Tia Mowry ile Los Angeles'ta Pazar Eğlencesi

Arda

Global Mod
Global Mod
Pazar, Tia Mowry'nin haftanın en sevdiği günü çünkü bugün onun her şeyi yapabileceği gün. o istiyor.

Aktör ve girişimci, “Kariyerimde her zaman bir çeşit program vardır” dedi. Ancak pazar günleri “gerçekten serbestçe akıyor. Demek istediğim, evet, Pazar günü bazı rutinlerimiz ve geleneklerimiz var ama bu katı bir program değil.”

Mowry, 90'ların sevilen sitcomu “Sister, Sister”da ikiz kız kardeşi Tamera ile birlikte ilk kez sahneye çıktığından beri TV ekranlarımızı aydınlatıyor. O zamandan bu yana Mowry, “The Game”, “Twitches” ve “Family Reunion” gibi dizi ve filmlerde birçok önemli rol üstlendi. Kendisi ve kız kardeşinin hayatlarını anlatan “Tia & Tamera” adlı Style Network realite şovunda da rol aldı, iki yemek kitabı yayınladı ve doğal saçlar için sürdürülebilir, bilim destekli saç bakım serisi Tia'nın 4u'sunu piyasaya sürdü.

Sunday Funday'de Los Angeles'lılar bize şehirdeki ideal Pazar günlerini teker teker anlatıyor. Hafta sonları nereye gideceğiniz, ne yiyeceğiniz ve hayattan nasıl keyif alacağınız konusunda fikir ve ilham bulun.

İki çocuk annesi için son girişim? Mowry, WEtv'nin boşanma sonrası hayatını konu alan “Tia Mowry: My Next Act” programında rol almak üzere realite televizyonuna geri dönüyor. Instagram'da “Filtreyi daha önce hiç olmadığı gibi kaldırıyorum” diye yazdı.

Almanya'da doğan ve ABD'nin birçok yerinde büyüyen bir Ordu çocuğu olan Mowry, 30 yılı aşkın süredir yaşadığı Los Angeles'ı, şehrin sağlığa verdiği önem nedeniyle sevdiğini söyledi. “Her zaman bir çeşit sağlıklı bakkal, smoothie dükkanı ya da meyve suyu dükkanı vardır [or] harika, modaya uygun bir egzersiz programı, hepsi bir arada, bu da özellikle anne olduğunuzda çok faydalı” dedi.

Mowry'nin Los Angeles'taki ideal Pazar günü, çocuklarıyla oyun zamanı (Kahire 5 ve Cree 12 yaşında), Equinox'ta ter dökerek ve en sevdiği makarna yerinde akşam yemeğini içeriyor. İşte gününü nasıl geçireceği.

Bu röportaj, uzunluk ve netlik sağlamak amacıyla hafifçe düzenlenmiş ve özetlenmiştir.

Sabah 6: Meditasyon yapın, günlük tutun ve okuyun

Uyandığımda ilk yaptığım şey meditasyon yapmaktır. Kelimenin tam anlamıyla kapıma “Rahatsız Etmeyin” tabelası koydum ve çocuklar biliyor. Yaşları 12 ve 5. 5 yaşındaki çocuk bile, annesinin odasına bu tabela yanarken ve kapısı kapalıyken girmemesi gerektiğini biliyor. Hafta sonu bir saat meditasyon yapacağım.

Sabah 6'da kalkıyorum çünkü çocuklar 7:25'te uyanmadan önce onu teslim etmem gerekiyor. Saatin neden 7:25 olduğunu bilmiyorum [Laughs] Daha sonra biraz günlük tutacağım. Her gün manifestomu yazdığım ve bazı soruları yanıtladığım gerçekten harika bir tezahür günlüğüm var. Yaklaşık beş dakika sürer. Daha sonra her Pazar yaklaşık 15 ila 20 dakika kitap okuyacağım. “Sınırları Belirleyin, Huzuru Bulun: Kendinizi Geri Kazanma Rehberi”ni okumayı yeni bitirdim. Nedra Glover Tawwab adında harika bir Siyah kadın tarafından yazılmış. O bir psikolog ve bu inanılmaz bir kitap.

07:25: Çocuklarla eğlenceli vakit

Bunu bitirdiğimde çocuklar içeri girecek ve sonra etrafta oynuyorlar, yatağımın üzerinde zıplıyorlar ve bu sadece eğlence zamanı. Yatağımda yaklaşık bir saat geçiriyoruz, takılıyoruz, öpüşüyoruz ve kucaklaşıyoruz. Ve elbette ikisinin arası her zaman hoş olmuyor [laughs]. Çocuklar arasında bir ileri bir geri gitmeler olabilir, bir miktar da “Anne mmmm” [imitates in agitated kid voice]. O zaman belki “Avatar” ya da “Bluey” izliyoruzdur. Temelde kumandayı ilk kim alırsa onu izliyoruz.

9:00: Sipariş verin veya kahvaltı için dışarı çıkın

Bazen Postmates'ten yemek sipariş ederiz ya da en sevdiğimiz restorana yürüyerek gideriz. Buna denir Le Pain Quotidien. Burası bir Fransız kahvaltı mekanı. Her zaman en sevdiğim içeceği sipariş ediyorum; vanilya özü ve yulaf sütü ile yapılan matcha latte. Genellikle yeşil salatayla birlikte gelen üç yumurtalı karışımı alırım. Daha sonra Kahire muzlu ve ekstra şuruplu krep yiyecek, Cree ise yulaf sütlü ve avokado tostlu chai latte alacak.

