Todd Selby'ye göre Los Angeles'ta en iyi Pazar nasıl geçirilir?

Arda

Global Mod
Global Mod
Kaykaycılar, kreatif direktörler, şefler ve havalı tasarımcıların hepsi, 20 yılı aşkın bir süredir dünyayı dolaşan ve Selby adlı blogu için evdeki kreatifleri yakalayan fotoğrafçı Todd Selby için büyüleyici konulardır.

Selby, “Canlı renkli evlerde yaşayan, kalıpların dışında yaşayan insanlara her zaman ilgi duymuşumdur” diyor. “1980'lerde Orange County'de büyürken, dünyamdaki en ilginç kişi her gün öğle yemeğinde Garfield'ı çizen bir sınıf arkadaşımdı. Bana 'Garfield'ın ne yapmasını istiyorsun?' diye sorardı. Bana göre o bir klik okulunun kahramanıydı.”

Baba olduktan sonra Selby'nin ilgisi diğer ebeveynlerin kaotik ev hayatlarını nasıl idare ettiklerine kaydı. Son kitabı “Selby Eve Geliyor: Yaratıcı Aileler İçin Bir İç Tasarım Kitabı” (Abrams, 65 $) bu merakın bir kanıtıdır. Burada Echo Park'tan Tokyo'ya kadar 41 farklı aile bulunuyor. Bunların arasında Kawasaki City'deki tek yatak odalı bir dairede yaşayan dört kişilik bir aile ve Portland'ın dışındaki 20 dönümlük vahşi doğada ördekler, tavuklar, bir köpek ve eşeklerle ilgilenen beş kişilik bir aile var.

Sunday Funday'de Los Angeles'lılar bize şehirdeki ideal Pazar günlerini teker teker anlatıyor. Hafta sonları nereye gideceğiniz, ne yiyeceğiniz ve hayattan nasıl keyif alacağınız konusunda fikir ve ilham bulun.

Selby, dünyayı gezmenin kendisine Los Angeles'ı takdir etme yeteneği kazandırdığını söylüyor. “LA çok yayılmış ve çok fazla şehir var ve hepsi çok farklı” diyor. “Keşfetmeyi seven biri için ilginç bir yer.”

Selby, 6 ve 8 yaşlarındaki iki çocuğuyla birlikte evde olabilmek için eskisinden daha az seyahat ediyor. Aşağıda, tebaası gibi aile ve ev hayatını dengede tutarak, aralarına biraz zaman ayırarak ideal Pazar seyahatini ayrıntılarıyla anlatıyor. kendisi.

Bu röportaj, uzunluk ve netlik sağlamak amacıyla hafifçe düzenlenmiş ve özetlenmiştir.

05:45: Örtülerin altında çevrimiçi alışveriş

Benim lüksüm çok erken uyanmak ve örtülerin altına saklanıp sessizce internetten alışveriş yapmak ve sonra tekrar uyumak. okuyacağım dostum Laurel Pantin'in Earl Earl bülteni ve Etsy'den tavsiye ettiği ipeksi erkek atkısını satın alın. Veya Wayfair'e girip iki kişilik bir kamp sandalyesi alacağım. Ben bir kamp sandalyesi tutkunuyum. Farklı durumlar ve yedeklemeler için sadece benim için beş tane var. Tam açıklama: Wayfair reklamları için bir grup Kelly Clarkson'u yönettim, ancak markanın ve kamp sandalyelerinin büyük bir hayranıyım!

06:15: Tekrar uykuya dönün

Biraz daha uyuduktan sonra sabah 7'de uyanacağım ve eşim Danielle ve çocuklarımızla kahve ve kahvaltı için aşağıya ineceğim. Bir gece önce sevgili Chemex'imde Groundworks çekirdekleriyle kahve yapıyorum. Biteceğinden korktuğum için her zaman Black Magic Espresso'larından 5 kiloluk poşetler alıyorum ki bunu hiç yapmadım. Daha sonra sabahları oda sıcaklığındaki kahveyi buzun üzerine döküyorum ve biraz ekstra kremalı Califia Farms yulaf sütü ekliyorum.

07:15 Takıları test edin

Eşim genellikle mücevher serisi Sherman Field'ı denemem için bana bir parça mücevher hediye eder. Bugün muhtemelen 25 inçlik Double Chain Medium olacak, böylece en iyi müzikal etkilerimden biri olan 2 Chainz gibi iki zinciri sallayabilirim. Ben resmi bir aşınma testçisiyim, yani bir numune takarsınız ve çalıştığından emin olursunuz.

sabah 7:45 Çocuklarla Hayat Oyunu

Çocuklarımla birlikte yemek masamızda Hayat Oyunu'na devam edeceğim. Klasik masa oyunu kariyer yolunuzu ve bankadan alacağınız kredileri seçer. Ne kadar çok bebek sahibi olursanız o kadar çok para kazanırsınız ki bu da kafa karıştırıcıdır.

08:30: Fotoğrafçılar için sırt egzersizi yapın

After Life'ta fotoğrafçılarıma Jason Whitman tarafından geliştirilen sırt antrenmanını yapacağım. Pozitif Fizik Tedavi. Egzersizlerden biri psoas topunun üzerinde yatmayı içerir. Midenizde büyük, kabarık ama sert bir top gibi ve bir şekilde sırtınızın harika hissetmesini sağlıyor.

