Yardım edin, Charles Aznavour gibi konuşuyorum! Hastaneye gitmek zorunda mıyım?

oburefe

Member
Ev
Sağlık
Yardım edin, Charles Aznavour gibi konuşuyorum! Hastaneye gitmek zorunda mıyım?

Hipokondriyak Kolon: Sabahları boğuk bir sesle uyanırsanız, ciddi şekilde hasta olabilirsiniz. Veya yazarımız gibi geçici bir chansonnier olun.

Hıristiyan Schwager

Seste kum: Chansonnier Charles Aznavour

Seste kum: Chansonnier Charles AznavourBrigani-Sanat/imago

Yine oldu. Kendime teşhis koydum – epiglottit. İşte böyle oldu: Sabahın erken saatleriydi, hiçbir şeyden şüphelenmeden uyandım, aynaya bakarken kendimle konuşmaya başlamak için ayaklarımı sürüyerek banyoya gittim. Ama ilk hecelerden sonra suskun kaldım. Charles Aznavour gibi konuştum. “Mimimeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee Mummuuuuh!” Gerçekten de!

Fransız chansonnier’in repertuarından ilk ölçüleri dikkatlice tonlamaya çalıştım: “Ağzına bakıyorsun…” Aklıma kendiliğinden gelen buydu. Muhteşem, sesimi kafa karıştırıcı bir şekilde eski ustanınkine benzer buldum. Kısa bir süre sonra, bir arama motoru bana tam olarak bu orijinal yazımla “Kendimi boktan hissettiğimde” metnini teklif etti ve bir algoritmanın bana bir şeyler söylemeye çalıştığına dair en ufak bir şüphem vardı. Kesinlikle hasta değildim?

Zaten internete girdiğim için hemen bulgulara bakmaya başladım. Semptomlar epiglot iltihabı, epiglotit ile tutarlı görünüyordu. Açıkçası, bu sadece tek bir semptomdu: “Mumumumuuuuh!” Sayfada “Her yer sağlıklı” olarak sınıflandırılan boğaz ağrısını veya buna benzer bir şeyi teşhis edemedim. Ne kaygı, ne huzursuzluk, ne de ateş vardı; alın normal bir sıcaklığa sahipti.

Ayrıca ıslık ara sesleri de yoktu. Şarkı söylüyor: Charles Aznavour. Kayıt cihazında: Charles Aznavour. Meslektaşlarınız böyle bir performans hakkında ne söylerdi? Akustik durumumu büyük ölçüde görmezden geldiler. Sadece ara sıra birisi şüpheyle “Hasta mısın?” diye sorduğunda, yaptığım kendi kendine korona testinin negatif çıkmasına atıfta bulunarak hayır dedim. “Non je n’ ai rien oublié” sesleriyle.

bilgi kutusu resmi

Berliner Zeitung/Paulus Ponizak

hipokondriak parlaklık

Christian Schwager bir sağlık editörü ve burada iki haftada bir hayali hastalıkları hakkında yazıyor.

Tamam, bu bir aldatmaca ama mükemmel bir şekilde uyuyordu: “Hayır, hiçbir şey unutmadım.” Testle ilgili gerçek buydu. Dürüst kalbim, önceki gece boyunca içtiğim öneriyi savunmamı da doğurdu.

Neyse ki, kısa süre sonra işle çok meşgul olduğum, artık kendimi ifade edemediğim ve başlangıçta klinik tablo hakkında daha fazla araştırma yapamayacağım ortaya çıktı. Böylece virüslerin, bakterilerin veya yaralanmaların küçük dilin şişmesine neden olabileceğini ancak saatler sonra öğrendim. Evet, mantar bile.

Aznavour tınılı torun numarası

Her epiglotitin mümkün olan en kısa sürede bir hastanede ve önemli semptomlar olması durumunda yoğun bakım ünitesinde tedavi edilmesi gerektiğini okudum. Bir sohbetteydi, hangisi olduğunu hatırlayamadım. Sonunda, neredeyse iyileştiğimi düşündüm, çünkü o noktada sesim yavaş yavaş Mireille Mathieu’ya dönüyordu.

Tüm obezitenin sonu mu?  Mounjaro gibi bir kilo verme ilacı hiç olmadı

Tüm obezitenin sonu mu? Mounjaro gibi bir kilo verme ilacı hiç olmadı
  • hisseler
Ancak tını sesi o kadar garip gelmiş olmalı ki annem beni telefonla torun numarası dolandırıcısı sandı ve yorum yapmadan itti. İkinci denemede sohbet gerçekleşti ve birkaç dakika sonra konuşma adaçayı şekerine döndü. “Ve bol sıvı tüketin!” Bu bana bir fikir verdi: kendimle ilgili karşılaştırmalı ampirik bir çalışma için en yakın süpermarkete gidip altılı bira ve bir kase chanterelles alabilirdim. Veya mantarlar. Veya herhangi bir mantar.

İş gerçekten o noktaya geldi mi, şimdi herkes homurdanmalı ve kendi kendine kafiye yapsın, önemli değil. Aksi takdirde, hikaye hakkında her şey doğrudur.