O menüdeki her şeyi denedim. Garsonlar bizi orada tanıyor. Ve dediğim gibi bazen çocukları alıp yürürüz. Cree bisikletine binecek, ben de Kahire'yi bir arabaya bindireceğim ve yola çıkacağız.

11:00 Çocukları bırakıp spor salonuna gitmek

Saat 11 civarında eve geleceğiz, sonra çocuklar evde takılacak. Onlar ya büyükbabam, büyükannem ya da amcam Tahj Mowry ile takılıyorlar, ben de en sevdiğim spor salonuna gideceğim. Ekinoks. Hayatımda şu anda bulunduğum yerin, sonrasında bitkin düştüğün o yoğun antrenmanla ilgili olmadığını hissediyorum. Daha çok bedeni hareket ettirmekle ilgili. Bu yüzden koşu bandında belki 20 dakika güzel bir yürüyüş yapacağım, ardından Stairmaster'da 20 dakika daha yapacağım. Bundan sonra belki biraz yer pilates ve biraz esneme hareketleri yaparım, hepsi bu. Buhar odası, antrenmandan hemen sonra yapmayı en sevdiğim şeylerden biridir. Yaşlandığını bu şekilde anlarsın [laughs].

Bilirsiniz, kendinize gerçekten çok iyi bakın ve bardağınızı doldurun, böylece çocuklarınıza, iş hayatınıza, arkadaşlarınıza ve bunların hepsine dökebileceksiniz. Yani bu bir zorunluluk gibi.

14:30 Erewhon'da market alışverişi

Eve dönüp tazeleneceğim, sonra da market alışverişi yapmak için dışarı çıkacağım. Bazen çocuklar da bana katılıyor; bazen yapmazlar. Cree genellikle bana katılmayı sever çünkü yemeği sever. gideceğim Erewhon. Bazı insanların buranın bugie bakkal dükkanı olduğunu söylediğini biliyorum ama aslında popüler olmadan önce oraya yıllardır giderdim.

Market alışverişi benim zen mekanım gibidir. Yemek kitabımdaki tariflere bakacağım, “Hızlı Onarım Mutfağı” veya diğer yemek kitabım, “Yepyeni Sen”ve o hafta ne yiyeceğimizi seçin. O zaman ihtiyacımız olan her şeyi alacağım. Her zaman bir şeyin planlı olmasını severim, bu yüzden karıştırmam. Gerekli bazı şeyleri alıp eve gelip eşyalarımı açacağım. Gördüğünüz gibi pazar günleri çok fazla yemek pişirmediğim bir gün çünkü soğuk bir gün.

Benim favorim güler yüzlü Erewhon'da temelde sadece protein, çilek ve elma suyu içeren Kraliyet Savunması 13 var. Muzla birlikte geliyor ama alerjim var, bu yüzden genellikle muzsuz alıyorum ve çok iyi. Bunu çok basit tutmayı seviyorum.

17:00 Uovo'da akşam yemeği

Yapmayı en sevdiğimiz şeylerden biri de makarna restoranına gitmek. Uovo. Sürekli gitmemizin sebebi Kahire'nin makarnaya takıntılı olması. Eğer kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeğinde makarna yiyebiliyorsa yerdi. Bu yerin harika yanı – çünkü ben bir yemek tutkunuyum – basit ama iyi, yani bu kadar büyük, devasa bir menü değil. Ve makarnalarını taze yapıyorlar. Samimi ve garsonlar da bizi tanıyor. Çocuklara uygun ama aynı zamanda yetişkinler için de harika bir ortam.

Kahire ve ben mantarlı ve Parmesan peynirli makarnayı seviyoruz, Cree de etli mantıyı seviyor. Günü güzel bir kadeh şarapla bitirmek güzel ve herkes makarnaya doymuş.

18:30 Tatlı olarak dondurma alın

Uovo'da tatlı olarak sadece tiramisu var ve çocuklar her zaman dondurma isterler, o yüzden biz de Uovo'ya gideceğiz. Tuz ve Saman. Açıldığında inanılmaz heyecanlandım. Bu konuda sevdiğim şey benzersiz olmasıdır. Kombinasyonlar, lavanta gibi daha önce hiç duymadığınız bir şeydir. Dondurmadan bekleyeceğiniz geleneksel lezzetler değil, bence bu inanılmaz bir deneyim ve çocuklar buna bayılıyor.

19:00 Çocukları yatmaya hazırlayın

Akşam 7'de evdeyiz. Tanrıya şükür Cree kendini yatağına bırakabiliyor. [As for] Kahire, ona kitap okuyacağım ve banyo yaptıracağım. Bütün bir rutini var; o kadar şımarık ki. Beyaz sesi var ve içinde kokulu bir hava temizleyici var. Her gece masaj yaptırıyor. O prenses. Sonra yatağa giderler.

20:00 Uyuyana kadar onaylamaları dinle

Duşumu alıp bu tür şeyleri yapacağım, sonra da yatacağım. [listening] onaylamalara. Bu benim yeni şeyim oldu. Gerçekten gece boyunca yeterince uyumaya çalışıyorum ve bu yüzden akşam 9 veya 9:30 civarında yataktayım