09.00: Kobra Yılanı ile bisiklete binmek

Yerel fotoğrafçılık ünlüsü Mark Hunter, diğer adıyla Kobra Yılanı ile hızlı bir bisiklet turu yapacağım. İkimiz de “eski tarz blog yazarlarıyız” ve Ocean Bulvarı'nda bisiklet sürmeyi seviyoruz. Hindistan cevizi içecek tutucusu olan bir plaj kruvazörüm var. Bisiklet yolculuğumuzda Santa Monica'da 21st Place ve 21st Street'i geçeceğiz. Neden hem 21. Cadde'nin hem de 21. Yer'in olduğunu hep merak etmişimdir.

11:15: Lady & Larder'dan gizli sandviç sipariş edin

Sonra uğrayacağız Leydi ve Kiler bir Yazıcı için rosé pinot noir, rengarenk mumlar ve krakerler. Yerel küçük işletmeleri desteklemeyi seviyoruz. Peynir tahtalarıyla ünlüler. Bazen gizli bir sandviç bile sipariş edebilirim. Bu neden bir sır? Hiçbir fikrim yok; buna sadece böyle diyorlar. Ama lezzetli bir sırrı kim sevmez ki?

11:45: Domuzcuklar ve Mar Vista çiftçi pazarında oyun oynama

Öğlen saatlerinde tüm aile, haftalık meyve ve sebzelerimizi satın almak ve onlarla oynamak için Mar Vista çiftçi pazarına gidecek. Steve'in Makineleri. Çocukların çalıştırdığı vinçleri ve vahşi robotları var. Genellikle bazı “domuzcuklar” (kızımın dediği gibi) satın alırız – domuz şeklinde kırmızı fasulye köfteleri.

13:00: Doğum günü partisi turuna çıkın

Hafta sonları genellikle bir veya iki çocuğun doğum günü partisine katılıyoruz. Çocuklar genellikle mümkün olduğu kadar çabuk, çok sayıda ikram ve meyveli içecek tüketmeye yönelirler. Yemek seçeneklerine bakacağım; genellikle öyle Taze Kardeşler Pizza küçük karelere kesin. Pizzaya göz atacağım, onu atlamayı düşüneceğim ve sonra yiyeceğim.

14:00: Sanat stüdyosunda boya

Özel bir yer olan sanat atölyeme uzun süre çocuklar tamamen ilgisiz kaldı. Bir noktada onlara sanat stüdyoma girmelerine izin verilmediğini söyledim ve ertesi gün hepsi sanat stüdyomla ilgiliydi. Benimle suluboya yapmayı seviyorlar. Yeni kitabımdaki “sayılarla boyama” işlemini onlara yaptırmaya çalışıyorum ama pek ilgilenmediler. Genellikle kedicikleri, tek boynuzlu atları veya diğer canlıları “tatlı gözler” ile boyarız.

15:00 Tahran Pazarı'nda akşam yemeğinin alınması

Biz oraya gitmeyi seviyoruz Tahran PazarıAkşam yemeğini ve bazı yiyecekleri almak için Santa Monica'daki büyük bir İran bakkalı. Pazar günleri, arka tarafta otoparkta ızgara yapan insanlar var. Siparişinizi veriyorsunuz ve ardından içeriden alışveriş yapabilirsiniz. Büyük ızgara somon ve sebze tabağımı beklerken genellikle labneyi dolduruyorum.

16:00: Cankurtaran

Çocuklar yüzerken ben kamp sandalyelerimden birinde ve cankurtaranımda oturacağım.

17:00: Ailece birlikte akşam yemeği pişirin

En küçük kızım sıkı bir suşi tutkunu ve Eataly'den aldığımız balıklarla kendisi yuvarlıyor. Santa Monica Deniz Ürünleri — Eataly'de harika somon yumurtaları var. Küçük kızım somon yumurtalı suşiyi elle yuvarlayacak ve büyük kızım biraz makarna ve peynir yapımına yardım edecek. Her iki çocuk da tüm aile için lahana cipsi yapılmasına yardım ediyor. Daha sonra ailemiz ve bazı arkadaşlarımız Tahran Pazarı paket servisimizi yiyecekler.

19.00: Kütüphane kitaplarını okuyun

Kütüphaneden aldığımız kitapları çocuklarımıza okuyoruz. ben kocaman biriyim Los Angeles ve Santa Monica kütüphanesi sistem fanı. İstediğiniz kitabı talep edebilirsiniz ve onlar da kitabı teslim almak üzere yerel kütüphanenize gönderirler. DVD'ler bile. Ailemizin şu anda 51 oyunu var! Her hafta bir kütüphaneye uğruyorum, kitapları bırakıyor ve yenilerini alıyorum. Böylece kitaplar çocuklar için her zaman taze oluyor ve onların ilgi alanlarını günlük olarak takip edebiliyoruz. Şu sıralar Isadora Moon serisini ve Gerçek Güvercinler serisini okumayı çok seviyoruz. Isadora Moon yarı peri yarı vampir olan bir çocuğu konu alıyor.

20:00: Balonlar ve banyo

Çocuklar uyuduktan sonra iPad'imde küçük maymunların balonlara dart attığı bir video oyunu olan Bloons TD 6'yı oynayacağım. Beni büyülüyor. Nedenini bilmiyorum. O zaman sıra Lush banyo bombası ve suya dalma zamanı.

21.00 Kitaplar ve Z'ler

Şu anda seviyorum”Kayıp Şehir Z.” Amazon yağmur ormanlarında bir şehir olduğu söylentisi vardı ve bütün bu insanlar onu bulmaya gittiler ama geri dönmediler. Geri gelmeyenlerin üçüncü turundayım. Babamla Amazon'a gittim ve üç günlüğüne gittik ama pembe nehir yunuslarını görmedik. Ortadan kaybolmadığım için kendimi şanslı hissediyorum.