

Gece yarısı: Sıkı bir uyku zamanı

Gece yarısından sabah 8'e kadar süren çok düzenli bir sirkadiyen ritmim var ve eğer buna uymazsam işler bozulur, uyuyamayabilirim. Bu yüzden onu çok sıkı bir şekilde takip etmeye çalışıyorum.